Pro Lucinku, které agresivní rakovina vzala maminku

Turnov / Sbírku organizuje Zuzana Kolářová moc.liamg@avoralok.azuz

{}
0 %

Pro Lucinku, které agresivní rakovina vzala maminku

Vybráno 256 294 Kč z 250 000 Kč
Dnes je poslední den
103 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 17. října 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Iveta pocházela ze Sázavy, studovala v Pardubicích, za prací jezdila do Prahy a žila v Mladé Boleslavi. V dubnu 2020 se jí a jejímu manželovi Honzovi narodila krásná dcera Lucinka.

Iveta bohužel onemocněla vzácným typem agresivní rakoviny a v srpnu 2021 zhoubné nemoci podlehla, nebylo jí ještě ani 35 let.

Vybrané peníze jsou pro Lucku, aby měla co nejhezčí dětství i bez maminky. Finance pomohou s úhradou kroužků, zafinancují hlídání a další výdaje spojené s výchovou. Část poputuje na spoření. Každá koruna uleví tátovi Honzovi, aby mohl být dceři co nejvíce k dispozici.

Ačkoliv víme, že peníze Lucince maminku nenahradí, mohou jí zajistit vše potřebné, co bude do života potřebovat. Jedno z posledních Ivetiných přání bylo, abychom v tom Honzu s Luckou nenechali samotné, a tak jsme se rozhodly založit pro ně sbírku na lepší život.

Tatínek Lucky je velmi statečný muž, který je odhodlaný vše zvládnout sám. Určitě mu ale pomůže, když bude vědět, že na to všechno není sám. Za všechny penízky pro ně předem děkujeme.

Kamarádky ze studií

O Ivetině nemoci

Iveta vždy dbala na prevenci, absolvovala všechna vyšetření před porodem i po něm, avšak na konci června roku 2020 se začala potýkat s bolestmi v horní části břicha, k nimž se od konce září přidaly bolesti v bedrech. Několikrát navštívila svého obvodního lékaře, její bolesti byly ale spojovány s poporodním stavem.

Vlivem těchto okolností a vzhledem k epidemiologické situaci (covid-19), kdy bylo kvůli omezení péče na nejzávažnější případy složité nechat se řádně vyšetřit, se její bolesti a stížnosti de facto „upozadily“. Až na konci listopadu 2020 se jí zničehonic objevila nepohyblivá bulka na krku, která byla okamžitě vzata na operaci, aby byla dále odoperována a tkáň vyšetřena patologem.

Den před Vánocemi 2020 proběhla magnetická rezonance a začátkem ledna 2021 vyšetření PET/CT. Obě vyšetření odhalily u Ivety masivní postižení lymfatických uzlin, jater a kostí, včetně zvýšené akumulace kontrastní látky v dalších oblastech těla a co je nejsmutnější, bez určení primárního nádoru.

CITACE Iveta byla začátkem února 2021 umístěna na onkologii v jedné nemocnici v ČR a druhý den jí byla sdělena informace, že její postižení se již nikdy nepodaří vyléčit, a bude tedy odborně řečeno v režimu paliativní léčby, kdy jí bude podávána chemoterapie s pokusem zmírnit klinický stav.

Ačkoliv se Iveta rvala jako lvice a chtěla tu pro svoji dceru a manžela zůstat co nejdéle, 6. srpna 2021 zhoubné nemoci podlehla.

 

Máme 250 tisíc, děkujeme.

08. 10. 2021

Přátelé, kamarádi i všichni ostatní, každý, kdo jste přispěl jakoukoliv částkou. DĚKUJEME VÁM. Je neskutečné, že jsme pro Lucku vybrali spoustu peněz. Sbírka poběží ještě deset dní a je stále možné penízky posílat. Lucinka pak dostane vše co se vybere.

Ještě jednou díky, ta vlna pomoci je krásná.

Vážíme si vaší pomoci, každá koruna má cenu zlata

20. 09. 2021

Vážení dárci, moc vám děkujeme za obrovskou vlnu solidarity. Jste neskuteční. Díky, díky, díky :)

Zuzka a spol.

Děkujeme za podporu

17. 09. 2021

Všem moc děkujeme za zaslané příspěvky. Jste skvělí.

Sbírku již podpořilo 323 dárců

„Hodně sil ❤️“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 18 hodinami

55 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

„Hodně sil tatínkovi i malé princezně. “
252 Kč — Zdenka před 4 dny

250 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

500 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

700 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

2 112 Kč — Anonymní dárce před týdnem

500 Kč — Eva před týdnem

5 000 Kč — Věra Hrnčálová před týdnem

150 Kč — Anonymní dárce před týdnem

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii
55 %

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii

Pomůžeme Mírovi vyhrát boj s rakovinou
104 %

Pomůžeme Mírovi vyhrát boj s rakovinou

Lindušce na logopedickou péči a další rehabilitace
31 %

Lindušce na logopedickou péči a další rehabilitace