Pomozte dostat invalidního Jakuba k lékaři i na fotbal

Mělník / Sbírku organizuje Jakub Vybíral zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomozte dostat invalidního Jakuba k lékaři i na fotbal

Vybráno 555 078 Kč z 1 300 000 Kč
Zbývá 90 dnů
43 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Hendikepovaného Jakuba z Mělníku už znáte. Je to vozíčkář, kterému byla diagnostikována DMO spastická kvadruparéza (nejtěžší forma dětské mozkové obrny). Od narození ho trápí postižení horních i dolních končetin a je doživotně upoután na invalidní vozík. Zároveň se jeho zdravotní stav neustále zhoršuje, a to s sebou přináší potřebu nových kompenzačních pomůcek. Nedávno to byl závěsný systém na strop, protože Jakub žije v samostatném bytě, pečuje o něho maminka a nevlastní otec, kteří jsou již ve starobním důchodu, a tato pomůcka jim umožní péči o Jakuba i nadále.

Momentálně má ale Jakub problém dostat se k lékařům a mimo domov, například na fotbalový zápas. Začal totiž potřebovat nový a vyšší elektrický vozík, se kterým se do stávajícího vozu již vůbec nedostane.

 „Abych mohl jezdit s rodiči k lékaři, či na výlety, nebo s tátou na fotbal, tak jsem musel jezdit na starém vozíku, na kterém jsem vždy jen velmi trpěl, protože už neposkytoval potřebnou oporu. Nebylo ojedinělé, že mě tak po přepravě např. zmodrala noha. Nyní pro mě však ani toto nevhodné řešení není možné, protože došlo k dalšímu výraznému zhoršení mého stavu a žiji tak vlastně v naprosté izolaci od světa.“ Svěřuje se Jakub.

 Situaci by vyřešil Ford transit kombi L2h2 se zvýšenou výškou a dalším příslušenstvím na vozidle. Po přestavbě by vozidlo bylo uzpůsobeno pro přepravu člověka na elektrickém vozíku s potřebnou elektricko – hydraulickou plošinou a dalšími úpravami.

Jak jste si asi všichni během covidu vyzkoušeli, žít v izolaci je velmi psychicky náročné. Ani nevíte, jak moc bych byl šťastný, kdyby se to povedlo a já bych mohl opět fungovat, moc by to pro mě znamenalo a obrovsky by mi to zjednodušilo a zkvalitnilo život! Nejen po té nezbytné stránce – např. opět bych se mohl dostat se k lékařům na vyšetření a rehabilitace, ale s rodiči bychom po dlouhé době mohli na výlet, nebo s tátou bychom zase vyrazili na zápas Slavia Praha!

Pobírám pouze invalidní důchod a rodiče také jen starobní důchody, a tak je pro nás naprosto nemyslitelné na tuto potřebnou pomůcku našetřit.

Budu vám moc vděčný, za jakoukoliv pomoc, třeba i jen sdílením mého příběhu.

Sbírku již podpořilo 549 dárců

777 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

300 Kč — Anonymní dárce před týdnem

200 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Držíme pěsti, ať máš brzy auto doma.“
200 Kč — Jitka a Ladik před týdnem

100 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Držíme palce a přejeme ať se podaří co nejrychleji dosáhnout potřebné částky.“
19 997 Kč — AUTO KRALUPY a.s. před 3 týdny

1 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„500,- Kč za každý gól Teplicím“
3 000 Kč — Joe-L před měsícem

„Ať se daří 😉“
3 000 Kč — Lukášek před měsícem