Pomozte dostat invalidního Jakuba k lékaři i na fotbal

Mělník / Sbírku organizuje Jakub Vybíral zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomozte dostat invalidního Jakuba k lékaři i na fotbal

Vybráno 92 989 Kč z 1 300 000 Kč
Zbývá 51 dnů
7 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 11. července 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Hendikepovaného Jakuba z Mělníku už znáte. Je to vozíčkář, kterému byla diagnostikována DMO spastická kvadruparéza (nejtěžší forma dětské mozkové obrny). Od narození ho trápí postižení horních i dolních končetin a je doživotně upoután na invalidní vozík. Zároveň se jeho zdravotní stav neustále zhoršuje, a to s sebou přináší potřebu nových kompenzačních pomůcek. Nedávno to byl závěsný systém na strop, protože Jakub žije v samostatném bytě, pečuje o něho maminka a nevlastní otec, kteří jsou již ve starobním důchodu, a tato pomůcka jim umožní péči o Jakuba i nadále.

Momentálně má ale Jakub problém dostat se k lékařům a mimo domov, například na fotbalový zápas. Začal totiž potřebovat nový a vyšší elektrický vozík, se kterým se do stávajícího vozu již vůbec nedostane.

 „Abych mohl jezdit s rodiči k lékaři, či na výlety, nebo s tátou na fotbal, tak jsem musel jezdit na starém vozíku, na kterém jsem vždy jen velmi trpěl, protože už neposkytoval potřebnou oporu. Nebylo ojedinělé, že mě tak po přepravě např. zmodrala noha. Nyní pro mě však ani toto nevhodné řešení není možné, protože došlo k dalšímu výraznému zhoršení mého stavu a žiji tak vlastně v naprosté izolaci od světa.“ Svěřuje se Jakub.

 Situaci by vyřešil Ford transit kombi L2h2 se zvýšenou výškou a dalším příslušenstvím na vozidle. Po přestavbě by vozidlo bylo uzpůsobeno pro přepravu člověka na elektrickém vozíku s potřebnou elektricko – hydraulickou plošinou a dalšími úpravami.

Jak jste si asi všichni během covidu vyzkoušeli, žít v izolaci je velmi psychicky náročné. Ani nevíte, jak moc bych byl šťastný, kdyby se to povedlo a já bych mohl opět fungovat, moc by to pro mě znamenalo a obrovsky by mi to zjednodušilo a zkvalitnilo život! Nejen po té nezbytné stránce – např. opět bych se mohl dostat se k lékařům na vyšetření a rehabilitace, ale s rodiči bychom po dlouhé době mohli na výlet, nebo s tátou bychom zase vyrazili na zápas Slavia Praha!

Pobírám pouze invalidní důchod a rodiče také jen starobní důchody, a tak je pro nás naprosto nemyslitelné na tuto potřebnou pomůcku našetřit.

Budu vám moc vděčný, za jakoukoliv pomoc, třeba i jen sdílením mého příběhu.

Sbírku již podpořilo 137 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před 4 hodinami

2 200 Kč — Anonymní dárce před týdnem

3 000 Kč — Dita Charanzova před 2 týdny

„Hodně štěstí , Kubo. 🍀“
252 Kč — Táňa před 2 týdny

300 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

252 Kč — Filip Nguyen před 2 týdny

373 Kč — Daniel před 2 týdny

778 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

6 000 Kč — Martin před 3 týdny

1 221 Kč — Dagmar Novotná před 3 týdny