Pomůžeme Jirkovi důstojně dožít doma

Huslenky / Sbírku organizuje Lenka Dohnalová

{}
0 %

Pomůžeme Jirkovi důstojně dožít doma

Vybráno 162 112 Kč z 150 000 Kč
Zbývá 43 dnů
108 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 12. května 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Založení sbírky pro manžela Jirku je pro nás už poslední možnost pomoci.

Všechno začalo v r.2016, kdy bylo Jirkovi odstraněno znaménko a byl mu potvrzen zhoubný melanom. Do r.2020 probíhaly jen kontroly bez nálezu, ale pak si našel bulku v podkličku a musel být znovu operován. Na jaře 2021 dostal svalové křeče a zvláštní druh záchvatu, kdy seděl, nemohl mluvit a nebyl schopen si říct o pomoc.

Následovala magnetická rezonance a byl potvrzen otok mozku se třemi ložisky metastáz. Musel na dvě operace mozku.

Do dvou měsíců se objevilo další ložisko a následovalo ozáření. Do září se objevilo další ložisko a další ozáření. Až do července měl manžel relativně klid, ale při kontrole byly potvrzeny další dvě ložiska. Znovu se ozařovaly. Bohužel koncem září byly potvrzeny další tři ložiska.

Aby toho nebylo málo, tak se v říjnu přidaly epileptické záchvaty. Ten první a největší mě opravdu neskutečně vyděsil. Naštěstí ho záchranáři rychle zvládli, ale manžela ty záchvaty velmi oslabovaly. Další ozáření proběhlo koncem října a z neurochirurgie nás poslali na dermatoonkologii.

Po celotělovém PET-CT nám paní doktorka oznámila, že melanom metastázoval do celého těla, do rukou, do nohou a téměř do všech orgánů. Navrhla biologickou léčbu. V prosinci jsme měli zahájit léčbu, ale díky častým epileptickým záchvatům jsme byli odmítnuti a manžel byl poslán do domácí paliativní péče.

O Vánocích, i přes naši veškerou snahu, dostal dva silné záchvaty a téměř zůstal ležící. Sám se nenají, neobleče, neumyje, takže se u něj střídáme se syny. Pracuji jako uklízečka na šestihodinové směny, abych se mohla postarat o manžela. Synové oba studují a hodně mi pomáhají s jejich tatínkem.

Manžel pracoval jako pojišťovací poradce, a protože od operace již téměř nepracoval, měli jsme pouze můj příjem.

V průběhu roku 2022 jsme se dostali do finančních problémů a vznikl nám dluh na nájmu. To, že by si manžel mohl zkusit požádat o invalidní důchod jsem se dozvěděla úplnou náhodou od kolegyně v práci až v srpnu 2022. Hned jsem ho začala vyřizovat a manželovi ho přiznali zpětně od první operace. Věděli jsme, že manžel má dluh u ČSSZ, ale mysleli jsme si, že z doplatku budeme moci zaplatit i dluh na nájmu.

Dostali jsme už i předžalobní výzvu k uhrazení dluhu a s majiteli jsme se domluvili, že hned, jak dostaneme doplatek, tak vše jednorázově uhradíme. Bohužel nám z ČSSZ napsali, že nic nedostaneme a všechno půjde na uhrazení dluhu u ČSSZ. Teď už zase nájem platíme, protože manželovi chodí pravidelně důchod, ale na splacení dlužného nájemného už nám peníze nezbývají.

Jak sbírka pomůže

Reálně nám hrozí vystěhování z bytu. Já jsem manželovi slíbila, že se určitě o něj až do posledního dne postaráme, že s námi bude doma, ale teď nevím, jestli mu toto přání budu moct splnit.

Vybranou částku ze sbírky použijeme na úhradu dluhu na nájemném. Díky vaší pomoci bude Jirka moci být v naprostém klidu a splní se jeho přání být co nejdéle v kruhu rodinném.

Moc děkujeme.

