Pro aktivní vozíčkářku Ivu po amputaci nohy

Brno - Starý Lískovec / Sbírku organizuje Iva Puchká zc.manzes@upi

{}
0 %

Pro aktivní vozíčkářku Ivu po amputaci nohy

Vybráno 11 058 Kč z 72 496 Kč
Zbývá 76 dnů
15 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 21. října 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Iva a již od raného dětství mě bohužel provázejí četné zdravotní problémy. Podstoupila jsem několik operačních výkonů a s postupujícím věkem se mé potíže vystupňovaly natolik, že jsem zvolila dobrovolně radikální řešení – amputaci nohy.

Vysoká amputace ve stehně mi byla provedena v roce 2017 ve FN Brno. Do Brna jsem se také nedávno s manželem přestěhovala do bezbariérového bytu, abych byla v dosahu kvalitní lékařské péče. Půl roku po výkonu mi totiž nastaly nečekané problémy a byla provedena tzv.: reamputace.

Tímto ovšem mé potíže nekončily a následovalo několik dalších operačních úkonů a úprav pahýlu. V roce 2021 mi byla provedena artroskopie kolene do té doby druhé zdravé nohy pro rupturu menisku. Zatím poslední operaci pahýlu jsem podstoupila letos v únoru.

Bohužel dále přetrvávají potíže, a tak mě čeká ještě další operace na neurochirurgii.

Přídavný pohon k invalidnímu vozíku jako nutnost

V praxi bohužel zjišťuji, že Brno je velmi členité s kopcovitým terénem. Mám sice kvalitní mechanický vozík, ale kopce jsou tak strmé, že skutečně není v mých silách, abych je na stávajícím vozíku bez přídavného pohonu zdolala. Mám totiž odoperované i karpální tunely na rukou. Pošta, poliklinika i obchodní centrum jsou sice vzdálené pouhých 400 metrů od mého bydliště, ale musím jet autem. Moc by mi pomohl přídavný pohon k mému aktivnímu mechanickému invalidnímu vozíku od stejné firmy, jako mám právě vozík.

Jsem navzdory svému handicapu aktivní člověk, navštěvuji knihovnu, výstavy, mám ráda divadlo a mým koníčkem je kreslení. Sama pořádám občas výstavy a také se snažím pomáhat v rámci svých možností ostatním. Ráda bych si vyjela s manželem (cyklistou) občas na vyjížďku do přírody, a i proto je konkrétně přídavný pohon Triride ideální volba. Lehký a variabilní. Jelikož naše finanční situace je taková, že sotva vyjdeme s penězi od výplaty k výplatě, jediná možnost je pro mě obrátit se na Vás – lidi s dobrým srdcem. Moc by mi to usnadnilo mobilitu a obecně obohatilo kvalitu života.

Moc Vám všem děkuji.

Vzhledem k tomu, že jsem si vybrala levnější alternativu pohonu k vozíku, byla cílová částka u sbírky ponížena.

Sbírku již podpořilo 13 dárců

„Ať slouží, Ivo 😉 “
1 000 Kč — Štěpánka Grussmannová před 8 hodinami

„Ivo drž se a ať tě tvůj humor a optimismus neopusti“
2 000 Kč — Jiří Makai včera

1 000 Kč — Mirka před 2 týdny

373 Kč — Jakub Zajíček před 2 týdny

100 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„ať to frčí :)“
1 500 Kč — pacholek před 2 týdny

200 Kč — Pelíšek před 2 týdny

2 112 Kč — Roman a Alena před 2 týdny

„Nikdy to nevzdávej!Život za to stojí,něco o tom vím.“
400 Kč — Jan Černý před 2 týdny

500 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny