Postavme Sebíka na nohy, ať může dovádět!

Zruč - Senec / Sbírku organizuje Lucie Mannová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Postavme Sebíka na nohy, ať může dovádět!

Vybráno 5 316 Kč z 66 560 Kč
Dnes je poslední den
8 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 23. května 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Náš syn Sebík v květnu oslaví své 6 narozeniny. Neměl dobrý start do života. Narodil se s kombinovaným postižením. Od narození jej trápí trupová hypotonie (oslabení svalů), spastická diparéza – diparetická forma DMO (forma dětské mozkové obrny) a oční vadaCelkové těžké vývojové opoždění.Trupová hypotonie navíc velmi znesnadňuje rozvoj psychomotorického vývoje. Prozatím je Sebík odkázaný na pomoc druhé osoby.

 Chtěli bychom dopřát našemu synovi možnost rozhýbat své zlobivé nožičky a zase o kousek dál poskočit ve vývoji kupředu. 

 Sebík prozatím nechodí a nemluví, má svůj specifický způsob lezení, díky kterému se dostane všude a vše může pozorovat. Díky každodennímu a intenzivnímu cvičení se dokáže sám posadit, ale díky nedostatečnému posílení břišního svalstva se u Sebíčka začala projevovat narůstající skolióza a kyfóza. Naše dny se neobejdou bez intenzivního cvičení a neustálého posilování a procvičování neposedného tělíčka.

 Skvělého parťáka má ve svém desetiletém bráškovi Oliverovi. Sebík také druhým rokem navštěvuje mateřskou školku s osobním asistentem. Začlenění mezi zdravé dětičky Sebíka velice zoceluje a je vidět, jak se krásně socializuje.

 Pro posílení a zlepšení Sebíčkova stavu dojíždíme dvakrát týdně na ergoterapii, kde procvičují jak jemnou, tak i hrubou motoriku a dále se učí větší samostatnosti ve vykonávání denních potřeb.

  Navštěvujeme denní stacionář, kde je celý den nabitý fyzioterapií, ergoterapií, speciální pedagogikou a vodoléčbou. Dělá úžasné, byť malé, ale o to důležitější pokroky.

 Chodíme i na Feldekraisovu metodu, občas i na hippoterapii. Intenzivní cvičení je pro nás velmi důležité, a proto se snažíme alespoň párkrát do roka jezdit na neurorehabilitace TheraSuit, které díky usilovnému cvičení a velkému rozsahu terapií pomáhají. Po každém pobytu nás Sebík překvapí nějakou novou dovedností, z které má obrovskou radost, což je na tom to nejkrásnější, ta snaha něco zvládnout. Po vykouzlení toho nejkrásnějšího úsměvu na tváři našeho syna, jdou všechny problémy stranou a jsme nejšťastnějšími rodiči.

 Pro našeho syna chceme jen to nejlepší a snažíme se mu zajistit veškeré rehabilitace, ergoterapie a již nejdůležitější zmíněné neurorehabilitace. Jsou ale velmi finančně nákladné (14 dní neurorehabilitace stojí 64 000,-) a bohužel na většinu z nich nepřispívá zdravotní pojišťovna.

 Velice děkujeme za Váš čas a přečtení našeho příběhu, budeme vděční za každou pomoc.

 Sebík a rodiče

Sbírku již podpořilo 15 dárců

„Hodně štěstí “
500 Kč — R.K před týdnem

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

1 000 Kč — Markéta ze Sence před 2 měsíci

300 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

100 Kč — Markéta Lenikova před 3 měsíci

222 Kč — Kristý před 3 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

222 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

150 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

20 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci