Připravte a spusťte sbírku na pár kliků!

Rychle a bez námahy spustíte vlastní dobročinnou sbírku.

Pomozte Justýnce na nohy

Sokolov
Sbírku organizuje Jiřina Pilarová
Rodina a děti

Pomozte Justýnce na nohy

Vybráno 95 158 Kč

z 180 000 Kč   / 53 %
0 %
Zbývá -1616 dnů
151 dárců

Sbírka běží na Znesnáze

Sbírka byla ukončena 16. června 2021

Pozvi své přátelé

Justýnka je báječná usměvavá dívenka s obrovskou sílou, bojovností a touhou posouvat hranice, ve kterých ji její nemoc uvěznila. Chce si hrát, běhat, jezdit na kole a tančit jako její zdravé dvojče Vaneska, bohužel to však od samého začátku nemá jednoduché. 

Dvojčata se narodila předčasně ve 32. týdnu císařským řezem. Silnější a zdravější Vaneska si kráčí životem od samého počátku bez problémů a potíží. Justýnčín příchod na svět byl o dost dramatičtější. Vážila pouhých 880 gramů a hned po porodu musela být resuscitovaná. Díky rychlému zákroku a intenzivní péči lékařů naštěstí žije, mozek měl ale nedostatek kyslíku, došlo k otoku a následnému tvoření cyst.

Justýnka strávila v první 3 měsíce života v Mostecké nemocnici, až poté byla propuštěna do domácí péče. Ani následující roky si domácího prostředí moc neužila. Často byla hospitalizovaná pro neprospívání, respirační potíže a zápaly plic. Rozdíl ve vývoji oproti její sestře byl každým dnem znatelnější. Následně přišla smutná diagnóza - dětská mozková obrna, lehká mentální retardace a epilepsie.

Nyní je Justýnce 7 let, nechodí, pohybuje se pouze lezením po čtyřech a mimo domov jen na invalidním vozíku. Sama se neposadí a kromě postižení nožiček má i horší funkci pravé ruky. Je však obrovskou bojovnicí se spoustou energie, která se snaží ze všech sil svému osudu postavit. Velmi touží po tom chodit a byt samostatná jako její sestra.

K jejímu snu jí může přiblížit pravidelná neurorehabilitační terapie, která je velmi drahá a pojišťovny jí neproplácejí.

Justýnka tuto terapii na klinice Axon již několikrát absolvovala a pokaždé ji o kousíček posunula k vytouženému cíli. Přesto je před námi ještě velký kus cesty a několikaletý boj, který však stojí za to!

Za příspěvky na třítýdenní léčbu mé dcery předem moc děkuji. Dáváte jí tím šanci žít jednou normální život.

 

Anonymní dárce 13.04.2021 121 Kč

Anonymní dárce 13.04.2021 570 Kč

„❤️“

Anonymní dárce 12.04.2021 100 Kč

Lenka Davidová 12.04.2021 120 Kč

„Držíme palečky “

Kovi 11.04.2021 385 Kč

„Držíme palce“

Kerstin 11.04.2021 500 Kč

„Přeji úspěšnou léčbu! Buďte silní a držím palce! “

Jakub Chmelensky 10.04.2021 777 Kč

Leon Redai 10.04.2021 100 Kč

Tomáš Bělohrad 10.04.2021 373 Kč

„Přeju ti aby jsi byla šťastná a jen se ti dařilo ❤️“

Anonymní dárce 10.04.2021 121 Kč

Můžu si odečíst dar z daní?

Jasně! Stačí zaškrtnout, že máte zájem o potvrzení o daru, a vyplnit údaje. Hned jak dorazí vaše platba, uvidíte potvrzení v e-mailu.

Za jak dlouho se dar přičte?

Rychlost připsání peněz záleží na vaší bance a platební metodě. Nelekejte se, když se hned neuvidíte mezi dárci.

Jsou sbírky ověřené?

Naše sbírky prochází kontrolou nejen před spuštěním. Až sbírka skončí, dohlídneme, aby peníze příjemce využil do posledního haléře na to, o co žádal.

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

Vzkazy od dárců

7. ABC 2000 16.06.2021 2 000 Kč

„Hodně štěstí :)“

Monika 25.05.2021 121 Kč

„Justýnko, jsi velká bojovnice a moc krásná holčička. Jen tak dál. “

Josef & Dasa Toronto 21.05.2021 $ 100

„At se to podari drzime palce “

Maminka Máša 21.05.2021 778 Kč

„Justýnko, ty to dokážeš, teším se, až tě uvidím běhat :-)!“

Nikola 20.05.2021 500 Kč

„♥️“

Alena 20.05.2021 777 Kč

„Drž se Justýnko“

Jitka 20.05.2021 1 221 Kč

„Ty to určitě zvládneš. Hodně sil a odhodlání.“

Jitka a Ota 20.05.2021 1 000 Kč

„Justýnce přejeme hodně sil a šťastný život!!“

Milan a Eva Rakašovi 15.05.2021 1 000 Kč

„❤️“

Greta Zahlten 04.05.2021 2 000 Kč

„Pro naši berušku.“

DALŠÍ Dobročinné sbírky

Pomozme, aby bylo Nelince s vzácným onemocněním kůže lépe

Pomozme, aby bylo Nelince s vzácným onemocněním kůže lépe

Mají sny, ale sami si je už nemohou splnit. Pomozme jim

Mají sny, ale sami si je už nemohou splnit. Pomozme jim

Boudičky a jídlo pro opuštěné kočičky – aby zvládly zimu

Boudičky a jídlo pro opuštěné kočičky – aby zvládly zimu

Pomozme Kateřině po nehodě žít aktivně díky lepšímu vozíku

Pomozme Kateřině po nehodě žít aktivně díky lepšímu vozíku

Okatá Gábinka začíná mluvit! Pomozme jí s dalšími pokroky

Okatá Gábinka začíná mluvit! Pomozme jí s dalšími pokroky

Plné misky pro 400 psů: Pomozte naplnit zimní zásoby

Plné misky pro 400 psů: Pomozte naplnit zimní zásoby

Pokojíčky dětí v Dětském domově Kroměříž potřebují rekonstrukci

Pokojíčky dětí v Dětském domově Kroměříž potřebují rekonstrukci

Pomoc pro Marka – nový začátek po amputaci

Pomoc pro Marka – nový začátek po amputaci

Znesnáze v médiích