Pomozte Péťovi a jeho mamince zvládnout nelehkou situaci

Havířov / Sbírku organizuje Ivana Horáková

{}

Pomozte Péťovi a jeho mamince zvládnout nelehkou situaci

0 %

Vybráno 80 661 Kč z 80 000 Kč
Zbývá -1044 dnů
Sbírka byla ukončena 07. srpna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Péťa se narodil v roce 2005 s dětskou mozkovou obrnou. I přes tuto nepříznivou životní situaci se mu maminka snažila zajistit co nejšťastnější dětství. I když byl Péťa na invalidním vozíčku, tak i přesto spolu měli spoustu aktivit a Péťa se těšil běžnému životu, jako jeho vrstevníci.

Bohužel v roce 2019 došlo ke zhoršení zdravotního stavu. Nyní je Péťa trvale upoután na lůžku, je připojen na plicní ventilaci, krmen pomocí pegu a musí být pravidelně polohován.

Péťa byl dlouhou dobu v Olomoucké nemocnici. Nyní si maminka Péťu vybojovala domů. Stará se o něj celodenně sama. Nedostane se ani z domu. Nákupy a běžné vyřizování na úřadech za ni zajišťují odlehčovací služby, kterým moc děkuje, jsou pro ni velkou oporou a pomáhají jí i s polohováním.

Výtěžek sbírky zajistí jeden rok odlehčovacích služeb, které jsou pro rodinu nepostradatelné, úhradu doplňků stravy pro Péťu a nákup generátoru elektřiny pro oxygenerátor.

Maminka má obavy, kdyby vypnuli proud, tak Péťa zůstane bez dýchacího přístroje, který je připojen na elektřinu, a tak jen trne, když jsou bouřky, že bude vypnuta elektřina. Pak by musela Péťovi opět volat rychlou. Rodině moc pomůže, právě zakoupení generátoru elektřiny.

I když je péče nesmírně náročná a vyčerpávající, tak je Péťova maminka ráda, že má konečně svého syna doma a mohou být zase spolu. Pomozme jim, aby to tak mohlo být i nadále a aby se maminka nemusela při bouřkách o syna tolik bát.

Děkujeme.

Jsme spolu doma

02. 03. 2022

Ahoj lidičky, chceme Vám poděkovat za Vaší finanční pomoc, z které můžeme čerpat platby za Asistenční služby. Díky Vám jsme pořídily stojan k uchycení hadice k plicní ventilaci a zdravotní pomůcky. Nesmírně si Vaši pomoci vážíme. Myslíme na Vás a jste naše zlatíčka. Moc děkujeme a zdravíčko přejeme.

Usměvavý Péťa s maminkou.

Všem dárcům moc děkujeme

19. 07. 2021

Touto cestou moc děkujeme všem dárcům (lidičkám), kterým není náš osud lhostejný a přispěli nám. Jsem dojatá, že v dnešní zlé době jsou lidé, kteří rádi pomůžou, mají srdce na pravém místě.

Patří jim od nás velké dík...

Penízky, které se vyberou navíc můžeme použít na stojan k uchycení hadice od ventilátoru, přenosný kyslíkový koncentrátor a mobilní koupací vanu. Další tyto věcí stojí cca 50 000.

Sbírku již podpořilo 23 dárců

„Drahá maminko, moc na vas oba myslime a doufame, ze vam aspon takhle trosku ulehcime vase starosti. Kovarovi“
65 000 Kč — Jakub Kovář před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Velký obdiv, co zvládáte.“
3 000 Kč — Ivet před 3 lety

„Hodně štěstí 🍀“
288 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„✊“
333 Kč — ❤️ před 3 lety

„Mám vás ráda“
300 Kč — Iveta před 3 lety

1 000 Kč — Simone před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety