Protetické vybavení pro 18letého Ondru po nehodě

Sokolov / Sbírku organizuje Markéta Bartoňová

{}

Protetické vybavení pro 18letého Ondru po nehodě

0 %

Vybráno 565 950 Kč z 1 000 000 Kč
Zbývá -596 dnů
Sbírka byla ukončena 08. července 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Měli jsme obrovské štěstí, jelikož poblíž nehody byla zdravotní sestra na ARO, která Ondráškovi poskytla první pomoc a zachránila mu tím život. Jsme jí neskonale vděční. Náš 18letý Ondra jel dne 7. 6. 2022 na motorce v Karlových Varech v ulici Chebská, která se mu stala osudnou, když řidič SUV Ondrovi nedal přednost a srazil ho, čímž tuto nehodu zavinil.

Amputace nohy

Následkem nehody měl Ondra částečně zlomenou a částečně rozdrcenou pravou nohu. Do Fakultní nemocnice v Plzni byl dopraven vrtulníkem. I přes maximální snahu personálu, opravdových profesionálů a několika hodinovou operaci, se lékařům nepodařilo zachránit spodní část nohy pod kolenem. Byli nuceni mu druhý den nohu amputovat. Stehenní část nohy lékaři sešroubovali. Ondra podstoupil několik dalších velmi náročných operací. 

Ondra byl před nehodou sportovec a DJ, doufáme, že se brzy ke svým zálibám skrze tuto pomoc zase vrátí.

Vím, že částka, o kterou vás žádáme je opravdu vysoká, ale Ondra je mladý chlapec a má život před sebou. Jako jeho nejbližší si moc přejeme, aby ho prožil plnohodnotně a důstojně. Ondra bude potřebovat nové protetické vybavení i péči, rehabilitaci a psychologickou podporu, aby byl jeho návrat do běžného života co nejsnazší.

Všem dárcům moc děkujeme.

Doplňující informace a poděkování všem dárcům

08. 07. 2022

Na základě obrovské vlny solidarity, která se kolem příběhu Ondry objevila, se také ozvalo několik protetiků a chirurgů, kteří byli tak laskaví a osvětlili situaci s potřebnou protézou pro Ondru a pomohli rodině lépe pochopit vzniklou a nenadálou situaci. Ukázalo se tak, že bude možné protézu uhradit pojišťovnou, což je úžasná zpráva! Tím pádem ale samozřejmě není dále potřeba organizovat sbírku přímo na protetickou nohu, která byla původním a primárně zamýšleným účelem. Co teď?

Vybrané finance se ale stále využijí ve prospěch Ondry, jelikož jeho cesta za zotavením a návratem do běžného života bude dlouhá a důležitou roli v ní budou sehrávat právě terapie a rehabilitace, jak bylo již také ve sbírce avizováno. Dále, a navíc se pravděpodobně nejen jeho nové protézy bude týkat další klíčové a podstatné vybavení, které bude nutno uhradit včetně celkového uzpůsobení novým potřebám Ondry, čemuž tato sbírka také obrovsky napomůže.

Jelikož ale nebude na tyto výlohy nutná vyšší částka, než se doposud vybrala, sbírku k dnešnímu dni zastavujeme a o využití financí vás budeme průběžně informovat.

Rodina je neuvěřitelně vděčná za všechny vaše vzkazy a podporu a děkuje za pochopení v situaci, do které nebyli vrženi vlastní vinou a sami se s ní snaží co nejlépe vypořádat a hlavně – dál bojovat. Moc si vaší pomoci váží. Jste opravdu skvělí!

Sbírku již podpořilo 790 dárců

„drz se!“
373 Kč — Jan L před 2 lety

400 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Drž se Ondro ❤🙏“
250 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Hodně štěstí 🍀“
373 Kč — Lucie před 2 lety

50 Kč — David před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Ondýs, přejeme co nejrychlejší návrat do života, drž se! 🤜🤛“
3 000 Kč — Jirka a Jarda Štochlovi před 2 lety

„Ondráši drž se :-) “
252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

333 Kč — Anonymní dárce před 2 lety