Postavme Sebíka na nohy, ať může dovádět!

Zruč - Senec / Organizer: Lucie Mannová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Postavme Sebíka na nohy, ať může dovádět!

Amount raised 5 316 Kč of 66 560 Kč goal
Today is the last day
8 % z původního cíle
The campaign has ended 23. May 2022

Help by sharing

Náš syn Sebík v květnu oslaví své 6 narozeniny. Neměl dobrý start do života. Narodil se s kombinovaným postižením. Od narození jej trápí trupová hypotonie (oslabení svalů), spastická diparéza – diparetická forma DMO (forma dětské mozkové obrny) a oční vadaCelkové těžké vývojové opoždění.Trupová hypotonie navíc velmi znesnadňuje rozvoj psychomotorického vývoje. Prozatím je Sebík odkázaný na pomoc druhé osoby.

 Chtěli bychom dopřát našemu synovi možnost rozhýbat své zlobivé nožičky a zase o kousek dál poskočit ve vývoji kupředu. 

 Sebík prozatím nechodí a nemluví, má svůj specifický způsob lezení, díky kterému se dostane všude a vše může pozorovat. Díky každodennímu a intenzivnímu cvičení se dokáže sám posadit, ale díky nedostatečnému posílení břišního svalstva se u Sebíčka začala projevovat narůstající skolióza a kyfóza. Naše dny se neobejdou bez intenzivního cvičení a neustálého posilování a procvičování neposedného tělíčka.

 Skvělého parťáka má ve svém desetiletém bráškovi Oliverovi. Sebík také druhým rokem navštěvuje mateřskou školku s osobním asistentem. Začlenění mezi zdravé dětičky Sebíka velice zoceluje a je vidět, jak se krásně socializuje.

 Pro posílení a zlepšení Sebíčkova stavu dojíždíme dvakrát týdně na ergoterapii, kde procvičují jak jemnou, tak i hrubou motoriku a dále se učí větší samostatnosti ve vykonávání denních potřeb.

  Navštěvujeme denní stacionář, kde je celý den nabitý fyzioterapií, ergoterapií, speciální pedagogikou a vodoléčbou. Dělá úžasné, byť malé, ale o to důležitější pokroky.

 Chodíme i na Feldekraisovu metodu, občas i na hippoterapii. Intenzivní cvičení je pro nás velmi důležité, a proto se snažíme alespoň párkrát do roka jezdit na neurorehabilitace TheraSuit, které díky usilovnému cvičení a velkému rozsahu terapií pomáhají. Po každém pobytu nás Sebík překvapí nějakou novou dovedností, z které má obrovskou radost, což je na tom to nejkrásnější, ta snaha něco zvládnout. Po vykouzlení toho nejkrásnějšího úsměvu na tváři našeho syna, jdou všechny problémy stranou a jsme nejšťastnějšími rodiči.

 Pro našeho syna chceme jen to nejlepší a snažíme se mu zajistit veškeré rehabilitace, ergoterapie a již nejdůležitější zmíněné neurorehabilitace. Jsou ale velmi finančně nákladné (14 dní neurorehabilitace stojí 64 000,-) a bohužel na většinu z nich nepřispívá zdravotní pojišťovna.

 Velice děkujeme za Váš čas a přečtení našeho příběhu, budeme vděční za každou pomoc.

 Sebík a rodiče

15 donations

“Hodně štěstí ”
500 Kč — R.K 1 week ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 months ago

1 000 Kč — Markéta ze Sence 2 months ago

300 Kč — Anonymous donor 3 months ago

100 Kč — Markéta Lenikova 3 months ago

222 Kč — Kristý 3 months ago

100 Kč — Anonymous donor 3 months ago

222 Kč — Anonymous donor 3 months ago

150 Kč — Anonymous donor 3 months ago

20 Kč — Anonymous donor 3 months ago

Discover more

Při požáru přišli rodiče o dceru. Pomozme jim alespoň opravit dům
56 %

Při požáru přišli rodiče o dceru. Pomozme jim alespoň opravit dům

Tragédie na Kladensku. Pomoc rodině zesnulého Ondráška
299 %

Tragédie na Kladensku. Pomoc rodině zesnulého Ondráška

Lucince s leukémií odlehčí automobil
26 %

Lucince s leukémií odlehčí automobil