Potřebujeme o kolečko víc

Brno - sever / Sbírku organizuje Veronika Kučerová zc.murtnec@avorecuKaknureV

{}
0 %

Potřebujeme o kolečko víc

Vybráno 50 065 Kč z 50 000 Kč
Zbývá 40 dnů
100 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 13. září 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Verča od narození trpí dětskou mozkovou obrnou. Zasažené jsou všechny 4 její končetiny. „Jsem schopná chodit, ale mám velmi špatnou rovnováhu. I přes svůj handicap se snažím žít aktivní život. Jezdila jsem na koních – parawestern a zkoušela zdolávat vlny na surfu na Srí Lance. Teď mě čeká další, možná nejtěžší, životní zkouška, stát se MÁMOU. Nefunguje mi moc dobře pravá ruka, a tak je pro mě pohyb na vozíku složitý. Venku mě musí vždy někdo tlačit. Vozík používám i teď k zvládnutí větších vzdáleností a delších výletů.“

Její partner Filip se narodil s rozštěpem páteře. „Prodělal jsem hodně operací páteře a nohou. Chodím o berlích a občas si sednu na vozík. Rodiče mě vedli k aktivnímu životu, takže se od malička potápím, jezdím na kole a udělal jsem si průkaz k řízení člunu. Postupem času se mi k tomu přidal parahokej a surfování. Mezitím jsem zvládl vystudovat vysokou školu a nastoupil do práce. Na částečný úvazek pracuji jako architekt, na další částečný úvazek se jako asistent soběstačnosti snažím díky vlastním nabytým zkušenostem lidem radit, jak zvládat hendikep. No a teď mě čeká výzva, na kterou se asi ani nedá připravit, a to stát se TÁTOU.

Budoucí rodiče potřebují pořídit přídavný pohon k vozíku. Ten hendikepované Verče pomůže prožít bezpečné a zároveň samostatné těhotenství.

Verča poměrně často padá a s bříškem si to nemůže dovolit, a tak se z ní pro jistotu na nějakou dobu stane vozíčkářka. Až se malé narodí, bude se muset i Filip posadit při péči o potomka častěji na vozík, protože většinu času má plné ruce berlí. Na vozíku si je uvolní a mladému páru to pomůže hlavně při společných rodinných procházkách. Až začne děťátko chodit, snadněji ho dohoní.

 “Při akci, kde jsem se učil lyžovat na monoski, jsem poznal Verču a už jsme spolu více jak 5 let. Občas si lidi myslí, že si z nich děláme srandu, když na otázku, kde jste se poznali, odpovíme, že na lyžích.„ Směje se Filip.

Vzhledem k tomu, že Verča i Filip pracují, zvládli našetřit na půlku pořizovací ceny. Vybrali si pohon eDrive od firmy Vícnežkolo eDrive | VicNezKolo , protože má větší kolo se silným pohonem, dobře zvládá terénní nerovnosti a nebyl problém s úpravou ovládání na levou ruku.

Plná cena s úpravami a oběma úchyty na vozíky a další výbavou se pohybuje kolem 100 tisíc a zdravotní pojišťovna ji ani částečně nehradí.

Pomozte jim lépe zvládnout praktickou část rodičovství.

Sbírku již podpořilo 33 dárců

2 177 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

1 221 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

10 000 Kč — GEEN Development před týdnem

„Hodně štěstí Filipe. :) Držím vám palce. “
1 221 Kč — Honza Pechů před týdnem

„Verunko a Filipe, držím pěsti a přeji Vám šťastný život a dostatečný elán.“
10 000 Kč — BEE PARTNERS, s.r.o. před týdnem

„Moc přeju Vašemu miminku takhle skvělé rodiče a vám oběma rodinu! Vše dobré!“
777 Kč — Anonymní dárce před týdnem

1 221 Kč — Anonymní dárce před týdnem

373 Kč — Misa před týdnem

2 000 Kč — Otmar Oliva - Surf-Trip crew před týdnem

2 112 Kč — Anonymní dárce před týdnem

Další běžící sbírky

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem
957 %

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem

Aby Adrianka mohla chodit a mluvit jako ostatní děti
5 %

Aby Adrianka mohla chodit a mluvit jako ostatní děti

Osobní asistence pro Kristýnu
42 %

Osobní asistence pro Kristýnu