Pomozme samoživitelce prožít zimu v teple

Hradec Králové / Sbírku organizuje Naděžda Hedvičáková

{}
0 %

Pomozme samoživitelce prožít zimu v teple

Vybráno 34 144 Kč z 25 000 Kč
Zbývá -812 dnů
137 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 08. listopadu 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Naďa je 55letá máma samoživitelka, která vychovává syna Zdendu. Jejich životy výrazně ovlivnila jarní pandemie koronaviru, kdy se rodina dostala do finančních nesnází. Následkem jim odpojili v domácnosti plyn.

„V té době jsem žádala na úřadu práce o finanční podporu, abych mohla zaplatit roční vyúčtování spotřeby plynu a elektřiny. Podpora mi ovšem nebyla poskytnuta,“ líčí situaci Naďa, která momentálně není schopná docházet do práce. Má zdravotní problémy a její stav se neustále zhoršuje.

Kvůli uzavření školy nemohl syn docházet na pravidelnou výuku a rodinné náklady na běžný denní život se razantně zvyšovaly, a tak bylo pro Naďu nemožné vyúčtování uhradit. Následně jim plyn odpojili. „Vzhledem k dlouhodobé situaci se mi stále nepodařilo uhradit vzniklé náklady a ani zálohy na spotřebu energií. A výhledy nejsou vůbec růžové,“ popisuje.

Syn v září nastoupil do 1. ročníku SOU Vocelova, na obor instalatér, topenář, elektrikář. Maminka tak velkou část peněž použila na studijní materiály, ošacení na praxi a nářadí, které potřebuje ke studiu. „Můj syn je pro mě vším. Jeho vzdělání a budoucnost jsem tak upřednostnila před uhrazením výše uvedených věcí,“ dodává a všem dárcům děkuje za pomoc.

Výtěžek sbírky pomůže uhradit roční nedoplatek za plyn a elektřinu, který činí 25 tisíc korun. Pokud se podaří vybrat více, pořídí si rodina pračku a Naďa tak uleví svým bolavým zádům při praní prádla ručně.

 

Poděkování

03. 12. 2020

Dobrý den,

chtěla bych poděkovat celému týmu znesnáze21 za jejich neuvěřitelnou pomoc a komunikaci. V této nelehké situaci spojenou s epidemií myslí na lidi, kteří potřebují pomoc. Děkuji za pomoc se založením sbírky, kterou se mnou ochotně připravili.

Zároveň chci VELMI poděkovat všem dárcům, kteří nám přispěli na úhradu elektřiny a plynu. Faktury už jsou proplacené a my se nemusíme bát mrazivých dnů. Velké díky patří neznámému dárci, který zaslal příspěvek na pořízení pračky. Už jí máme doma!!

Vážím si toho, že lidé v této době nezapomněli na nás samoživitele a pomáhají nám, jak s potravinovou pomocí či distanční výukou dětí, tak s bydlením. Posílám všem od srdce velké díky.

Sbírku již podpořilo 33 dárců

400 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Snad by to nyní mělo stačit i na tu pračku. Třeba na mall.cz - Samsung WW70J5446DW/ZE. “
8 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

3 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Alex před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

3 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

400 Kč — Anonymní dárce před 2 lety