Pomozme mamince Karolíně odrazit se ode dna!

Plzeň / Sbírku organizuje Karolína

{}

Pomozme mamince Karolíně odrazit se ode dna!

0 %

Vybráno 42 741 Kč z 45 514 Kč
Zbývá -267 dnů
Sbírka byla ukončena 18. března 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Na brýle se již vybralo, ale my jedeme dál!

Milí dárci, navýšili jsme cílovou částku a ve sbírce pokračujeme, protože se Karolína ocitla v opravdu velké finanční tísni. Sbírka tedy dále běží na nájem.

Karolíně stále nebyl přiznán příspěvek na bydlení, a tak nemá z čeho zaplatit nájem. Situace je vyhrocená i s nákupem potravin, a tak jsme navýšili již vybranou částku o 30 000 Kč.

Této statečné mamince se totiž bude hodit doslova každá koruna. Pomozme jí odrazit se ode dna!

--------------------------------------------------------------------

Jmenuji se Karolína. Jsem maminka 5 dětí a dnes mám v péči 2 nezletilé dcery. Vystudovala jsem střední stavební průmyslovku, jsem věřící, skromný člověk, který se neustále snaží pomoci si vlastními silami zvládnout všechny nároky života, bohužel ne vždy je to ale reálně možné, tím, že jsem na péči o děti zůstala sama. Otec dětí se ztratil a zbyly po něm jen dluhy na výživném, které nejsou vymahatelné. Není ani možné získat náhradní výživné od úřadu práce.

Všechny tyto těžkosti, jsem ale vzala jako šanci pro můj růst. Když jsem musela začít doma vzdělávat jednu ze svých dcer, motivovalo mě to k absolvování kurzu asistenta pedagoga, kdy jsem tuto práci až do srpna tohoto roku vykonávala. Jelikož jsem však v únoru roku 2021 onemocněla covidem, mělo to velký vliv na mé fyzické a psychické zdraví a zašlo to tak daleko, že jsem již nebyla schopna svou práci vykonávat. Trápila mě silná nespavost a stavy vyčerpání, na které nezabírala žádná medikace.

Jak sbírka pomůže?

Již několik let špatně vidím, ale jelikož veškeré finanční prostředky používám na uspokojení potřeb dětí, nikdy mi nezbylo na to, pořídit si vlastní brýle. Prosím, pomozte mi vidět nezamlžený svět v plných barvách.

Často jsem velmi unavená z toho, jak musím oči namáhat. Váš příspěvek mi tak pomůže vykročit do pozitivních a barevných zítřků.

Můj stav po prodělání covidu se nakonec zhoršil na tolik, že jsem se domluvila se svým plnoletým synem, že mi pomůže s péčí o jednu z dcer, což bylo pro všechny velmi psychicky bolestivé, ale jiné řešení v dané situaci nebylo. V životě jsme se totiž měli už i hůř, jednu dobu jsem totiž byla dokonce s dětmi na ulici, avšak ani současná situace není nijak růžová.

Žijeme z podpory v nezaměstnanosti ve výši 11 000 Kč, která mi však v tomto měsíci skončí, a z přídavků na děti. Spolupracujeme s OSPODem a organizací DOMUS, pomáhající rodinám v těžké situaci, zároveň také čerpáme pomoci z potravinové banky.

Intenzivně se snažím získat práci, chodím na výběrová řízení, ty jsou však bez úspěchu. Prosím, pomozte mi získat brýle, abych si mohla najít práci ve třídě jako asistentka a vidět dobře na tabuli. Děkuji.

Hospodaření v únoru

11. 02. 2023

Děkuji srdečně za to, že jsme v měsíci lednu zajištěni v základních potřebách. Zbývá 15 tisíc do cílové částky a já pevně doufám, že k ní společně dojdeme. Nyní vybíráme peníze na základní potřeby v březnu.

Docházím na léčebný stacionář. Jsou tam vesměs velmi inteligentní lidé bez vážné diagnozy. Přesto, celodenní komunikace v terapeutických skupinách je velmi vyčerpávající. Chci vytrvat.

Rozeslala jsem už poslední maily s prosbou o pomoc. Prošení o pomoc beru jako jakousi brigádu, protože již bylo hodně. Vím, že není nejvhodnější čas pro dary, doba je tíživá. Jsem teď maximálně vyčerpaná. Předávám vše do rukou božích s pevnou vírou v lásku a lidskost.

Poznatky z léčení

07. 02. 2023

Snad mi bůh dá sílu setrvat na intenzivních terapeutických cvičeních, je to velmi náročné. Jsem velký introvert a dosud jsem hledala lék v tichu. Vzpomněla jsem na svého druhého manžela, kterého jsem chtěla zachránit po příchodu z léčebny. Mou důvěru ovšem zklamal, zneužil. Já vás chci nezklamat.

Stále je za co děkovat

05. 02. 2023

Chci ještě poděkovat dvěma andělům, kteří mě při téhle sbírce provázejí, což je paní Singer a paní Bláhová, sociální pracovnice s nádhernou duší. A děkuji též lidem, kteří mi odpověděli přes mail na odkaz, který jsem sdílela. Bylo velmi milé zjistit, že někdo můj příběh sleduje a nabízí i další věci. Zatím jsem jinou nabídku nepřijala, protože se cítím v současné chvíli zajištěná a nepotřebuji dělat další změny. Ale připouštím, že v budoucnu mohu využít i nabídku práce nebo bydlení.

Sbírku již podpořilo 35 dárců

„Držím všechny palce! Máte krásné děti. <3 Ráda bych Vám nabídla jednu příležitost, pokud máte zájem a možnost, napište mi na Matolova.Dasa@seznam.cz “
1 500 Kč — Dáša před 9 měsíci

„❤️“
252 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci

„převod ze sbírkového účtu č. 4004040040/5500 ze dne 14.3.2023“
200 Kč — znesnáze21 před 9 měsíci

„Drzte a preji hodne stesti pri hledani prace:-)!“
252 Kč — Agentura Teja před 9 měsíci

550 Kč — Anonymní dárce před rokem

5 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Přeji Boží posilu“
1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Hodně energie a odvahu“
100 Kč — Anonymní dárce před rokem

400 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Mnoho sil a naděje“
200 Kč — PT před rokem