Pomozme dětem zpátky k jejich mamince

Ostrava / Sbírku organizuje Lucie Horáková

{}

Pomozme dětem zpátky k jejich mamince

0 %

Vybráno 53 604 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -867 dnů
Sbírka byla ukončena 12. ledna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Kamila je mladá maminka, která se v září ocitla spolu se svými 4 dětmi (10letou Šarlotkou, 6letým Sebíkem, 5letým Ondrou a 4letým Patričkem) bez střechy nad hlavou.

V září jí majitelka bytu oznámila, že se z důvodu prodeje bytu musí do 14 dnů odstěhovat. Kdyby měla Kamila oporu v někom blízkém, pravděpodobně by si zákonnou ochrannou lhůtu běžící po výpovědi z podnájmu vybojovala. Bez partnera a rodičů, kteří nemají o svou dceru ani vnoučata zájem, však zůstala s dětmi a čtyřmi taškami oblečení na ulici. Hned po telefonátu majitelky bytu sháněla Kamila pronájem, ale všude chtějí kauci minimálně dva nájmy dopředu. Většina majitelů ji také odmítla z důvodu, že má 4 děti.

Přesto, že pracovala neměla dostatek úspor na to, aby narychlo zaplatila kauci za nový byt, kde by s dětmi mohli všichni bydlet. Děti tedy musela umístit do Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc a sama přespává u různých kamarádek.

Výtěžek z této sbírky půjde na kauci a na nájemné a případně na nejzákladnější vybavení bytu.

Kamila uklízí na infekčním oddělení. Schodou nepříznivých okolností se však dostala do situace, kdy musela zůstat v karanténě pro nemoc své kolegyně.

Majitelka firmy Medarek, Lucie Horáková, se každý rok snaží před Vánoci vybrat jednu rodinu, která na tom není dobře a pomoci jí postavit se na vlastní nohy. Letos si vybrala právě rodinu Kamily a založila pro ni sbírku na kauci a nájem. Sama ale pomáhá Kamile i přímo, na Vánoce jí obstarala oblečení, dárky a stromek pro děti a poskytne poukázky na jídlo. Navíc podporuje Kamilu, aby nastoupila na kurz sanitářky a po jeho dokončení si zajistila stabilní příjem pro rodinu a byla schopná se o vše postarat už sama.

Do ledna tohoto roku žila Kamila se svým mužem, otcem všech dětí, ve společném bytě. Bohužel po úrazu nohy přestal muž pracovat a celkově se starat o rodinu. Situace se stala tak neúnosnou, že se Kamila rozhodla od muže odejít. V nově pronajatém bytě s dětmi strávila jen půl roku a pak se z výše popsaných důvodů museli odstěhovat. Kamila se s bývalým mužem momentálně soudí o výživné na děti. Muž bohužel stále nepracuje, takže zatím nemusí nic platit.

Po poradě se sociálním pracovníkem umístila děti do Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc a sama přebývá u kamarádek. Kamila děti velmi často navštěvuje, má taky možnost společně s dětmi trávit čas u své babičky v domově pro seniory a u své kamarádky. Ta jí také nabídla azyl pro celou její rodinu po dobu Vánoc.

Celá rodina snáší odloučení velmi špatně. Obzvlášť dvě nejmladší děti nechápou, proč nemohou být s maminkou.

Kamila se velmi snaží, nemá ale nikoho, kdo by jí finančně pomohl. Myslíme si, že by bylo krásné dát dětem na Vánoce maminku zpátky.

Sbírku již podpořilo 124 dárců

124 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Hodně síly všem!“
200 Kč — Alice před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Přeji celé rodině rychlý návrat do společného domova a hodně štěstí.“
300 Kč — Iva Husáková před 2 lety

500 Kč — Eva před 2 lety

300 Kč — Kouřilovic před 2 lety

„Ať máte krásné nejen Vánoce. ♥️“
50 Kč — Kač před 2 lety

„Ať jsou maminka a deti opet spolu “
300 Kč — Adriana.O před 2 lety

5 000 Kč — Svět rovnátek před 2 lety

„Alespoň něco málo. Krásné Vánoce ❤️“
50 Kč — Gabriela Fialová před 2 lety