Pomůžeme Jirkovi důstojně dožít doma

Huslenky / Sbírku organizuje Nedoklubko z.s.

{}

Pomůžeme Jirkovi důstojně dožít doma

0 %

Vybráno 166 923 Kč z 150 000 Kč
Zbývá -382 dnů
Sbírka byla ukončena 12. května 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Založení sbírky pro manžela Jirku je pro nás už poslední možnost pomoci.

Všechno začalo v r.2016, kdy bylo Jirkovi odstraněno znaménko a byl mu potvrzen zhoubný melanom. Do r.2020 probíhaly jen kontroly bez nálezu, ale pak si našel bulku v podkličku a musel být znovu operován. Na jaře 2021 dostal svalové křeče a zvláštní druh záchvatu, kdy seděl, nemohl mluvit a nebyl schopen si říct o pomoc.

Následovala magnetická rezonance a byl potvrzen otok mozku se třemi ložisky metastáz. Musel na dvě operace mozku.

Do dvou měsíců se objevilo další ložisko a následovalo ozáření. Do září se objevilo další ložisko a další ozáření. Až do července měl manžel relativně klid, ale při kontrole byly potvrzeny další dvě ložiska. Znovu se ozařovaly. Bohužel koncem září byly potvrzeny další tři ložiska.

Aby toho nebylo málo, tak se v říjnu přidaly epileptické záchvaty. Ten první a největší mě opravdu neskutečně vyděsil. Naštěstí ho záchranáři rychle zvládli, ale manžela ty záchvaty velmi oslabovaly. Další ozáření proběhlo koncem října a z neurochirurgie nás poslali na dermatoonkologii.

Po celotělovém PET-CT nám paní doktorka oznámila, že melanom metastázoval do celého těla, do rukou, do nohou a téměř do všech orgánů. Navrhla biologickou léčbu. V prosinci jsme měli zahájit léčbu, ale díky častým epileptickým záchvatům jsme byli odmítnuti a manžel byl poslán do domácí paliativní péče.

O Vánocích, i přes naši veškerou snahu, dostal dva silné záchvaty a téměř zůstal ležící. Sám se nenají, neobleče, neumyje, takže se u něj střídáme se syny. Pracuji jako uklízečka na šestihodinové směny, abych se mohla postarat o manžela. Synové oba studují a hodně mi pomáhají s jejich tatínkem.

Manžel pracoval jako pojišťovací poradce, a protože od operace již téměř nepracoval, měli jsme pouze můj příjem.

V průběhu roku 2022 jsme se dostali do finančních problémů a vznikl nám dluh na nájmu. To, že by si manžel mohl zkusit požádat o invalidní důchod jsem se dozvěděla úplnou náhodou od kolegyně v práci až v srpnu 2022. Hned jsem ho začala vyřizovat a manželovi ho přiznali zpětně od první operace. Věděli jsme, že manžel má dluh u ČSSZ, ale mysleli jsme si, že z doplatku budeme moci zaplatit i dluh na nájmu.

Dostali jsme už i předžalobní výzvu k uhrazení dluhu a s majiteli jsme se domluvili, že hned, jak dostaneme doplatek, tak vše jednorázově uhradíme. Bohužel nám z ČSSZ napsali, že nic nedostaneme a všechno půjde na uhrazení dluhu u ČSSZ. Teď už zase nájem platíme, protože manželovi chodí pravidelně důchod, ale na splacení dlužného nájemného už nám peníze nezbývají.

Jak sbírka pomůže

Reálně nám hrozí vystěhování z bytu. Já jsem manželovi slíbila, že se určitě o něj až do posledního dne postaráme, že s námi bude doma, ale teď nevím, jestli mu toto přání budu moct splnit.

Vybranou částku ze sbírky použijeme na úhradu dluhu na nájemném. Díky vaší pomoci bude Jirka moci být v naprostém klidu a splní se jeho přání být co nejdéle v kruhu rodinném.

