Postel pro Matěje

Zábřeh na Moravě / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Postel pro Matěje

Amount raised 1 901 Kč of 39 100 Kč goal
Left -90 days
5 % z původního cíle
The campaign has ended 03. July 2022

Help by sharing

Jmenuju se Markéta a je mi 48 let. Mám rodinu – manžela Radka a dvě děti, jedno z nich se jmenuje Matěj a je mu 16 let. Matějovo zdraví je zatíženo mnoha problémy, ať už se jedná o hluchotu, transplantaci ledviny, nízkofunkční autismus, těžkou mentální retardaci, či epilepsii.

CITACE O Matěje musí být nepřetržitě pečováno, přičemž pečující osoba musí být dostatečně fyzicky, a hlavně psychicky odolná.

Matějovo chování je hodně problematické, a kromě sklonů k agresi u něj jde často pozorovat i rysy autoagresivního chování. Jinými slovy, ubližuje jak ostatním, tak i sobě. Péče o Matěje je náročná nejen duševně, ale také finančně. Z toho důvodu zakládáme tuto sbírku a prosíme o Vaši pomoc. Měsíčně máme spoustu nákladů spojených s Matějovou zdravotní péčí i důstojným životem.

CITACE Matěj by si vzhledem ke svému přirozenému vývoji zasloužil i novou postel.

My mu jí s naším finančně zatíženým rozpočtem nejsme schopni sami pořídit. Výběr vhodné postele je ale mnohem složitější, než kdyby šlo o postel určenou pro zdravého kluka z jeho věkové kategorie. Postel musí poskytnout záruku, že se z ní Matěj nedostane a neudělá v nestřežené chvíli něco fatálního. Něco, co by mělo pro jeho či naše zdraví, případně majetek, fatální následky.

Aby bylo zajištěno bezpečí Matěje, ostatních členů domácnosti i našich věcí, je třeba, aby měl Matěj postel vysokou, z tvrdého dřeva, vypolstrovanou. Jde tedy o postel, která kromě možnosti si kvalitně odpočinout poskytne záruku před útěkem z ní, a v níž si Matěj nebude moci sám nějak ublížit. Podle rozpočtu od truhláře, který by nám postel vyrobil, činí náklady na postel včetně matrace 45 000 Kč.

Budeme vděční za příspěvek jakékoli výše, který by nám pomohl financovat výše popsané účely. Děkujeme Vám.


5 donations

297 Kč — Anonymous donor 5 months ago

“Hodně štěstí vaší sbírce a spoustu lásky a sil na tak náročnou péči. Vážím si toho ❤”
252 Kč — Anonymous donor 5 months ago

“Držím palce, ať se peníze vyberou a hlavně ať to pomůže!”
1 000 Kč — Martin Veselá 6 months ago

100 Kč — Anonymous donor 6 months ago

“❤️”
252 Kč — Eliška 7 months ago