Přežil zázrakem: podpořte Lukáše s DAP

Poděbrady / Organizer: Eva Martincová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Přežil zázrakem: podpořte Lukáše s DAP

Amount raised 12 006 Kč of 38 000 Kč goal
Left 25 days
32 % z původního cíle
The campaign has ended 10. June 2022

Help by sharing

Dobrý den, můj syn Lukáš je po těžké autonehodě a tuto sbírku bychom rádi založili za účelem zlepšení kvality jeho života. Náš finanční rozpočet nestačí na pokrytí všech věcí, které by syn potřeboval. Já sama jsem samoživitelka, která se o syna celý den stará.

Moc bych si přála synovi pořídit vlastní postel, aby nemusel spát v nemocniční propůjčené pojišťovnou.

Musím nyní především hradit vitamíny, doplňky stravy a někdy nevyjdeme ani s plenami, takže i ty musím dokupovat. Často navštěvujeme lékaře v rehabilitačním zařízení, což pro nás znamená i vysoké výdaje na benzín. Nové lůžko by usnadnilo spoustu praktických věcí a také umožnilo Lukášovi zase o něco důstojnější život.

Náš životní zlom přišel v listopadu 2019, když Lukáš odjel se dvěma kamarády autem na snídani. Pak už mi jen volala dopravní policie ČR se slovy, že je Lukáš ve vážném stavu a vezou ho vrtulníkem na traumatologické oddělení do Ústřední vojenské nemocnice. Jeho diagnóza zná: difúzní axonální poranění mozku (DAP).

Prognóza byla nejistá, jelikož tři měsíce strávil ve vigilním kóma. Každý den jsem ho navštěvovala, později jsme ho převezli do nemocnice blíže k domovu. Situaci ale zkomplikovala pandemie spjatá s onemocněním COVID-19. Návštěvy byly zakázány a mohla jsem se se svým synem spojit pouze přes Skype, což bylo pro jeho stav velmi nedostatečné. Nakonec jsem se rozhodla skončit v zaměstnání a syna jsem si vzala do domácí péče – byl podvyživený.

Domácí péče Lukášovi velmi prospívá a nám to dává smysl a motivaci dál bojovat. I když je to často náročné jak fyzicky, tak psychicky. Mladší syn bude maturovat a má svých starostí dost. Snažím se tedy co nejvíce a nejlépe o Lukáše postarat sama.

Budeme vděční za každou vyjádřenou podporu. Věřím, že zázraky se dějí.

Zdraví Vás Eva, maminka Lukáše

13 donations

“✨🙏✨”
200 Kč — Anonymous donor 5 days ago

“Držím ti palce”
200 Kč — Klára 5 days ago

“preju hodne sil, nevzdavej se”
252 Kč — Anonymous donor 5 days ago

200 Kč — Marek 5 days ago

252 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

5 000 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

2 877 Kč — JANA VOKALOVA 1 month ago

“🍀❤️🍀”
200 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Držte se, Aneta”
252 Kč — Aneta Sklenarova 3 months ago

“Přeji hodně sil a mnoho štěstí. ”
1 221 Kč — Adriana Němcová 3 months ago