Pomozme Kristýnce, aby i ona mohla dělat pokroky

Praha / Sbírku organizuje Tereza Kadeřábková zc.manzes@inititsirK

{}
0 %

Pomozme Kristýnce, aby i ona mohla dělat pokroky

Vybráno 100 799 Kč z 300 000 Kč
Zbývá -394 dnů
34 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. května 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Kristýnka se narodila za velice dramatických okolností. Došlo na akutní císařský řez, který bohužel zavinil vážné následky. Sama se nenají, neobleče, na rozdíl od stejně starých dětí musí stále celodenně nosit plenky… Protože navíc trpí separační úzkostí, je plně odkázána na péči svého nejbližšího okolí a nemůže tak například chodit ani do školky.

Aby se její stav nadále zlepšoval, potřebuje pravidelně absolvovat sérii intenzivních rehabilitací, které jsou ovšem velmi nákladné.

Život Kristýnky se od narození odehrává převážně v nemocnicích a lékařských ordinacích. Pravidelně navštěvuje neurologa, ortopeda, psychologa, očního specialistu a psychiatra. Dvakrát do roka pak absolvuje společně s maminkou opakovanou rehabilitaci v lázních, kde se léčí po dobu 5 až 6 týdnů. Kromě toho dle možností podstupuje hipoterapii, logopedii či ergoterapii.

To vše proto, aby se Kristýnka co nejrychleji přiblížila svým vrstevníkům – momentálně je kvůli lehké mentální retardaci pozadu v psychomotorickém vývoji zhruba o rok až rok a půl.

Lékařská péče ji sice pomalu, ale výrazně posouvá dopředu. Aby ovšem dělala ještě větší pokroky, jsou nezbytné pravidelné intenzivní rehabilitace. Pro tento účel její rodina zvolila ambulantní léčbu na Neurorehabilitační klinice AXON v Praze, díky níž má tato malá slečna optimálně rozvržený čas. Díky tomu se může věnovat důkladnému cvičení, ale také být doma s rodinou, kde se cítí nejlépe.

„Děkuji všem, kteří na nákladnou komplexní terapii přispěli. Díky tomu má Kristýnka šanci, že postupně všechno dožene a bude si brzy moci hrát s ostatními dětmi,“ vzkazuje závěrem maminka Tereza.

Partneři sbírky 1

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

Sbírku již podpořilo 123 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Pro Kristýnku na to, co potřebuje od Spolek dobrých duší, Andělé bez křídel. Děkujeme“
4 000 Kč — Spolek dobrých duší, Andělé bez křídel. Děkujeme před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držíme palce.“
420 Kč — Malí vinaři před rokem

20 000 Kč — Vasek a Nikca před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Výtěžek z dražby obrazu, vydražil pan Přichystal“
3 000 Kč — Barbora Matoušková ART před rokem

500 Kč — Tereza Mahovska před rokem

„Drzim palce, Kristynko, at se ti dari :-)“
150 Kč — Anonymní dárce před rokem

400 Kč — Anonymní dárce před rokem