Pro Samíčka po tragédii: Zachraňme jeho ručičky!

Harrachov / Organizer: Kristýna Walczaková zc.manzes@avokazclawanyt

{}
0 %

Pro Samíčka po tragédii: Zachraňme jeho ručičky!

Amount raised 101 971 Kč of 100 000 Kč goal
Left 71 days
102 % z původního cíle
The campaign has ended 20. September 2024

Help by sharing

V pouhých 15 měsících utrpěl Samíček zranění které ho bude provázet po zbytek života. 

1. 5. 2024 si chlapeček hrál na zahradě se svou maminkou a starším bráškou, během několika okamžiků se celé rodině obrátil život vzhůru nohama. Samíček zakopl o kamenné ohniště a spadl dovnitř. Bohužel pod vrstvou vychladlého popela se skrývali žhavé uhlíky,které chlapečka vážně popálily. 

Okamžitě byl transportován do Vinohradské nemocnice, kde podstoupil několik operací.

Datum 1. 5. si rodina zapamatuje dokonce života. Samík má popáleniny 3.stupně na 5% těla. Na pravé ručičce má transplantovanou umělou kůži překrytou transplantátem z pravého stehna. S ručičkou již rehabilituje. Ve vzduchu však leží otázka zda bude ruka funkční k plnohodnotnému životu.

Levá ručička utrpěla vážnější zranění. I přes veškerou péči a snahu profesionálů z Vinohrad museli být amputovány poslední články všech prstů. Několik týdnů zrála umělá kůže BTM a nyní mohla být provedena autotransplantace z levého stehna. 

Samíka čekají ještě týdny převazů a roky rehabilitací. Zatím co se uzdravuje v nemocnici kde je po celou dobu s maminkou, doma na ně čeká tří a půl letý syn s tatínkem.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Tato situace je velmi náročná pro celou rodinu jak psychicky tak fyzicky. Samíka čekají roky rehabilitací, lázní a speciální péče. Aby mohli ručičky fungovat co nejlépe, je potřeba pravidelně cvičit a dávat pozor aby si neponičil transplantovanou kůži. Po dlouhých týdnech(měsících) v nemocnici,bude náročný i návrat do všedního života.

Vybrané peníze se použíjí na rehabilitační pomůcky, oděvy a pomůcky s UV filtrem (aby si chlapeček mohl hrát venku), na lázně a fyzioterapie.

Poděkování

11. 07. 2024

Je neskutečné kolik dobrých lidí se podílelo na vybrání takovéto částky. Mnohokrát děkujeme všem co zaslali finanční pomoc pro Samíčka nebo sdíleli jeho příběh. Každá koruna bude využita na léčbu a materiál potřebný k rehabilitaci a zhojení ran. V první řadě zakoupíme Biolampy pro rychlejší zhojení, silikonové náplasti a krémy pro zjemnění a vyhlazení jizev a rehabilitační a fyzioterapeutické pomůcky. V druhé řadě zajistíme co nejlepší rehabilitační a lázeňské podmínky aby mohl s ručičkami fungovat co nejlépe to půjde.

Jizvy se stahují a praskají, bude to náročný boj.


Mnohokrát děkujeme za vaši podporu a pomoc v takovéto těžké situaci. I díky vašemu příspěvku a Samíčkovu odhodlání věříme že v budoucnu bude moct používat ručičky jako každé jiné dítě.


Samíček je statečný bojovník, držte mu palečky.

101 donations

“Přeji chlapečkovi hodně štěstí a brzké zotavení❤️🙏🏻”
1 000 Kč — Anonymous donor 43 minutes ago

“Přeji Samíčkovi aby se ručičky podařilo zachránit v co největší míře.”
200 Kč — Rena East about 5 hours ago

100 Kč — Anonymous donor about 7 hours ago

373 Kč — Aleš K about 7 hours ago

“Brzy se uzdrav chlape! Přeji celé rodině hodně zdraví, štěstí, lásky a pohody! ”
42 000 Kč — Tomáš 1 day ago

373 Kč — Anonymous donor 1 day ago

444 Kč — Anonymous donor 1 day ago

150 Kč — Anonymous donor 2 days ago

200 Kč — Petr 2 days ago

373 Kč — Anonymous donor 2 days ago