Moc děkujeme.

Poděkování za všechny dary a podporu

12. 05. 2023

Vážení a milí naši dárci,

protože nám končí naše sbírka, chci Vám všem z celého srdce poděkovat za Vaši podporu a pomoc, kterou jste nás drželi po celou dobu, kdy jsme pečovali s plným nasazením o manžela a tatínka. Bohužel i přes veškerou snahu Jirka svůj boj prohrál, ale jemu je už dobře a nic ho nebolí. Díky Vám jsme mohli Jirkovi splnit jeho přání zůstat s námi až do konce doma, mezi milujícími lidmi. Nebýt Vaší pomoci museli bychom Jirku nechat převézt do nemocnice. Za to, co jste pro nás udělali Vám nejsem schopna dost poděkovat. Budu se za Vás všechny modlit, abyste byli v životě jen šťastní, ale hlavně zdraví. Teď už je na nás, abychom se vzchopili a pokračovali v žití. Já jsem tady teď pro kluky a oni jsou tu pro mě. A společně to zvládneme, tak jako jsme to slíbili Jirkovi. Tak ještě jednou moc, moc všem DĚKUJEME.

Tichá vzpomínka na Jirku

11. 04. 2023

Dobrý den,

s těžkým srdcem musíme oznámit, že Jirka nás po dlouhé a těžké nemoci opustil 2. 4. 2023.

Děkujeme všem dárcům, kteří rodině pomohli a pomáhají v těch nějtěžších chvílích. Účel sbírky je spojený s Jirkovým důstojným dožitím a s pomocí celé rodině, aby se nemusela bát o střechu nad hlavou v době finančního výpadku. Jste všichni skálou, o kterou se rodina nyní může opřít.

Věnujte prosím s námi Jirkovi tichou vzpomínku, na rodinu moc myslíme. 🖤

Držte se,

vaše znesnáze21

Poděkování dárcům č.3

13. 03. 2023

Znovu vám všem, kteří jste se zapojili do naší sbírky a přispěli jste Jirkovi na důstojný odchod, chci jménem naší rodiny, a hlavně jménem Jirky moc a moc poděkovat. Jste neskutečně rychlí a k dnešnímu dni se podařilo dosáhnout víc jak sto procent cílové částky. Bohužel stejnou rychlostí docházejí Jirkovi síly v nerovném boji s tou příšernou nemocí. To pro nás znamená, že se rychle blíží doba, kdy už nebudu moci chodit do práce a budu se muset naplno věnovat pouze Jirkovi. Proti nám jsou ale lhůty „nelhůty“ úředníků, kteří by měli rozhodnout o odvolání proti rozhodnutí v příspěvku na péči, kdy nám byl přiznán pouze 1.stupeň s částkou 880,-Kč. Když ale zůstanu s Jirkou doma, příjdu o 40% svého už tak malého platu a dostáváme se opět do problému, jak zaplatit veškeré měsíční náklady. Proto vás, kteří narazíte na naši sbírku a není vám náš příběh lhostejný prosím, zkuste nám ještě malinko pomoci. Jde nám teď už asi jen o každý den. Hledáme i jiné možnosti pomoci, ale systém dávek našeho státu je běh na dlouhou trať a nám čas plyne neskutečně rychle a pomoci od státu se nemusíme dočkat. Jsme vděční za každou korunu a žádná částka není pro nás malá. Korunka ke korunce a ve výsledku je to pro nás moc velká pomoc. Jste pro nás velkou nadějí, že to s vámi zvládneme. Ještě jednou děkujeme a věřte, že vás všechny bereme jako jednu velkou rodinu.

Moc děkuji.

Lenka Dohnalová

Sbírku již podpořilo 203 dárců

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

262 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Děkuji, že se chcete a dokážete o manžela a táty starat.“
300 Kč — Vladimír Zavřel před rokem

253 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

„upřímnou soustrast.. držte se... “
373 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 221 Kč — Jiří Baroš před rokem