Psychoterapie pro seniory po telefonu #KrásaPomoci

Praha 2 / Sbírku organizuje Nadace Krása pomoci

{}

Psychoterapie pro seniory po telefonu #KrásaPomoci

0 %

Vybráno 241 181 Kč z 509 151 Kč
Zbývá -1250 dnů
Sbírka byla ukončena 13. ledna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Pro půl milionu seniorů je samota dennodenní realita. Při koronavirové krizi je sociální izolace ještě aktuálnější téma. Domovy pro seniory se uzavírají, návštěvy blízkých se ruší a nevíme, jak dlouho toto celé bude trvat. Samota přitom ovlivňuje psychické i fyzické zdraví – výrazně zhoršuje imunitu, riziko úmrtnosti zvyšuje až o polovinu.

Jaké nabízíme řešení? Linku Sluchátko. Poskytuje bezplatné psychoterapeutické poradenství a nasměrování tam, kde lidé získají potřebnou pomoc, aby na své trápení nebyli sami.

Každé přispění na provoz terapeutické linky je pozitivní střípek do příběhu konkrétního klienta, který si o pomoc zavolá. A nám dáte možnost rozšířit současnou kapacitu linky.

 

Každá vaše koruna přispěje na financování provozu linky. Volajícím je k dispozici osm hodin denně, pět dní v týdnu. Na lince jsou vždy minimálně dva terapeuti. Ti, kterým pracovní doba linky nevyhovuje, mohou požádat o zavolání v jiném čase. Provoz linky zahrnuje práci psychoterapeutů, supervizorů, technickou podporu call centra, koordinaci dobrovolníků, kteří na lince poskytují psychoterapii zdarma.

Nadace Krása pomoci je hrdým partnerem linky Sluchátko, s osamělými seniory pracujeme každý den a vidíme, jak je pro ně sociální kontakt mimořádně důležitý. Linka Sluchátko jim nabízí profesionální pomoc. Pracují zde odborníci, psychoterapeuti splňují kvalifikační kritéria profesních organizací ČAP, ČPtS ČLS, JEP nebo SOFT. Ochotně a spolehlivě pracují na lince již půl roku.

„Naše služby jsou určeny všem, kdo se necítí dobře, neumí si s tím poradit a chtějí pomoci. A také všem, pro koho je běžná psychoterapeutická péče nedostupná, ať už proto, že nevědí, jak ji vyhledat, necítí se být vhodnými kandidáty na psychoterapii, až už kvůli dostupnosti nebo obav z reakcí okolí. Během jarní karantény přes 200 dobrovolníků – psychoterapeutů uskutečnilo přes 800 hovorů s klienty. Poptávka je velká a stoupá, proto chceme pokračovat,“ uvádějí pracovníci Linky Sluchátko. Klienti mohou tuto službu využívat anonymně.

Pokud vás zajímá více, mrkněte sem:https://www.terapeutickalinka.cz/Více informací o nadaci:www.krasapomoci.cz

Partnerem sbírky je Nadační fond pomoci Karla Janečka, který každý Váš příspěvek navýší zlatým řezem, tedy krát 1,618. Celkově do sbírky vloží částku 21^4 Kč.

Děkujeme!

22. 01. 2021

Moc děkujeme všem, kteří přispěli na psychoterapeutickou pomoc pro seniory. Náročný podzim a vánoční svátky velmi odlišné od toho, na jaké jsme byli zvyklí, ukázaly, jak potřebná linka je.

Aktuality můžete sledovat na FB stránce linky: https://www.facebook.com/Terapeutick%C3%A1-linka-Sluch%C3%A1tko-z%C3%BA-111259560740955

Partneři sbírky 2

Karel Janeček

Tuto sbírku podporuje Karel Janeček prostřednictvím Nadačního fondu pomoci a násobí příspěvky zlatým řezem.

#SOSenioři

Sbírku podporujeme díky dárcům, kteří přispěli na Domovy seniorů volají SOS. Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 65 dárců

Sbírku již podpořil Karel Janeček částkou 92 124 Kč.

Karel Janeček každý příspěvek navyšuje poměrem zlatého řezu, až do celkové hodnoty podpory 194 481 Kč.

293 Kč — Hana Taláčkova před 3 lety

373 Kč — Veronika před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„<3“
121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Ivona Hofmann před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

150 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

250 Kč — Soňa Poláčková před 3 lety

300 Kč — Martina před 3 lety

2 112 Kč — Anonymní dárce před 3 lety