Pomozme samoživitelce Simoně udržet si sociální bydlení

Brno / Sbírku organizuje Simona Marková

{}

Pomozme samoživitelce Simoně udržet si sociální bydlení

0 %

Vybráno 24 461 Kč z 22 000 Kč
Zbývá -554 dnů
Sbírka byla ukončena 17. ledna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Simona a jsem 42letá samoživitelka. Mám 4 děti – 22letého Jakuba, 17letého Filipa, 16letého Marka a 4letou Elišku. Můj život byl bohužel plný nefunkčních partnerských vztahů, dluhů a stěhování. V jednu chvíli jsme dokonce s dětmi bydleli i v azylovém domě. Starší děti bohužel bojovaly se špatnými psychickými i fyzickými stavy a dnes se mnou žijí pouze 2 mladší, protože 17letý Filip je v ústavní péči.

Já jsem bohužel psychiatrický pacient. Vše začalo, když jsem pracovala nejen ve fabrice, ale také jsem ve volnu dělala řidičkuhlavně noční, abych byla schopná poplatit dluhy, nájem i vše potřebné. Zhroutila jsem se a do teď se léčím u své paní psychiatričky, beru antidepresiva a veškeré léky kolem. Docházela jsem i ambulantně do psychiatrické léčebny. Po roce mi přiznali invalidní důchod 1. stupně. Jenže náš vztah s partnerem, kterého jsem v té době měla, se díky tomu všemu rozpadl a já s dětmi šla zase do azylového domu, jen s tím nejstarším ne, ten se mezitím osamostatnil.

Jako všichni v této době, ale nyní platím velmi vysoké energie, a tak jsem se musela rozmyslet, zdali zaplatím elektřinu nebo nájem. Z tohoto důvodu mi hrozí vyhazov z bytu, protože aktuálně nemám na nájem a dlužím na něm.

Jak sbírka pomůže?

Vybrané peníze použiji na zaplacení nájemného. Před 2 lety jsem dostala sociální byt v Brně a jiné bydlení bych určitě neutáhla. V té době jsem také oslovila sociálně aktivizační službu, aby mi pomohli s výchovou Elišky, která mě začala velmi fyzicky i psychicky vyčerpávat. Dcera má podezření na ADHD a její chování pro mě bylo do nedávna nezvladatelné. Spolupráce se sociálními pracovníky a odborníky mi pomohla do té míry, že nyní mohu s Eliškou chodit například ven, což bylo před tím nemyslitelné.

Prosím, pomozte mi udržet si sociální bydlení, které je mou poslední nadějí na normální život pro mé děti i mě. Marek nyní studuje na pekaře a jsem na něj moc pyšná, stejně jako na Elišku, se kterou se učíme pracovat s její zdravotní kondicí. Obě mé děti si zaslouží stabilní domov.

Budu vám moc vděčná za vaši podporu.

Sbírku již podpořilo 19 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Hodně sil “
373 Kč — Klára před 2 lety

„Drzte se, to zvladnete!“
4 444 Kč — psychiatrickypacient2 před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Mějte pěkné Vánoce.“
2 000 Kč — Eliška před 2 lety

„Drzime palce.“
1 000 Kč — R&N&M&M před 2 lety

1 000 Kč — Eva a Vero před 2 lety