Psychoterapie pro seniory po telefonu #KrásaPomoci

Praha 2 / Organizer: Nadace Krása pomoci zc.icomopasark@avohcats

{}
0 %

Psychoterapie pro seniory po telefonu #KrásaPomoci

Amount raised 241 181 Kč of 509 151 Kč goal
Left -1136 days
47 % z původního cíle
The campaign has ended 13. January 2021

Help by sharing

Pro půl milionu seniorů je samota dennodenní realita. Při koronavirové krizi je sociální izolace ještě aktuálnější téma. Domovy pro seniory se uzavírají, návštěvy blízkých se ruší a nevíme, jak dlouho toto celé bude trvat. Samota přitom ovlivňuje psychické i fyzické zdraví – výrazně zhoršuje imunitu, riziko úmrtnosti zvyšuje až o polovinu.

Jaké nabízíme řešení? Linku Sluchátko. Poskytuje bezplatné psychoterapeutické poradenství a nasměrování tam, kde lidé získají potřebnou pomoc, aby na své trápení nebyli sami.

Každé přispění na provoz terapeutické linky je pozitivní střípek do příběhu konkrétního klienta, který si o pomoc zavolá. A nám dáte možnost rozšířit současnou kapacitu linky.

 

Každá vaše koruna přispěje na financování provozu linky. Volajícím je k dispozici osm hodin denně, pět dní v týdnu. Na lince jsou vždy minimálně dva terapeuti. Ti, kterým pracovní doba linky nevyhovuje, mohou požádat o zavolání v jiném čase. Provoz linky zahrnuje práci psychoterapeutů, supervizorů, technickou podporu call centra, koordinaci dobrovolníků, kteří na lince poskytují psychoterapii zdarma.

Nadace Krása pomoci je hrdým partnerem linky Sluchátko, s osamělými seniory pracujeme každý den a vidíme, jak je pro ně sociální kontakt mimořádně důležitý. Linka Sluchátko jim nabízí profesionální pomoc. Pracují zde odborníci, psychoterapeuti splňují kvalifikační kritéria profesních organizací ČAP, ČPtS ČLS, JEP nebo SOFT. Ochotně a spolehlivě pracují na lince již půl roku.

„Naše služby jsou určeny všem, kdo se necítí dobře, neumí si s tím poradit a chtějí pomoci. A také všem, pro koho je běžná psychoterapeutická péče nedostupná, ať už proto, že nevědí, jak ji vyhledat, necítí se být vhodnými kandidáty na psychoterapii, až už kvůli dostupnosti nebo obav z reakcí okolí. Během jarní karantény přes 200 dobrovolníků – psychoterapeutů uskutečnilo přes 800 hovorů s klienty. Poptávka je velká a stoupá, proto chceme pokračovat,“ uvádějí pracovníci Linky Sluchátko. Klienti mohou tuto službu využívat anonymně.

Pokud vás zajímá více, mrkněte sem:https://www.terapeutickalinka.cz/Více informací o nadaci:www.krasapomoci.cz

Partnerem sbírky je Nadační fond pomoci Karla Janečka, který každý Váš příspěvek navýší zlatým řezem, tedy krát 1,618. Celkově do sbírky vloží částku 21^4 Kč.

Děkujeme!

22. 01. 2021

Moc děkujeme všem, kteří přispěli na psychoterapeutickou pomoc pro seniory. Náročný podzim a vánoční svátky velmi odlišné od toho, na jaké jsme byli zvyklí, ukázaly, jak potřebná linka je.

Aktuality můžete sledovat na FB stránce linky: https://www.facebook.com/Terapeutick%C3%A1-linka-Sluch%C3%A1tko-z%C3%BA-111259560740955

Patrons 2

Karel Janeček

Tuto sbírku podporuje Karel Janeček prostřednictvím Nadačního fondu pomoci a násobí příspěvky zlatým řezem.

#SOSenioři

Sbírku podporujeme díky dárcům, kteří přispěli na Domovy seniorů volají SOS. Děkujeme.

65 donations

Karel Janeček donors sent amount 92 124 Kč.

Karel Janeček increases every donation with the of the golden ratio, up to the total support of 194 481 Kč.

293 Kč — Hana Taláčkova 3 years ago

373 Kč — Veronika 3 years ago

100 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“<3”
121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

373 Kč — Ivona Hofmann 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

150 Kč — Anonymous donor 3 years ago

250 Kč — Soňa Poláčková 3 years ago

300 Kč — Martina 3 years ago

2 112 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
0 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
14 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

No good deed goes unpunished
27 %

No good deed goes unpunished