Pomozte nám dostat Márinku z Kolumbie do České republiky

Česká republika, Všestary / Sbírku organizuje Tereza Zajíčková

{}

Pomozte nám dostat Márinku z Kolumbie do České republiky

0 %

Vybráno 3 649 807 Kč z 3 400 000 Kč
Zbývá -355 dnů
Sbírka byla ukončena 26. července 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Informace pro dárce mimo EU:

Pokud darujete mimo EU, prosím, využijte tyto bankovní informace pro platbu a darujte v měně EUR. Využijte QR kód:

nebo platební údaje:

Číslo účtu: 4004040040

Kód banky 5500

IBAN CZ2155000000004004040040

SWIFT RZBCCZPP

--------------------------------------

22letá Márinka z Prahy je nyní v Kolumbii v nemocnici v bezvědomí a potřebuje zajistit převoz do ČR a následnou lékařskou péči co nejdříve to bude možné.

Márinka působila jako dobrovolnice v Santa Martě v Kolumbii.

V den, kdy měla volno, se vydala prozkoumávat tamní přírodu, a nešťastnou náhodou spadla z 8m vodopádu. Nyní leží po náročné operaci mozku na jednotce intenzivní péče v nemocnici Hospital Universitario Julio Méndez Barreneche E.S.E. přímo v Santa Martě. Mari je nyní v umělém spánku, napojena na dýchací přístroje, má zlomeniny zápěstí, nohy a frakturu lebky. Její stav je vážný, přesto se podle lékařů lepší a hojí.

Mari byla už od malička velká bojovnice, což dokazuje skutečnost, že zvládla samotný pád a následný nelehký transport junglí do nemocnice, kde nyní bojuje dál.

Mari je velmi jedinečná mladá dáma, letos oslaví své 23. narozeniny a kdybyste ji znali, určitě by Vám vyčarovala úsměv na tváři. Mimo to, že se Mari věnuje umělecké tvorbě, napsala a ilustrovala i vlastní knihu, kterou také vydala. Je to skutečně výjimečná duše. Ve svém životě už jednou velkou životní zkouškou prošla a to před 10 lety, kdy přišla o maminku.

Momentálně je pro nás prioritou život a zdraví naší Mari. Zároveň je potřeba zajistit legislativní a další nutnosti, mezi které bude patřit i transport do České republiky.

Výtěžek sbírky půjde na transport do ČR.

Mari je pojištěna v ČR, to ale bohužel nezahrnuje úhradu tzv. repatriačního letu, který je nezbytný pro její bezpečný transport do ČR. Poté bude moci dojít k následnému pokračování v léčení a rekonvalescenci na území ČR.

Předběžné náklady se odhadují na 3 400 000 Kč.

Proto prosíme všechny, kdo chtějí podpořit Márinky návrat domů, kde bude v péči českých doktorů a v blízkosti své milující rodiny, přispějte prosím do této finanční sbírky.

Transport se zrealizuje hned, jakmile to Marin zdravotní stav umožní.

Z celého srdce budeme vděční za jakoukoliv podporu, pomoc ale i za vaše pozitivní myšlenky. Doufáme, že zanedlouho budeme moci naši dceru, sestru a kamarádku přivítat zase mezi námi, doma.

Předem Vám děkujeme, otec Vladimír, bratři Adam a Matyáš, sestra a dvojče Marika a všichni kamarádi a známí

Márinka je v ČR

12. 07. 2023

Milí dárci a krásné duše,

rádi bychom Vás informovali, že naše Márinka se v pondělí vrátila leteckým speciálem zpátky do České republiky. Toto by se nestalo nebýt vás, kteří příběh sdíleli a finančně i mentálně nás podporovali. Situace se měnila rychle a to, že se povedlo vybrat celkovou částku v takto krátkém období, pomohlo celý proces urychlit. Pro celou rodinu to byly velmi těžké chvíle. Zvláště pak pro mého bratra a sestru, kteří Márinku poslední měsíc v Kolumbii podporovali a museli bojovat s místní byrokrací a laxním přístupem. Věřte, že to bylo drama až do poslední chvíle.

Nesmírně si vážíme vaší podpory a jsme obrovsky vděční, že jste nám pomohli dostat naši holčičku zpět domů do péče českých odborníků. Márinka už je v blízkosti své milující rodiny, nonverbálně komunikuje a začala s rehabilitací. Její stav nám dělá velkou radost a věříme, že se bude nadále zlepšovat. Stále je však brzy předpovídat vývoj regenerace a tak po konzultaci s Znesnazí21 sbírku zastavovat zatím nebudeme. Výtěžek nad rámec převozu bude použit na rehabilitaci a náklady spojené s léčbou.


Navždy vděční rodina

Vaše solidarita a pomoc je nadskutečná

01. 07. 2023

Vážení dárci a krásné duše,

na vyjádření díku neexistuje dostatek slov. Nikoho z nás by nenapadlo, že se nám podaří cílová částka vybrat v takto krátké době. Vaše solidarita a pomoc je nadskutečná a my si toho nesmírně vážíme.

I z Kolumbie přichází pozitivní zprávy a Márinka by mohla příští týden letět domů, což by bez Vaší pomoci nebylo uskutečnitelné. Nemocnice už je v kontaktu s Meditransem, který se postará o přepravu do ČR dle přiložené objednávky.

Márinka Vaší podporu cítí a pomalu se probouzí.

Rozsah zranění je nadále těžké předpovídat a i proto zatím sbírku, po konzultaci s Znesnází21, zastavovat nebudeme. Výtěžek nad rámec převozu bude použit na náklady spojené s následnou léčbou a rehabilitací.

Děkujeme, navždy vděční

Rodina

PODĚKOVÁNÍ

27. 06. 2023

Těžko se nám slovy vyjadřuje, jak moc jsme Vám vděční za koncentrovanou vlnu lásky a podpory, které se nám od vás dostává.

Márinka už není pod vlivem sedativ a nyní čekáme na moment, kdy se její tělo a mozek dostatečně zregenerují k probuzení. Dle doktorů to může být otázka hodin, dní nebo i týdnů a tak musíme i nadále zůstat trpěliví.

Je to velká bojovnice a její stav se nadále lepší. Teprve až po probuzení bude možné zjistit případný rozsah poškození( úrazu), naplánovat postup další rekonvalscence a převoz domů.

Pro nás všechny je to silná životní zkouška, ze které se společně vrátíme silnější a to i díky Vám a vaší podpoře a lásce.

Ze srdce děkujeme

Rodina

Partneři sbírky 2

Patronkou sbírky je Kristína Nemčková, vítězka MasterChef Česko 2019
Patronkou sbírky je Kristína Nemčková, vítězka MasterChef Česko 2019
Made by Kristína

Partnerem sbírky je e-shop Made by Kristína

Sbírku již podpořilo 7754 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

„❤️“
777 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Ať je Marinka brzy doma s rodinou.“
1 221 Kč — Šárka před rokem

„převod darů ze sbírkového účtu č. 4004040040/5500 ze dne 10.7.-24.7.2023“
4 138 Kč — znesnáze21 před rokem

455 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Ze srdce přeji uzdravení a návrat domů.“
373 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem