Pro Samíčka po tragédii: Zachraňme jeho ručičky!

Harrachov / Sbírku organizuje Kristýna Walczaková

{}

Pro Samíčka po tragédii: Zachraňme jeho ručičky!

0 %

Vybráno 104 817 Kč z 100 000 Kč
Zbývá 68 dnů
Sbírka byla ukončena 20. září 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Datum 1. 5. si rodina Samíčka zapamatuje do konce života. 

V pouhých 15 měsících života utrpěl Samíček zranění, které ho bude provázet po zbytek života. – 1. 5. 2024 si chlapeček hrál na zahradě se svou maminkou a starším bráškou, během několika okamžiků se ale celé rodině obrátil život vzhůru nohama.

Samíček zakopl o kamenné ohniště a spadl dovnitř. Bohužel, pod vrstvou vychladlého popela se skrývali žhavé uhlíky, které chlapečka vážně popálily.

Okamžitě byl transportován do Vinohradské nemocnice, kde podstoupil několik operací.

Samík má popáleniny 3. stupně na 5 % těla. Na pravé ručičce má transplantovanou umělou kůži překrytou transplantátem z pravého stehna. S ručičkou již rehabilituje. Ve vzduchu však leží otázka, zda bude ruka funkční k plnohodnotnému životu.

Levá ručička utrpěla vážnější zranění.

přes veškerou péči a snahu profesionálů z Vinohrad museli být amputovány poslední články všech prstů. Několik týdnů zrála umělá kůže BTM a nyní mohla být provedena autotransplantace z levého stehna.

Samíka čekají ještě týdny převazů a roky rehabilitací. Zatím co se uzdravuje v nemocnici kde je po celou dobu s maminkou, doma na ně čeká tří a půl letý syn s tatínkem.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Tato situace je velmi náročná pro celou rodinu jak psychicky, tak fyzicky. Samíka čekají roky rehabilitací, lázní a speciální péče. Aby mohli ručičky fungovat co nejlépe, je potřeba pravidelně cvičit a dávat pozor, aby si neponičil transplantovanou kůži. Po dlouhých týdnech (měsících) v nemocnici bude náročný i návrat do všedního života.

Vybrané peníze rodina použije na rehabilitační pomůcky, oděvy a pomůcky s UV filtrem (aby si chlapeček mohl hrát venku), na lázně a fyzioterapie.

Mockrát děkujeme za vaši podporu.

Poděkování

11. 07. 2024

Je neskutečné kolik dobrých lidí se podílelo na vybrání takovéto částky. Mnohokrát děkujeme všem co zaslali finanční pomoc pro Samíčka nebo sdíleli jeho příběh. Každá koruna bude využita na léčbu a materiál potřebný k rehabilitaci a zhojení ran. V první řadě zakoupíme Biolampy pro rychlejší zhojení, silikonové náplasti a krémy pro zjemnění a vyhlazení jizev a rehabilitační a fyzioterapeutické pomůcky. V druhé řadě zajistíme co nejlepší rehabilitační a lázeňské podmínky aby mohl s ručičkami fungovat co nejlépe to půjde.

Jizvy se stahují a praskají, bude to náročný boj.


Mnohokrát děkujeme za vaši podporu a pomoc v takovéto těžké situaci. I díky vašemu příspěvku a Samíčkovu odhodlání věříme že v budoucnu bude moct používat ručičky jako každé jiné dítě.


Samíček je statečný bojovník, držte mu palečky.

Sbírku již podpořilo 107 dárců

1 221 Kč — Anonymní dárce před 6 hodinami

100 Kč — MJ před 13 hodinami

500 Kč — Lájoš včera

500 Kč — Anonymní dárce včera

„Samíčku, drž se !!! Moc moc Ti přeji, aby se ručičky hojily a mohl sis sám podat hračku.“
500 Kč — Alena před 2 dny

25 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

„Přeji chlapečkovi hodně štěstí a brzké zotavení❤️🙏🏻“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

„Přeji Samíčkovi aby se ručičky podařilo zachránit v co největší míře.“
200 Kč — Rena East před 3 dny

100 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

373 Kč — Aleš K před 3 dny