Pomozme dětem zpátky k jejich mamince

Ostrava / Organizer: Lucie Horáková zc.keradem@eicul

{}
0 %

Pomozme dětem zpátky k jejich mamince

Amount raised 53 604 Kč of 50 000 Kč goal
Left -831 days
107 % z původního cíle
The campaign has ended 12. January 2022

Help by sharing

Kamila je mladá maminka, která se v září ocitla spolu se svými 4 dětmi (10letou Šarlotkou, 6letým Sebíkem, 5letým Ondrou a 4letým Patričkem) bez střechy nad hlavou.

V září jí majitelka bytu oznámila, že se z důvodu prodeje bytu musí do 14 dnů odstěhovat. Kdyby měla Kamila oporu v někom blízkém, pravděpodobně by si zákonnou ochrannou lhůtu běžící po výpovědi z podnájmu vybojovala. Bez partnera a rodičů, kteří nemají o svou dceru ani vnoučata zájem, však zůstala s dětmi a čtyřmi taškami oblečení na ulici. Hned po telefonátu majitelky bytu sháněla Kamila pronájem, ale všude chtějí kauci minimálně dva nájmy dopředu. Většina majitelů ji také odmítla z důvodu, že má 4 děti.

Přesto, že pracovala neměla dostatek úspor na to, aby narychlo zaplatila kauci za nový byt, kde by s dětmi mohli všichni bydlet. Děti tedy musela umístit do Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc a sama přespává u různých kamarádek.


Výtěžek z této sbírky půjde na kauci a na nájemné a případně na nejzákladnější vybavení bytu.

Kamila uklízí na infekčním oddělení. Schodou nepříznivých okolností se však dostala do situace, kdy musela zůstat v karanténě pro nemoc své kolegyně.

Majitelka firmy Medarek, Lucie Horáková, se každý rok snaží před Vánoci vybrat jednu rodinu, která na tom není dobře a pomoci jí postavit se na vlastní nohy. Letos si vybrala právě rodinu Kamily a založila pro ni sbírku na kauci. Sama ale pomáhá Kamile i přímo, na Vánoce jí ostarala dárky a stromek pro děti a poskytne poukázky na jídlo. Navíc podporuje Kamilu, aby nastoupila na kurz sanitářky a po jeho dokončení si zajistila stabilní příjem pro rodinu a byla schopná se o vše postarat už sama.

Do ledna tohoto roku žila Kamila se svým mužem, otcem všech dětí, ve společném bytě. Bohužel po úrazu nohy přestal muž pracovat a celkově se starat o rodinu. Situace se stala tak neúnosnou, že se Kamila rozhodla od muže odejít. V nově pronajatém bytě s dětmi strávila jen půl roku a pak se z výše popsaných důvodů museli odstěhovat. Kamila se s bývalým mužem momentálně soudí o výživné na děti. Muž bohužel stále nepracuje, takže zatím nemusí nic platit.

Po poradě se sociálním pracovníkem umístila děti do Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc a sama přebývá u kamarádek. Kamila děti velmi často navštěvuje, má taky možnost společně s dětmi trávit čas u své babičky v domově pro seniory a u své kamarádky. Ta jí také nabídla azyl pro celou její rodinu po dobu Vánoc.

Celá rodina snáší odloučení velmi špatně. Obzvlášť dvě nejmladší děti nechápou, proč nemohou být s maminkou.

Kamila se velmi snaží, nemá ale nikoho, kdo by jí finančně pomohl. Myslíme si, že by bylo krásné dát dětem na Vánoce maminku zpátky.

124 donations

124 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Hodně síly všem!”
200 Kč — Alice 2 years ago

300 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Přeji celé rodině rychlý návrat do společného domova a hodně štěstí.”
300 Kč — Iva Husáková 2 years ago

500 Kč — Eva 2 years ago

300 Kč — Kouřilovic 2 years ago

“Ať máte krásné nejen Vánoce. ♥️”
50 Kč — Kač 2 years ago

“Ať jsou maminka a deti opet spolu ”
300 Kč — Adriana.O 2 years ago

5 000 Kč — Svět rovnátek 2 years ago

“Alespoň něco málo. Krásné Vánoce ❤️”
50 Kč — Gabriela Fialová 2 years ago

Discover more

Navigátorka rallye tragicky zahynula. Pomozme pozůstalým!
444 %

Navigátorka rallye tragicky zahynula. Pomozme pozůstalým!

Last chance for Boris. Let’s give him hope!
45 %

Last chance for Boris. Let’s give him hope!

Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!
101 %

Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!