Postavme Sebíka na nohy, ať může dovádět!

Zruč - Senec / Sbírku organizuje Lucie Mannová

{}

Postavme Sebíka na nohy, ať může dovádět!

0 %

Vybráno 72 350 Kč z 66 560 Kč
Zbývá -725 dnů
Sbírka byla ukončena 21. července 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Náš syn Sebík v květnu oslaví své 6 narozeniny. Neměl dobrý start do života. Narodil se s kombinovaným postižením. Od narození jej trápí trupová hypotonie (oslabení svalů), spastická diparéza – diparetická forma DMO (forma dětské mozkové obrny) a oční vadaCelkové těžké vývojové opoždění.Trupová hypotonie navíc velmi znesnadňuje rozvoj psychomotorického vývoje. Prozatím je Sebík odkázaný na pomoc druhé osoby.

 Chtěli bychom dopřát našemu synovi možnost rozhýbat své zlobivé nožičky a zase o kousek dál poskočit ve vývoji kupředu. 

 Sebík prozatím nechodí a nemluví, má svůj specifický způsob lezení, díky kterému se dostane všude a vše může pozorovat. Díky každodennímu a intenzivnímu cvičení se dokáže sám posadit, ale díky nedostatečnému posílení břišního svalstva se u Sebíčka začala projevovat narůstající skolióza a kyfóza. Naše dny se neobejdou bez intenzivního cvičení a neustálého posilování a procvičování neposedného tělíčka.

 Skvělého parťáka má ve svém desetiletém bráškovi Oliverovi. Sebík také druhým rokem navštěvuje mateřskou školku s osobním asistentem. Začlenění mezi zdravé dětičky Sebíka velice zoceluje a je vidět, jak se krásně socializuje.

 Pro posílení a zlepšení Sebíčkova stavu dojíždíme dvakrát týdně na ergoterapii, kde procvičují jak jemnou, tak i hrubou motoriku a dále se učí větší samostatnosti ve vykonávání denních potřeb.

  Navštěvujeme denní stacionář, kde je celý den nabitý fyzioterapií, ergoterapií, speciální pedagogikou a vodoléčbou. Dělá úžasné, byť malé, ale o to důležitější pokroky.

 Chodíme i na Feldekraisovu metodu, občas i na hippoterapii. Intenzivní cvičení je pro nás velmi důležité, a proto se snažíme alespoň párkrát do roka jezdit na neurorehabilitace TheraSuit, které díky usilovnému cvičení a velkému rozsahu terapií pomáhají. Po každém pobytu nás Sebík překvapí nějakou novou dovedností, z které má obrovskou radost, což je na tom to nejkrásnější, ta snaha něco zvládnout. Po vykouzlení toho nejkrásnějšího úsměvu na tváři našeho syna, jdou všechny problémy stranou a jsme nejšťastnějšími rodiči.

 Pro našeho syna chceme jen to nejlepší a snažíme se mu zajistit veškeré rehabilitace, ergoterapie a již nejdůležitější zmíněné neurorehabilitace. Jsou ale velmi finančně nákladné (14 dní neurorehabilitace stojí 64 000,-) a bohužel na většinu z nich nepřispívá zdravotní pojišťovna.

 Velice děkujeme za Váš čas a přečtení našeho příběhu, budeme vděční za každou pomoc.

 Sebík a rodiče

Poděkování vám všem!

26. 07. 2022

Vážení dárci, Vážená nadace,

chtěli bychom Vám z celého srdce poděkovat za možnost dopřát našemu synovi Sebíčkovi možnost rozhýbat své tělíčko a posunout svůj zdravotní stav o kousíček dál. Intenzivní neurorehabilitace TheraSuit jsou pro Sebíčka  velmi důležité. Díky velké komplexnosti terapií a úžasnému přístupu je zde Sebík spokojený a je  vždy vidět nějaké zlepšení. Naše krůčky v před jsou sice malé, ale velmi důležité. Sebík díky velmi těžkému vývojovému opoždění potřebuje na vše svůj čas i prostor, ale za ten překrásný úsměv a nové dovednosti ta obrovská dřina stojí.

Bez Vaší pomoci a laskavosti bychom nemohli Sebíkovi dopřát dostatek terapií, které opravdu potřebuje. Proto si opravdu velmi vážíme všeho, co pro nás děláte.

Děkujeme

 

Sebík a rodiče

Lucie a Petr Mannovi

 

Sbírku již podpořilo 325 dárců

210 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Ať i malý pokrok je pro Vás velký! :-)“
140 Kč — Hana Janoušková před 2 lety

150 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

60 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

150 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

77 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

80 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

155 Kč — Anonymní dárce před 2 lety