Pomozme PACIENTOVI č.1 znovu pracovat a postarat se o rodinu

Praha / Sbírku organizuje Richard Samko zc.manzes@maskiR

{}
0 %

Pomozme PACIENTOVI č.1 znovu pracovat a postarat se o rodinu

Vybráno 16 867 Kč z 180 000 Kč
Zbývá 14 dnů 9 % z původního cíle

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Richard Samko, jsem novinář. Už víc než dvacet let pracuji v České televizi v redakci zpravodajství. Díky této práci jsem se dostal na nejrůznější místa a setkal s velmi zajímavými lidmi. Jedním z nich, který ovlivnil mou práci a pohled na život, je Robert Markovič – pacient č.1.

Toto oslovení přesně vyjadřuje jeho osudový životní zlom. Pracoval u alternativní taxislužby a při práci se nakazil zákeřným virem COVID19. Podle vedoucího lékaře Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny VFN a 1. LF v Praze Martina Balíka byl Robert Markovič zasažen největší dávkou viru, kterou u pacientů dosud naměřili.

Robert Markovič byl měsíc v umělém spánku a na plicní ventilaci. Lékaři mu příliš velkou naději na přežití nedávali. Přesto se ale vnitřní duch Roberta Markoviče nedal zlomit. Jako první v České republice dostal lék remdesivir. Tento a další léky mu pomohly zákeřný vir porazit. Robert Markovič tvrdí, že velkou měrou se na jeho záchraně podíleli hlavně lékaři a veškerý personál VFN. Dodnes je jim velmi vděčný a personálu složil i vlastní děkovnou báseň.

Koronavirus se podařilo porazit, jenže zdravotní trápení Roberta Markoviče propuštěním z nemocnice neskončilo. Stále je pod dohledem lékařů. Až třikrát týdně musí na lékařská vyšetření. Zejména na rentgeny plic, na vyšetření srdce a cév, odběry krve a na neurologii. Velké potíže mu způsobuje léčba dekubitu na prvé straně hýždě. Jde o chirurgické odstranění tkáně kvůli proleženině. K té došlo při hospitalizaci.

Velké komplikace má především s dopravou k lékařům. Jako řidič kvůli koronaviru a následné léčbě ztratil nejen práci, ale přišel i o vůz, který měl jen v pronájmu. Nemohl si dál dovolit jej splácet. Když se dnes potřebuje dostat k lékaři, musí si zajistit odvoz.

Snem Roberta Markoviče je pořídit si větší a bezpečnější vůz, ne pro vlastní potěšení, ale skutečně k potřebě dostávat se na lékařská vyšetření, rehabilitace a k hlavně k návratu do práce.

Proto vás prosím o pomoc, abychom společně splnili jeden z jeho malých snů. Chtěl bych společně s vámi vybrat peníze na pořízení vozu.

Moc děkuji, Richard

Sbírku již podpořilo 20 dárců

„Posláno už jednou za sebe teď spolu z přítelem Přejeme brzké úplné uzdravení a mnoho kilometru zdravíme z Českého Krumlova “
500 Kč — Kotlar Petr Jaroslava Kotlarova před týdnem

777 Kč — Jaroslava Kotlárová před týdnem

„Přeji Vám aby jste se co nejdříve uzdravil. Držím Vám palce a přeji krásný den. “
373 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Přeji brzké zotavení“
373 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Držíme Vám palce“
1 221 Kč — Nikola Taragoš před 2 týdny

1 000 Kč — Cyril Koky před 2 týdny

„Ať to jezdí ...“
777 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

777 Kč — Martin M. před 2 týdny

„Hodně zdraví přeji.Bacht sastipen.“
121 Kč — Andrej Horváth před 2 týdny

„Buth bacht the sastipen phrala“
777 Kč — Miro Manouche před 2 týdny

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
10 %

Sestřičky sestřičkám

Nový život pro děti z Líský
8 %

Nový život pro děti z Líský

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
51 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí