Psychoterapie pro seniory po telefonu #KrásaPomoci

Praha 2 / Sbírku organizuje Nadace Krása pomoci zc.icomopasark@avohcats

{}
0 %

Psychoterapie pro seniory po telefonu #KrásaPomoci

Vybráno 199 730 Kč z 509 151 Kč
Zbývá 51 dnů 39 % z původního cíle

Sbírce pomůžete i sdílením

Pro půl milionu seniorů je samota dennodenní realita. Při koronavirové krizi je sociální izolace ještě aktuálnější téma. Domovy pro seniory se uzavírají, návštěvy blízkých se ruší a nevíme, jak dlouho toto celé bude trvat. Samota přitom ovlivňuje psychické i fyzické zdraví – výrazně zhoršuje imunitu, riziko úmrtnosti zvyšuje až o polovinu.

Jaké nabízíme řešení? Linku Sluchátko. Poskytuje bezplatné psychoterapeutické poradenství a nasměrování tam, kde lidé získají potřebnou pomoc, aby na své trápení nebyli sami.

Každé přispění na provoz terapeutické linky je pozitivní střípek do příběhu konkrétního klienta, který si o pomoc zavolá. A nám dáte možnost rozšířit současnou kapacitu linky.

Každá vaše koruna přispěje na financování provozu linky. Volajícím je k dispozici osm hodin denně, pět dní v týdnu. Na lince jsou vždy minimálně dva terapeuti. Ti, kterým pracovní doba linky nevyhovuje, mohou požádat o zavolání v jiném čase. Provoz linky zahrnuje práci psychoterapeutů, supervizorů, technickou podporu call centra, koordinaci dobrovolníků, kteří na lince poskytují psychoterapii zdarma.

Nadace Krása pomoci je hrdým partnerem linky Sluchátko, s osamělými seniory pracujeme každý den a vidíme, jak je pro ně sociální kontakt mimořádně důležitý. Linka Sluchátko jim nabízí profesionální pomoc. Pracují zde odborníci, psychoterapeuti splňují kvalifikační kritéria profesních organizací ČAP, ČPtS ČLS, JEP nebo SOFT. Ochotně a spolehlivě pracují na lince již půl roku.

„Naše služby jsou určeny všem, kdo se necítí dobře, neumí si s tím poradit a chtějí pomoci. A také všem, pro koho je běžná psychoterapeutická péče nedostupná, ať už proto, že nevědí, jak ji vyhledat, necítí se být vhodnými kandidáty na psychoterapii, až už kvůli dostupnosti nebo obav z reakcí okolí. Během jarní karantény přes 200 dobrovolníků – psychoterapeutů uskutečnilo přes 800 hovorů s klienty. Poptávka je velká a stoupá, proto chceme pokračovat,“ uvádějí pracovníci Linky Sluchátko. Klienti mohou tuto službu využívat anonymně.

Pokud vás zajímá více, mrkněte sem:https://www.terapeutickalinka.cz/
Více informací o nadaci:www.krasapomoci.cz

Partnerem sbírky je Nadační fond pomoci Karla Janečka, který každý Váš příspěvek navýší zlatým řezem, tedy krát 1,618. Celkově do sbírky vloží částku 21^4 Kč.

Partneři sbírky 2

#SOSenioři

Sbírku podporujeme díky dárcům, kteří přispěli na Domovy seniorů volají SOS. Jedná se o částku 21^4 = 194 481 Kč. Děkujeme.

Karel Janeček

Tuto sbírku podporuje Karel Janeček prostřednictvím Nadačního fondu pomoci a násobí příspěvky zlatým řezem.

Sbírku již podpořilo 31 dárců

Sbírku již podpořil Karel Janeček částkou 76 289 Kč.

Karel Janeček každý příspěvek navyšuje poměrem zlatého řezu, až do celkové hodnoty podpory 194 481 Kč.

1 221 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

„Menší příspěvek, ale určitě přibudou další!“
300 Kč — Burešovi před týdnem

100 000 Kč — Livesport s.r.o. před 2 týdny

3 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

1 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

100 Kč — Anonymní dárce před měsícem

200 Kč — Anonymní dárce před měsícem

520 Kč — Anonymní dárce před měsícem

400 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Myslime na Vas a jste dulezitou soucasti naseho zivota.“
400 Kč — Kristyna Hudeova před měsícem

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
10 %

Sestřičky sestřičkám

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
48 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí

Notebooky pro distanční výuku dětí samoživitelů
4524 %

Notebooky pro distanční výuku dětí samoživitelů