Pro malou Emičku čekající na transplantaci kostní dřeně

Hodonín / Sbírku organizuje Mgr. Naděžda Vašková

{}
0 %

Pro malou Emičku čekající na transplantaci kostní dřeně

Vybráno 184 125 Kč z 150 000 Kč
Zbývá -45 dnů
123 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 07. února 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Emička je osvojená, neuvěřitelně šikovná a milá 4letá holčička, která si toho v životě prožila opravdu již hodně – od raného traumatu ve chvíli, kdy ji v porodnici opustila biologická matka, přes boj s abstinenčním syndromem, po současnou nefunkční kostní dřeň.

Dcerku jsem si osvojila jako samožadatelka před 2lety a 3měsíci jako zdravé 22měsíční batolátko.

Od teenagerovského věku vím, že nemohu mít děti, a proto to pro mě byla jasná volba, protože děti jsem vždy chtěla.

Po pár měsících čekání mi zazvonil „kouzelný“ telefon, kde mi krajský psycholog oznámil, že pro mě mají holčičku, která se narodila ve stejný den jako já a jestli ji chci vidět.

Holčičku, která se narodila v den mých 30. narozenin jsem samozřejmě viděla hned následující den. Měla 13 měsíců a byla to taková malá myška, které bylo všude plno.

Dozvěděla jsem se informace o tom, čím vším si prošla – abstinenční syndrom po narození, protilátky na žloutenku C, protilátky na syfilitidu, opuštění matkou hned v porodnici, 9. těhotenství matky. Na tak malého človíčka to byl opravdu těžký osud.

9 měsíců jsem pak za ní jezdila každý týden do Brna, abychom se víc seznámily. 9 měsíců jsme obě čekaly, než nastal termín soudního stání, ve kterém mi svěřili Emičku do péče před osvojením.

V tu chvíli jsem myslela, že je vše tak, jak má být a bude už jen dobře.

To jsem se bohužel ale spletla, poté co jsme musely opustit obecní byt a já jsem našla práci jako učitelka pouze na zkrácený úvazek, tak přišla rána ze všech nejhorších. Emička začala mít zvláštní modřiny po těle, a tak jsem jí raději vzala na vyšetření. Ukázalo se, že jí neuvěřitelně rychle ubývají krevní destičky, a tak musela prodělat odběr kostní dřeně, kde se díky bohu nepotvrdila leukémie, ale zjistilo se, že se jí kostní dřeň vůbec netvoří, a že se vlastně stále neví proč. Diagnóza zatím zní aplastická anemie.

Jak sbírka pomůže?

Nyní jsme již 10. den na onkologické JIP a čekají nás další vyšetření, a poté za 14 dní transplantace kostní dřeně.

Nikdo teď nedokáže říct, jak dlouho zde budeme – byli jsme již 7 dnů doma a s vysokými teplotami a vzhledem k tomu, že jsem v nemocnici samozřejmě s Emi, tak mám pouze pracovní neschopnost a tím pádem se v noci vždy děsím, že nemáme, jak zaplatit nájem.

Prosím, pomozte mi, aby se má milovaná dcera po pobytu v nemocnici měla kam vrátit domů, a abych měla na podpůrnou léčbu a další výdaje spojené s Emičky nemocí i potřebami až nás pustí z nemocnice.

Moc doufám, že vše dopadne dobře, a že spolu budeme trávit Vánoce, i když ty letošní nejspíš strávíme stále v nemocnici. Prosím, pomozte nám. Nikdy předtím jsem v životě necítila takovou bezmoc. Budu vám neskonale vděčná za jakoukoliv podporu, která mi umožní být s mou dcerou v jejích nejtěžších momentech v životě a zároveň se nestrachovat, že se po jejím uzdravení nebudeme mít kam vrátit.

Děkuji.

Pozdravy od Emičky

13. 02. 2023

Rádi bychom poděkovali všem dárcům, díky kterým bude mít Emička všechno, co potřebuje. ❣️ Máme 70 dnů po transplantaci kostní dřeně a je před námi ještě dlouhá cesta... věříme, že na konci bude Emička zdravá. ❣️🍀

Poděkování

06. 12. 2022

❤️‍🩹 S Emičkou jsme dnes 7. den po transplantaci. 🫶

Čeká nás jeste dlouhá cesta k úplnému vyléčení a s tím se pojí ještě velká doba v nemocnici, ale snad to jde vše správným směrem. 🙏

Všem dárcům moc děkujeme, penízky využijeme na to, abych s malou mohla zůstat doma co nejdéle a co nejvíce jí podpořit v jejím uzdravení. Dlouho nebude moct do kolektivu a mezi děti, a tak s ní budu doma.

Posíláme 💛📸💛

Sbírku již podpořilo 354 dárců

„Přeji brzké uzdravení ♥️“
400 Kč — Kolegyně učitelka před 2 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Pro Emičku a maminku💖“
100 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

100 Kč — Zuza před 2 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Od kolegyně. Hodně sil vám oběma.“
500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Držte se, holky!“
300 Kč — Učitelka před 2 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci