Pomozme mamince Karolíně odrazit se ode dna!

Plzeň / Organizer: Karolína moc.liamg@munemarpktepz

{}
0 %

Pomozme mamince Karolíně odrazit se ode dna!

Amount raised 30 585 Kč of 45 514 Kč goal
Left 44 days
67 % z původního cíle
The campaign has ended 18. March 2023

Help by sharing

Jmenuji se Karolína. Jsem maminka 5 dětí a dnes mám v péči 2 nezletilé dcery. Vystudovala jsem střední stavební průmyslovku, jsem věřící, skromný člověk, který se neustále snaží pomoci si vlastními silami zvládnout všechny nároky života, bohužel ne vždy je to ale reálně možné, tím, že jsem na péči o děti zůstala sama. Otec dětí se ztratil a zbyly po něm jen dluhy na výživném, které nejsou vymahatelné. Není ani možné získat náhradní výživné od úřadu práce.

Všechny tyto těžkosti, jsem ale vzala jako šanci pro můj růst. Když jsem musela začít doma vzdělávat jednu ze svých dcer, motivovalo mě to k absolvování kurzu asistenta pedagoga, kdy jsem tuto práci až do srpna tohoto roku vykonávala. Jelikož jsem však v únoru roku 2021 onemocněla covidem, mělo to velký vliv na mé fyzické a psychické zdraví a zašlo to tak daleko, že jsem již nebyla schopna svou práci vykonávat. Trápila mě silná nespavost a stavy vyčerpání, na které nezabírala žádná medikace.


Jak sbírka pomůže?

Již několik let špatně vidím, ale jelikož veškeré finanční prostředky používám na uspokojení potřeb dětí, nikdy mi nezbylo na to, pořídit si vlastní brýle. Prosím, pomozte mi vidět nezamlžený svět v plných barvách.

Často jsem velmi unavená z toho, jak musím oči namáhat. Váš příspěvek mi tak pomůže vykročit do pozitivních a barevných zítřků.

Můj stav po prodělání covidu se nakonec zhoršil na tolik, že jsem se domluvila se svým plnoletým synem, že mi pomůže s péčí o jednu z dcer, což bylo pro všechny velmi psychicky bolestivé, ale jiné řešení v dané situaci nebylo. V životě jsme se totiž měli už i hůř, jednu dobu jsem totiž byla dokonce s dětmi na ulici, avšak ani současná situace není nijak růžová.

Žijeme z podpory v nezaměstnanosti ve výši 11 000 Kč, která mi však v tomto měsíci skončí, a z přídavků na děti. Spolupracujeme s OSPODem a organizací DOMUS, pomáhající rodinám v těžké situaci, zároveň také čerpáme pomoci z potravinové banky.

Intenzivně se snažím získat práci, chodím na výběrová řízení, ty jsou však bez úspěchu. Prosím, pomozte mi získat brýle, abych si mohla najít práci ve třídě jako asistentka a vidět dobře na tabuli. Děkuji.Stacionář

31. 01. 2023

6.2. nastupuji na léčení ve fakultní nemocnici na 3 měsíce. Je to krok do neznáma, kdy ztrácím jistoty a chci důvěřovat, že podpora pro mě se najde. Měním i své stravování, kdy chci věřit, že v tom mohu vytrvat. Dosud jsme totiž jedli hlavně trvanlivé potraviny z potravinové banky, ale chci se teď zaměřit na hodně ovoce a zeleniny v čerstvém stavu. Věřím, že to půjde, i když zatím nevím jak. V únoru i březnu bude nejpravděpodobněji vybraná částka rozdělena na platbu nájmu a na potraviny. Pak už se snad sociální dávky pro nás stabilizují.

Hospodaření s dary

28. 01. 2023

Oznamuji, že ve třetím lednovém týdnu byly vyplaceny peníze přímo na účet pronajímatele a na můj účet peníze na brýle. Je to necelých 13000.

Dále bude během února vyplaceno 7500 opět na účet pronajímale za účelem dalšího nájemného.

Dovoluji si být slabá

26. 01. 2023

Víte, někdy je potřeba mít sílu být slabá. Nedělat už hrdinku, která všechno zvládne. Která zas půjde do té práce z posledních sil, aby byla zase brzy na dně. Dřív to nebylo tak špatné, ale já tu sílu být silná už nemám kde brát. V únoru s tou největší pokorou nastupuji poprvé na léčení své nespavosti do denního terapeutického stacionáře v plzeňské nemocnici. Za vaši podporu jsem i nadále velmi vděčná.

18 donations

1 221 Kč — Anonymous donor 2 days ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 days ago

1 000 Kč — Anonymous donor 5 days ago

“Zdravím z Moravy a držím palce! :-)”
100 Kč — Anonymous donor 1 week ago

500 Kč — Anonymous donor 1 week ago

252 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“Milá paní Karolíno, dokážu si představit, co prožíváte, držím palce, ať vše rychle zvládnete! ”
777 Kč — LP 2 weeks ago

1 221 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

5 000 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago