Pomozte dostat invalidního Jakuba k lékaři i na fotbal

Mělník / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomozte dostat invalidního Jakuba k lékaři i na fotbal

Amount raised 575 078 Kč of 1 300 000 Kč goal
Left -494 days
44 % z původního cíle
The campaign has ended 20. October 2022

Help by sharing

Hendikepovaného Jakuba z Mělníku už znáte. Je to vozíčkář, kterému byla diagnostikována DMO spastická kvadruparéza (nejtěžší forma dětské mozkové obrny). Od narození ho trápí postižení horních i dolních končetin a je doživotně upoután na invalidní vozík. Zároveň se jeho zdravotní stav neustále zhoršuje, a to s sebou přináší potřebu nových kompenzačních pomůcek. Nedávno to byl závěsný systém na strop, protože Jakub žije v samostatném bytě, pečuje o něho maminka a nevlastní otec, kteří jsou již ve starobním důchodu, a tato pomůcka jim umožní péči o Jakuba i nadále.

Momentálně má ale Jakub problém dostat se k lékařům a mimo domov, například na fotbalový zápas. Začal totiž potřebovat nový a vyšší elektrický vozík, se kterým se do stávajícího vozu již vůbec nedostane.

 „Abych mohl jezdit s rodiči k lékaři, či na výlety, nebo s tátou na fotbal, tak jsem musel jezdit na starém vozíku, na kterém jsem vždy jen velmi trpěl, protože už neposkytoval potřebnou oporu. Nebylo ojedinělé, že mě tak po přepravě např. zmodrala noha. Nyní pro mě však ani toto nevhodné řešení není možné, protože došlo k dalšímu výraznému zhoršení mého stavu a žiji tak vlastně v naprosté izolaci od světa.“ Svěřuje se Jakub.

 Situaci by vyřešil Ford transit kombi L2h2 se zvýšenou výškou a dalším příslušenstvím na vozidle. Po přestavbě by vozidlo bylo uzpůsobeno pro přepravu člověka na elektrickém vozíku s potřebnou elektricko – hydraulickou plošinou a dalšími úpravami.

Jak jste si asi všichni během covidu vyzkoušeli, žít v izolaci je velmi psychicky náročné. Ani nevíte, jak moc bych byl šťastný, kdyby se to povedlo a já bych mohl opět fungovat, moc by to pro mě znamenalo a obrovsky by mi to zjednodušilo a zkvalitnilo život! Nejen po té nezbytné stránce – např. opět bych se mohl dostat se k lékařům na vyšetření a rehabilitace, ale s rodiči bychom po dlouhé době mohli na výlet, nebo s tátou bychom zase vyrazili na zápas Slavia Praha!

Pobírám pouze invalidní důchod a rodiče také jen starobní důchody, a tak je pro nás naprosto nemyslitelné na tuto potřebnou pomůcku našetřit.

Budu vám moc vděčný, za jakoukoliv pomoc, třeba i jen sdílením mého příběhu.

Velký dík všem dárcům!

02. 11. 2022

Drazí dárci,

rád bych vám z celého svého srdce poděkoval za vaši pomoc, velmi si jí vážím. Je neuvěřitelné, že i v takto těžké době se vybrala taková částka. Sice se nepodařilo dosáhnout cílové částky sbírky na nové auto, ale podařilo se mi pořídit, díky vám všem, kteří jste mi přispěli, stejný vyhovující typ vozu, jen trošku starší. Díky vám všem budu moci zase opět normálně fungovat, např. dostat se k lékaři, na výlet, za kulturou, nebo také třeba na zápas mého oblíbeného fotbalového týmu SK Slavia Praha. Svými dary jste mi pomohli zpět k, v rámci možností, aktivnímu životu. Ještě jednou vám moc děkuji,

Jakub Vybíral  

550 donations

20 000 Kč — TEREOS TTD, a. s. 1 year ago

777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

300 Kč — Anonymous donor 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Držíme pěsti, ať máš brzy auto doma.”
200 Kč — Jitka a Ladik 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Držíme palce a přejeme ať se podaří co nejrychleji dosáhnout potřebné částky.”
19 997 Kč — AUTO KRALUPY a.s. 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“500,- Kč za každý gól Teplicím”
3 000 Kč — Joe-L 1 year ago