Poděkování dárcům č.3

13. 03. 2023

Znovu vám všem, kteří jste se zapojili do naší sbírky a přispěli jste Jirkovi na důstojný odchod, chci jménem naší rodiny, a hlavně jménem Jirky moc a moc poděkovat. Jste neskutečně rychlí a k dnešnímu dni se podařilo dosáhnout víc jak sto procent cílové částky. Bohužel stejnou rychlostí docházejí Jirkovi síly v nerovném boji s tou příšernou nemocí. To pro nás znamená, že se rychle blíží doba, kdy už nebudu moci chodit do práce a budu se muset naplno věnovat pouze Jirkovi. Proti nám jsou ale lhůty „nelhůty“ úředníků, kteří by měli rozhodnout o odvolání proti rozhodnutí v příspěvku na péči, kdy nám byl přiznán pouze 1.stupeň s částkou 880,-Kč. Když ale zůstanu s Jirkou doma, příjdu o 40% svého už tak malého platu a dostáváme se opět do problému, jak zaplatit veškeré měsíční náklady. Proto vás, kteří narazíte na naši sbírku a není vám náš příběh lhostejný prosím, zkuste nám ještě malinko pomoci. Jde nám teď už asi jen o každý den. Hledáme i jiné možnosti pomoci, ale systém dávek našeho státu je běh na dlouhou trať a nám čas plyne neskutečně rychle a pomoci od státu se nemusíme dočkat. Jsme vděční za každou korunu a žádná částka není pro nás malá. Korunka ke korunce a ve výsledku je to pro nás moc velká pomoc. Jste pro nás velkou nadějí, že to s vámi zvládneme. Ještě jednou děkujeme a věřte, že vás všechny bereme jako jednu velkou rodinu.

Moc děkuji.

Lenka Dohnalová

Poděkování

27. 02. 2023

Znovu se obracím k vám všem, našim dárcům, s obrovským poděkováním a s velkou vděčností, že dokážete pomoci v tak krátkém čase, ať už jste naši známí nebo vás chytil za srdce náš příběh, co napsal sám život. Bohužel stejnou rychlostí, jakou pomáháte, se zhoršuje i Jirkův zdravotní stav, takže teď hrajeme hlavně o čas. Od příštího týdne už nám budou pomáhat i skvělé sestřičky z mobilního hospice Strom života, a to hlavně proto, že za čtyři měsíce lítání po úřadech se mi nepodařilo vyřídit adekvátní příspěvek na péči, a tudíž se o Jirku nemůžu celodenně starat sama. Pomáhá mi také Jirkova maminka a samozřejmě kluci v rámci možností. Přiznali nám pouze první stupeň, nějakých 880,-Kč, ale když s Jirkou zůstanu doma, musím si zálohy na zdravotní a sociální pojištění zaplatit sama. Psala jsem odvolání, ale obávám se, že nedokážu přesvědčit posudkového lékaře o vážnosti Jirkova zdravotního stavu. I když mají k dispozici všechny lékařské zprávy. Prostě systém. Ale tím vás nechci zatěžovat. Ještě jednou moc, moc děkujeme a poprosím, zkusme to společně dotáhnout do zdárného konce, aby mi ubyla aspoň jedna starost, a to pro nás hodně podstatná, bydlení. S tím ostatním se už budeme muset poprat sami. DĚKUJEME!!!

Poděkování všem dárcům

15. 02. 2023

Chtěla bych jménem Jirky, mým a celé naší rodiny vám všem dárcům, ať už známým nebo těm anonymním z celého srdce poděkovat, že vám náš příběh nebyl lhostejný a pomohli jste malými ale i těmi většími kroky naplnit slib, že Jirka s námi, v kruhu rodinném, bude moci být co možná nejdéle. Všechny vzkazy, které připojujete jsem Jirkovi předala a všem vám za ně děkuje. Určitě každým dnem bude klidnější a bude to vidět i na stabilizaci jeho zdravotního stavu. Přejeme všem hodně zdraví, protože to je ze všeho to nejdůležitější. DĚKUJEME. 

Sbírku již podpořilo 194 dárců

1 221 Kč — Jiří Baroš před 2 dny

„Myslím na Vás! “
500 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

„Držím Vám pěsti🍀“
80 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Tohle si nikdo z vás nezaslouží. Snad vám to aspoň trochu pomůže, i když by se určitě hodilo o dost víc. “
3 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

2 000 Kč — Younie před měsícem

1 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

252 Kč — Anonymní dárce před měsícem

400 Kč — Anonymní dárce před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Držte se!“
1 221 Kč — Anonymní dárce před měsícem