Potřebujeme o kolečko víc

Brno - sever / Sbírku organizuje Veronika Kučerová

{}
0 %

Potřebujeme o kolečko víc

Vybráno 52 715 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -746 dnů
105 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 13. září 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Verča od narození trpí dětskou mozkovou obrnou. Zasažené jsou všechny 4 její končetiny. „Jsem schopná chodit, ale mám velmi špatnou rovnováhu. I přes svůj handicap se snažím žít aktivní život. Jezdila jsem na koních – parawestern a zkoušela zdolávat vlny na surfu na Srí Lance. Teď mě čeká další, možná nejtěžší, životní zkouška, stát se MÁMOU. Nefunguje mi moc dobře pravá ruka, a tak je pro mě pohyb na vozíku složitý. Venku mě musí vždy někdo tlačit. Vozík používám i teď k zvládnutí větších vzdáleností a delších výletů.“

Její partner Filip se narodil s rozštěpem páteře. „Prodělal jsem hodně operací páteře a nohou. Chodím o berlích a občas si sednu na vozík. Rodiče mě vedli k aktivnímu životu, takže se od malička potápím, jezdím na kole a udělal jsem si průkaz k řízení člunu. Postupem času se mi k tomu přidal parahokej a surfování. Mezitím jsem zvládl vystudovat vysokou školu a nastoupil do práce. Na částečný úvazek pracuji jako architekt, na další částečný úvazek se jako asistent soběstačnosti snažím díky vlastním nabytým zkušenostem lidem radit, jak zvládat hendikep. No a teď mě čeká výzva, na kterou se asi ani nedá připravit, a to stát se TÁTOU.

Budoucí rodiče potřebují pořídit přídavný pohon k vozíku. Ten hendikepované Verče pomůže prožít bezpečné a zároveň samostatné těhotenství.

Verča poměrně často padá a s bříškem si to nemůže dovolit, a tak se z ní pro jistotu na nějakou dobu stane vozíčkářka. Až se malé narodí, bude se muset i Filip posadit při péči o potomka častěji na vozík, protože většinu času má plné ruce berlí. Na vozíku si je uvolní a mladému páru to pomůže hlavně při společných rodinných procházkách. Až začne děťátko chodit, snadněji ho dohoní.

 “Při akci, kde jsem se učil lyžovat na monoski, jsem poznal Verču a už jsme spolu více jak 5 let. Občas si lidi myslí, že si z nich děláme srandu, když na otázku, kde jste se poznali, odpovíme, že na lyžích.„ Směje se Filip.

Vzhledem k tomu, že Verča i Filip pracují, zvládli našetřit na půlku pořizovací ceny. Vybrali si pohon eDrive od firmy Vícnežkolo eDrive | VicNezKolo , protože má větší kolo se silným pohonem, dobře zvládá terénní nerovnosti a nebyl problém s úpravou ovládání na levou ruku.

Plná cena s úpravami a oběma úchyty na vozíky a další výbavou se pohybuje kolem 100 tisíc a zdravotní pojišťovna ji ani částečně nehradí.

Pomozte jim lépe zvládnout praktickou část rodičovství.

Poděkování

18. 09. 2021

Jsme moc rádi, že se podařilo vybrat potřebnou částku. Chtěli bychom moc poděkovat Všem, kteří na tom mají svojí zásluhu. Ať už se jednalo o naše blízké, přátele, partu ze Srí Lanky, a známé nebo často o anonymní a pro nás úplně cizí lidi, kteří jen tak nezištně přihodili nějaký peníz. 

Ve sbírce se objevil dokonce příspěvek od kolegů a firmy ve které jsem před začátkem těhotenství pracovala. Pro nás s přítelem opravdu milé překvapení.

Co říct.... jste všichni úžasní a patří Vám všem velký DÍK !!! 

Verča a Filip

Sbírku již podpořilo 35 dárců

2 350 Kč — Hard Breaking Dolls před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 177 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

10 000 Kč — GEEN Development před 2 lety

„Hodně štěstí Filipe. :) Držím vám palce. “
1 221 Kč — Honza Pechů před 2 lety

„Verunko a Filipe, držím pěsti a přeji Vám šťastný život a dostatečný elán.“
10 000 Kč — BEE PARTNERS, s.r.o. před 2 lety

„Moc přeju Vašemu miminku takhle skvělé rodiče a vám oběma rodinu! Vše dobré!“
777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Misa před 2 lety