Pomozme Kristýnce, aby i ona mohla dělat pokroky

Praha / Sbírku organizuje Tereza Kadeřábková

{}

Pomozme Kristýnce, aby i ona mohla dělat pokroky

0 %

Vybráno 100 799 Kč z 300 000 Kč
Zbývá -1110 dnů
Sbírka byla ukončena 31. května 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Kristýnka se narodila za velice dramatických okolností. Došlo na akutní císařský řez, který bohužel zavinil vážné následky. Sama se nenají, neobleče, na rozdíl od stejně starých dětí musí stále celodenně nosit plenky… Protože navíc trpí separační úzkostí, je plně odkázána na péči svého nejbližšího okolí a nemůže tak například chodit ani do školky.

Aby se její stav nadále zlepšoval, potřebuje pravidelně absolvovat sérii intenzivních rehabilitací, které jsou ovšem velmi nákladné.

Život Kristýnky se od narození odehrává převážně v nemocnicích a lékařských ordinacích. Pravidelně navštěvuje neurologa, ortopeda, psychologa, očního specialistu a psychiatra. Dvakrát do roka pak absolvuje společně s maminkou opakovanou rehabilitaci v lázních, kde se léčí po dobu 5 až 6 týdnů. Kromě toho dle možností podstupuje hipoterapii, logopedii či ergoterapii.

To vše proto, aby se Kristýnka co nejrychleji přiblížila svým vrstevníkům – momentálně je kvůli lehké mentální retardaci pozadu v psychomotorickém vývoji zhruba o rok až rok a půl.

Lékařská péče ji sice pomalu, ale výrazně posouvá dopředu. Aby ovšem dělala ještě větší pokroky, jsou nezbytné pravidelné intenzivní rehabilitace. Pro tento účel její rodina zvolila ambulantní léčbu na Neurorehabilitační klinice AXON v Praze, díky níž má tato malá slečna optimálně rozvržený čas. Díky tomu se může věnovat důkladnému cvičení, ale také být doma s rodinou, kde se cítí nejlépe.

„Děkuji všem, kteří na nákladnou komplexní terapii přispěli. Díky tomu má Kristýnka šanci, že postupně všechno dožene a bude si brzy moci hrát s ostatními dětmi,“ vzkazuje závěrem maminka Tereza.

Partneři sbírky 1

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

Sbírku již podpořilo 123 dárců

„Za Kristýnu, která si jako dárek k dnešním narozeninám přeje podpořit svou jmenovkyni.“
100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím pěsti a přeji hodně sil!“
499 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

777 Kč — Táta před 3 lety

222 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Hodně zdravíčka přejeme 💐“
121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Kristýnce přejeme hodně sil do života 🍀“
100 Kč — Kristýnka před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety