Pomozte Justýnce na nohy

Sokolov / Sbírku organizuje Jiřina Pilarová

{}

Pomozte Justýnce na nohy

0 %

Vybráno 95 158 Kč z 180 000 Kč
Zbývá -1096 dnů
Sbírka byla ukončena 16. června 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Justýnka je báječná usměvavá dívenka s obrovskou sílou, bojovností a touhou posouvat hranice, ve kterých ji její nemoc uvěznila. Chce si hrát, běhat, jezdit na kole a tančit jako její zdravé dvojče Vaneska, bohužel to však od samého začátku nemá jednoduché. 

Dvojčata se narodila předčasně ve 32. týdnu císařským řezem. Silnější a zdravější Vaneska si kráčí životem od samého počátku bez problémů a potíží. Justýnčín příchod na svět byl o dost dramatičtější. Vážila pouhých 880 gramů a hned po porodu musela být resuscitovaná. Díky rychlému zákroku a intenzivní péči lékařů naštěstí žije, mozek měl ale nedostatek kyslíku, došlo k otoku a následnému tvoření cyst.

Justýnka strávila v první 3 měsíce života v Mostecké nemocnici, až poté byla propuštěna do domácí péče. Ani následující roky si domácího prostředí moc neužila. Často byla hospitalizovaná pro neprospívání, respirační potíže a zápaly plic. Rozdíl ve vývoji oproti její sestře byl každým dnem znatelnější. Následně přišla smutná diagnóza - dětská mozková obrna, lehká mentální retardace a epilepsie.

Nyní je Justýnce 7 let, nechodí, pohybuje se pouze lezením po čtyřech a mimo domov jen na invalidním vozíku. Sama se neposadí a kromě postižení nožiček má i horší funkci pravé ruky. Je však obrovskou bojovnicí se spoustou energie, která se snaží ze všech sil svému osudu postavit. Velmi touží po tom chodit a byt samostatná jako její sestra.

K jejímu snu jí může přiblížit pravidelná neurorehabilitační terapie, která je velmi drahá a pojišťovny jí neproplácejí.

Justýnka tuto terapii na klinice Axon již několikrát absolvovala a pokaždé ji o kousíček posunula k vytouženému cíli. Přesto je před námi ještě velký kus cesty a několikaletý boj, který však stojí za to!

Za příspěvky na třítýdenní léčbu mé dcery předem moc děkuji. Dáváte jí tím šanci žít jednou normální život.

 

Partneři sbírky 1

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

Sbírku již podpořilo 151 dárců

250 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Hodně štěstí :)“
2 000 Kč — 7. ABC 2000 před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Justýnko, jsi velká bojovnice a moc krásná holčička. Jen tak dál. “
121 Kč — Monika před 3 lety

180 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

3 000 Kč — Pavel před 3 lety