Přežil zázrakem: podpořte Lukáše s DAP

Poděbrady / Sbírku organizuje DEFINE GROUP s.r.o.

{}

Přežil zázrakem: podpořte Lukáše s DAP

0 %

Vybráno 42 092 Kč z 38 000 Kč
Zbývá -766 dnů
Sbírka byla ukončena 10. června 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Dobrý den, můj syn Lukáš je po těžké autonehodě a tuto sbírku bychom rádi založili za účelem zlepšení kvality jeho života. Náš finanční rozpočet nestačí na pokrytí všech věcí, které by syn potřeboval. Já sama jsem samoživitelka, která se o syna celý den stará.

Moc bych si přála synovi pořídit vlastní postel, aby nemusel spát v nemocniční propůjčené pojišťovnou.

Musím nyní především hradit vitamíny, doplňky stravy a někdy nevyjdeme ani s plenami, takže i ty musím dokupovat. Často navštěvujeme lékaře v rehabilitačním zařízení, což pro nás znamená i vysoké výdaje na benzín. Nové lůžko by usnadnilo spoustu praktických věcí a také umožnilo Lukášovi zase o něco důstojnější život.

Náš životní zlom přišel v listopadu 2019, když Lukáš odjel se dvěma kamarády autem na snídani. Pak už mi jen volala dopravní policie ČR se slovy, že je Lukáš ve vážném stavu a vezou ho vrtulníkem na traumatologické oddělení do Ústřední vojenské nemocnice. Jeho diagnóza zná: difúzní axonální poranění mozku (DAP).

Prognóza byla nejistá, jelikož tři měsíce strávil ve vigilním kóma. Každý den jsem ho navštěvovala, později jsme ho převezli do nemocnice blíže k domovu. Situaci ale zkomplikovala pandemie spjatá s onemocněním COVID-19. Návštěvy byly zakázány a mohla jsem se se svým synem spojit pouze přes Skype, což bylo pro jeho stav velmi nedostatečné. Nakonec jsem se rozhodla skončit v zaměstnání a syna jsem si vzala do domácí péče – byl podvyživený.

Domácí péče Lukášovi velmi prospívá a nám to dává smysl a motivaci dál bojovat. I když je to často náročné jak fyzicky, tak psychicky. Mladší syn bude maturovat a má svých starostí dost. Snažím se tedy co nejvíce a nejlépe o Lukáše postarat sama.

Budeme vděční za každou vyjádřenou podporu. Věřím, že zázraky se dějí.

Zdraví Vás Eva, maminka Lukáše

Sbírku již podpořilo 29 dárců

„Hodně sil!“
400 Kč — Jana před 2 lety

„I v takto těžké situaci nezapomínejte na svůj život. Nejvíce pozitivní energie synovi “propůjčíte” jen když ji budete disponovat. Hodně štěstí.“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Drž se!“
373 Kč — Simča před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

4 117 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Hodně štěstí 🍀. “
10 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety