Pomozme samoživitelce prožít zimu v teple

Hradec Králové / Organizer: Naděžda Hedvičáková zc.manzes@avokacivdeh.adzedan

{}
0 %

Pomozme samoživitelce prožít zimu v teple

Amount raised 34 144 Kč of 25 000 Kč goal
Left -939 days
137 % z původního cíle
The campaign has ended 08. November 2020

Help by sharing

Naďa je 55letá máma samoživitelka, která vychovává syna Zdendu. Jejich životy výrazně ovlivnila jarní pandemie koronaviru, kdy se rodina dostala do finančních nesnází. Následkem jim odpojili v domácnosti plyn.

„V té době jsem žádala na úřadu práce o finanční podporu, abych mohla zaplatit roční vyúčtování spotřeby plynu a elektřiny. Podpora mi ovšem nebyla poskytnuta,“ líčí situaci Naďa, která momentálně není schopná docházet do práce. Má zdravotní problémy a její stav se neustále zhoršuje.

Kvůli uzavření školy nemohl syn docházet na pravidelnou výuku a rodinné náklady na běžný denní život se razantně zvyšovaly, a tak bylo pro Naďu nemožné vyúčtování uhradit. Následně jim plyn odpojili. „Vzhledem k dlouhodobé situaci se mi stále nepodařilo uhradit vzniklé náklady a ani zálohy na spotřebu energií. A výhledy nejsou vůbec růžové,“ popisuje.

Syn v září nastoupil do 1. ročníku SOU Vocelova, na obor instalatér, topenář, elektrikář. Maminka tak velkou část peněž použila na studijní materiály, ošacení na praxi a nářadí, které potřebuje ke studiu. „Můj syn je pro mě vším. Jeho vzdělání a budoucnost jsem tak upřednostnila před uhrazením výše uvedených věcí,“ dodává a všem dárcům děkuje za pomoc.

Výtěžek sbírky pomůže uhradit roční nedoplatek za plyn a elektřinu, který činí 25 tisíc korun. Pokud se podaří vybrat více, pořídí si rodina pračku a Naďa tak uleví svým bolavým zádům při praní prádla ručně.

 

Poděkování

03. 12. 2020

Dobrý den,

chtěla bych poděkovat celému týmu znesnáze21 za jejich neuvěřitelnou pomoc a komunikaci. V této nelehké situaci spojenou s epidemií myslí na lidi, kteří potřebují pomoc. Děkuji za pomoc se založením sbírky, kterou se mnou ochotně připravili.

Zároveň chci VELMI poděkovat všem dárcům, kteří nám přispěli na úhradu elektřiny a plynu. Faktury už jsou proplacené a my se nemusíme bát mrazivých dnů. Velké díky patří neznámému dárci, který zaslal příspěvek na pořízení pračky. Už jí máme doma!!

Vážím si toho, že lidé v této době nezapomněli na nás samoživitele a pomáhají nám, jak s potravinovou pomocí či distanční výukou dětí, tak s bydlením. Posílám všem od srdce velké díky.

33 donations

400 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Snad by to nyní mělo stačit i na tu pračku. Třeba na mall.cz - Samsung WW70J5446DW/ZE. ”
8 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

200 Kč — Anonymous donor 3 years ago

3 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

500 Kč — Alex 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

3 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

400 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Pro Vadima, pro jeho rodinu
44 %

Pro Vadima, pro jeho rodinu

Prodlužme společný čas Michalovi a jeho rodině
91 %

Prodlužme společný čas Michalovi a jeho rodině

Ergoterapie pro Joa
33 %

Ergoterapie pro Joa