Protetická noha pro 18letého Ondru po nehodě

Sokolov / Organizer: Markéta Bartoňová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Protetická noha pro 18letého Ondru po nehodě

Amount raised 565 950 Kč of 1 000 000 Kč goal
Left -514 days
57 % z původního cíle
The campaign has ended 08. July 2022

Help by sharing

Měli jsme obrovské štěstí, jelikož poblíž nehody byla zdravotní sestra na ARO, která Ondráškovi poskytla první pomoc a zachránila mu tím život. Jsme jí neskonale vděční. Náš 18letý Ondra jel dne 7. 6. 2022 na motorce v Karlových Varech. V ulici Chebská v KV řidič SUV zavinil tuto nehodu, když Ondrovi nedal přednost a srazil ho.

Amputace nohy

Následkem nehody měl Ondra částečně zlomenou a částečně rozdrcenou pravou nohu. Do Fakultní nemocnice v Plzni byl dopraven vrtulníkem. I přes maximální snahu personálu, opravdových profesionálů a několika hodinovou operaci, se lékařům nepodařilo zachránit spodní část nohy pod kolenem. Byli nuceni mu druhý den nohu amputovat. Stehenní část nohy lékaři sešroubovali. Ondra podstoupil několik dalších velmi náročných operací. 

Ondra byl před nehodou sportovec a DJ, doufáme, že se brzy ke svým zálibám skrze tuto pomoc zase vrátí.

Vím, že částka, o kterou vás žádáme je opravdu vysoká, ale Ondra je mladý chlapec a má život před sebou. Jako jeho nejbližší si moc přejeme, aby ho prožil plnohodnotně a důstojně. Protetická noha, kterou je potřeba Ondrovi pořídit stojí minimálně 650 000 Kč s tím, že protetik říkal, že je potřeba mít protézy dvě. Proto vybrané peníze použijeme jako příspěvek na protézy i na celkovou péči, rehabilitaci a psychologickou podporu, kterou nyní také bude Ondra potřebovat.

Všem dárcům moc děkujeme.

Doplňující informace a poděkování všem dárcům

08. 07. 2022

Na základě obrovské vlny solidarity, která se kolem příběhu Ondry objevila, se také ozvalo několik protetiků a chirurgů, kteří byli tak laskaví a osvětlili situaci s potřebnou protézou pro Ondru a pomohli rodině lépe pochopit vzniklou a nenadálou situaci. Ukázalo se tak, že bude možné protézu uhradit pojišťovnou, což je úžasná zpráva! Tím pádem ale samozřejmě není dále potřeba organizovat sbírku přímo na protetickou nohu, která byla původním a primárně zamýšleným účelem. Co teď?

Vybrané finance se ale stále využijí ve prospěch Ondry, jelikož jeho cesta za zotavením a návratem do běžného života bude dlouhá a důležitou roli v ní budou sehrávat právě terapie a rehabilitace, jak bylo již také ve sbírce avizováno. Dále, a navíc se pravděpodobně nejen jeho nové protézy bude týkat další klíčové a podstatné vybavení, které bude nutno uhradit včetně celkového uzpůsobení novým potřebám Ondry, čemuž tato sbírka také obrovsky napomůže.

Jelikož ale nebude na tyto výlohy nutná vyšší částka, než se doposud vybrala, sbírku k dnešnímu dni zastavujeme a o využití financí vás budeme průběžně informovat.

Rodina je neuvěřitelně vděčná za všechny vaše vzkazy a podporu a děkuje za pochopení v situaci, do které nebyli vrženi vlastní vinou a sami se s ní snaží co nejlépe vypořádat a hlavně – dál bojovat. Moc si vaší pomoci váží. Jste opravdu skvělí!

790 donations

“drz se!”
373 Kč — Jan L 1 year ago

400 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Drž se Ondro ❤🙏”
250 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Hodně štěstí 🍀”
373 Kč — Lucie 1 year ago

50 Kč — David 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Ondýs, přejeme co nejrychlejší návrat do života, drž se! 🤜🤛”
3 000 Kč — Jirka a Jarda Štochlovi 1 year ago

“Ondráši drž se :-) ”
252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

333 Kč — Anonymous donor 1 year ago