Pomozme mamince Karolíně odrazit se ode dna!

Plzeň / Organizer: Karolína moc.liamg@munemarpktepz

{}
0 %

Pomozme mamince Karolíně odrazit se ode dna!

Amount raised 42 741 Kč of 45 514 Kč goal
Left -12 days
94 % z původního cíle
The campaign has ended 18. March 2023

Help by sharing

Jmenuji se Karolína. Jsem maminka 5 dětí a dnes mám v péči 2 nezletilé dcery. Vystudovala jsem střední stavební průmyslovku, jsem věřící, skromný člověk, který se neustále snaží pomoci si vlastními silami zvládnout všechny nároky života, bohužel ne vždy je to ale reálně možné, tím, že jsem na péči o děti zůstala sama. Otec dětí se ztratil a zbyly po něm jen dluhy na výživném, které nejsou vymahatelné. Není ani možné získat náhradní výživné od úřadu práce.

Všechny tyto těžkosti, jsem ale vzala jako šanci pro můj růst. Když jsem musela začít doma vzdělávat jednu ze svých dcer, motivovalo mě to k absolvování kurzu asistenta pedagoga, kdy jsem tuto práci až do srpna tohoto roku vykonávala. Jelikož jsem však v únoru roku 2021 onemocněla covidem, mělo to velký vliv na mé fyzické a psychické zdraví a zašlo to tak daleko, že jsem již nebyla schopna svou práci vykonávat. Trápila mě silná nespavost a stavy vyčerpání, na které nezabírala žádná medikace.


Jak sbírka pomůže?

Již několik let špatně vidím, ale jelikož veškeré finanční prostředky používám na uspokojení potřeb dětí, nikdy mi nezbylo na to, pořídit si vlastní brýle. Prosím, pomozte mi vidět nezamlžený svět v plných barvách.

Často jsem velmi unavená z toho, jak musím oči namáhat. Váš příspěvek mi tak pomůže vykročit do pozitivních a barevných zítřků.

Můj stav po prodělání covidu se nakonec zhoršil na tolik, že jsem se domluvila se svým plnoletým synem, že mi pomůže s péčí o jednu z dcer, což bylo pro všechny velmi psychicky bolestivé, ale jiné řešení v dané situaci nebylo. V životě jsme se totiž měli už i hůř, jednu dobu jsem totiž byla dokonce s dětmi na ulici, avšak ani současná situace není nijak růžová.

Žijeme z podpory v nezaměstnanosti ve výši 11 000 Kč, která mi však v tomto měsíci skončí, a z přídavků na děti. Spolupracujeme s OSPODem a organizací DOMUS, pomáhající rodinám v těžké situaci, zároveň také čerpáme pomoci z potravinové banky.

Intenzivně se snažím získat práci, chodím na výběrová řízení, ty jsou však bez úspěchu. Prosím, pomozte mi získat brýle, abych si mohla najít práci ve třídě jako asistentka a vidět dobře na tabuli. Děkuji.



Předjarní sdílení

01. 03. 2023

Tak nevím, zda můj příběh ještě někdo sleduje, vím, že tu jsou větší dramata v příbězích. Pro mě je vaše pomoc také velmi významná. Nikdy jsem totiž nevěděla, jak sloučit léčbu s tím, abych finančně zajistila rodinu. Nikdy tu nebyl ani žádný muž, co by řekl, uvolni se, vydechni si, já to chvíli potáhnu a pomůžu ti vstát. Vaše pomoc mi pomáhá zjistit, že jsou i jiné cesty, než schopný partner či státní podpora.

Dnes mi po dlouhých bojích konečně přišel příspěvek na bydlení. Je to významný mezník. Věřím, že to zvládnu i dál spolu s léčbou, abych došla do konce stacionáře, i když se třeba nenaplní cílová částka sbírky.





Přání všeho dobrého

13. 02. 2023

Děkuji za vaše další příspěvky a chci i vám popřát, ať se vše daří a vyřeší k dobrému. Je mi jasné, že vy zas můžete mít jiné starosti. Měla jsem možnost zblízka pozorovat, jak těžké je spravovat velké finance i majetek. Opravdu si nemyslím, že mít peníze znamená být šťastný. Chce to nějakou harmonii v tom našem bytí, přeji si, aby jsme jí dosáhli.

Hospodaření v únoru

11. 02. 2023

Děkuji srdečně za to, že jsme v měsíci lednu zajištěni v základních potřebách. Zbývá 15 tisíc do cílové částky a já pevně doufám, že k ní společně dojdeme. Nyní vybíráme peníze na základní potřeby v březnu.

Docházím na léčebný stacionář. Jsou tam vesměs velmi inteligentní lidé bez vážné diagnozy. Přesto, celodenní komunikace v terapeutických skupinách je velmi vyčerpávající. Chci vytrvat.

Rozeslala jsem už poslední maily s prosbou o pomoc. Prošení o pomoc beru jako jakousi brigádu, protože již bylo hodně. Vím, že není nejvhodnější čas pro dary, doba je tíživá. Jsem teď maximálně vyčerpaná. Předávám vše do rukou božích s pevnou vírou v lásku a lidskost.

35 donations

500 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Hodně štěstí!”
777 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Ať se Vám brzy podaří najít práci, která Vám pomůže odrazit se ode dna!”
100 Kč — ANONYM 1 month ago

200 Kč — Anonymous donor 1 month ago

373 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Snad tento drobný příspěvek nějak pomůže. :-)”
252 Kč — Anonymous donor 2 months ago

“ahoj, drž se”
500 Kč — zlata 2 months ago

1 221 Kč — Anonymous donor 2 months ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 months ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 months ago