Postel bude pro Matěje bezpečím i zázemím

Zábřeh na Moravě / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Postel bude pro Matěje bezpečím i zázemím

0 %

Vybráno 1 901 Kč z 39 100 Kč
Zbývá -743 dnů
Sbírka byla ukončena 03. července 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuju se Markéta a je mi 48 let. Mám rodinu – manžela Radka a dvě děti, jedno z nich se jmenuje Matěj a je mu 16 let. Matějovo zdraví je zatíženo mnoha problémy, ať už se jedná o hluchotu, transplantaci ledviny, nízkofunkční autismus, těžkou mentální retardaci, či epilepsii.

O Matěje musí být nepřetržitě pečováno, přičemž pečující osoba musí být dostatečně fyzicky, a hlavně psychicky odolná.

Matějovo chování je hodně problematické, a kromě sklonů k agresi vůči okolí u něj často pozorujeme i rysy autoagresivního chování. Jinými slovy, ubližuje jak ostatním, tak i sobě. Péče o Matěje je náročná nejen duševně, ale také finančně. Z toho důvodu zakládáme tuto sbírku a prosíme o Vaši pomoc. Měsíčně máme spoustu nákladů spojených s Matějovou zdravotní péčí i důstojným životem.

Matěj by si vzhledem ke svému přirozenému vývoji zasloužil i novou postel.

My mu ji s naším finančně zatíženým rozpočtem nejsme schopni sami pořídit. Výběr vhodné postele je ale mnohem složitější, než kdyby šlo o postel určenou pro zdravého kluka z jeho věkové kategorie. Postel musí poskytnout záruku, že se z ní Matěj nedostane a neudělá v nestřežené chvíli něco fatálního. Něco, co by mělo pro jeho či naše zdraví fatální následky.

Aby bylo zajištěno bezpečí Matěje, ostatních členů domácnosti i našich věcí, je třeba, aby měl Matěj postel vysokou, z tvrdého dřeva, vypolstrovanou. Jde tedy o postel, která kromě možnosti si kvalitně odpočinout poskytne záruku před útěkem z ní, a v níž si Matěj nebude moci sám nějak ublížit. Podle rozpočtu od truhláře, který by nám postel vyrobil, činí náklady na postel včetně matrace 45 000 Kč.

Budeme vděční za příspěvek jakékoli výše, který by nám pomohl financovat výše popsané účely. Děkujeme Vám.

Sbírku již podpořilo 5 dárců

12 € — Anonymní dárce před 2 lety

„Hodně štěstí vaší sbírce a spoustu lásky a sil na tak náročnou péči. Vážím si toho ❤“
252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Držím palce, ať se peníze vyberou a hlavně ať to pomůže!“
1 000 Kč — Martin Veselá před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„❤️“
252 Kč — Eliška před 2 lety