Pomozme samoživitelce prožít zimu v teple

Hradec Králové / Sbírku organizuje Naděžda Hedvičáková

{}

Pomozme samoživitelce prožít zimu v teple

0 %

Vybráno 34 144 Kč z 25 000 Kč
Zbývá -1207 dnů
Sbírka byla ukončena 08. listopadu 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Naďa je 55letá máma samoživitelka, která vychovává syna Zdendu. Jejich životy výrazně ovlivnila jarní pandemie koronaviru, kdy se rodina dostala do finančních nesnází. Následkem jim odpojili v domácnosti plyn.

„V té době jsem žádala na úřadu práce o finanční podporu, abych mohla zaplatit roční vyúčtování spotřeby plynu a elektřiny. Podpora mi ovšem nebyla poskytnuta,“ líčí situaci Naďa, která momentálně není schopná docházet do práce. Má zdravotní problémy a její stav se neustále zhoršuje.

Kvůli uzavření školy nemohl syn docházet na pravidelnou výuku a rodinné náklady na běžný denní život se razantně zvyšovaly, a tak bylo pro Naďu nemožné vyúčtování uhradit. Následně jim plyn odpojili. „Vzhledem k dlouhodobé situaci se mi stále nepodařilo uhradit vzniklé náklady a ani zálohy na spotřebu energií. A výhledy nejsou vůbec růžové,“ popisuje.

Syn v září nastoupil do 1. ročníku SOU Vocelova, na obor instalatér, topenář, elektrikář. Maminka tak velkou část peněž použila na studijní materiály, ošacení na praxi a nářadí, které potřebuje ke studiu. „Můj syn je pro mě vším. Jeho vzdělání a budoucnost jsem tak upřednostnila před uhrazením výše uvedených věcí,“ dodává a všem dárcům děkuje za pomoc.

Výtěžek sbírky pomůže uhradit roční nedoplatek za plyn a elektřinu, který činí 25 tisíc korun. Pokud se podaří vybrat více, pořídí si rodina pračku a Naďa tak uleví svým bolavým zádům při praní prádla ručně.

 

Poděkování

03. 12. 2020

Dobrý den,

chtěla bych poděkovat celému týmu znesnáze21 za jejich neuvěřitelnou pomoc a komunikaci. V této nelehké situaci spojenou s epidemií myslí na lidi, kteří potřebují pomoc. Děkuji za pomoc se založením sbírky, kterou se mnou ochotně připravili.

Zároveň chci VELMI poděkovat všem dárcům, kteří nám přispěli na úhradu elektřiny a plynu. Faktury už jsou proplacené a my se nemusíme bát mrazivých dnů. Velké díky patří neznámému dárci, který zaslal příspěvek na pořízení pračky. Už jí máme doma!!

Vážím si toho, že lidé v této době nezapomněli na nás samoživitele a pomáhají nám, jak s potravinovou pomocí či distanční výukou dětí, tak s bydlením. Posílám všem od srdce velké díky.

Sbírku již podpořilo 33 dárců

400 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Snad by to nyní mělo stačit i na tu pračku. Třeba na mall.cz - Samsung WW70J5446DW/ZE. “
8 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

3 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Alex před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

3 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

400 Kč — Anonymní dárce před 3 lety