Pomoc s nájmem pro samoživitelku Luciu a její 2 pilné studenty

Olomouc / Sbírku organizuje Lucia Balážová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomoc s nájmem pro samoživitelku Luciu a její 2 pilné studenty

Vybráno 253 Kč z 25 000 Kč
Zbývá 59 dnů
1 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 04. října 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Lucia je již 9 let vdova se 2 dětmi 18letou Šarlotou – studentkou gymnázia, která bude příští rok maturantkou, a 17letým Zdenkem, který studuje střední odborné učiliště – obor kuchař.

Tato maminka samoživitelka pracujete jako uklízečka ve Vojenské nemocnici v Olomouci. Rodina nepobírá pravidelně žádné sociální dávky, nemají nárok na pozůstalostní důchody, neboť manžel nesplnil dobu svého pojištění. Lucia navíc pravidelně splácí exekuce z manželství.

Rodina žila do července v malém bytě 1+1, bez klasické nájemní smlouvy. Vzhledem k věku dětí a jejich studiu a nutné přípravě do školy potřebují ale více prostoru, soukromí i klidu na učení a zároveň byla zoufale potřeba standartní nájemní smlouva, se kterou by Lucia mohla uplatnit žádost o příspěvek na bydlení.

Společně tedy našli byt bez provize 3+1. Lucia si půjčila od příbuzných a kamarádů, aby se mohli přestěhovat, ale nyní tento dluh musí uhradit, což je spolu s nárustem cen a energií velmi komplikované.

Výtěžek sbírky pomůže této rodině uhradit jeden a půl nájemného.

Tím bude mít Lucie prostor splatit dluh a finanční situace rodiny se opět stabilizuje. Pojďme společně podpořit Lucii, aby její děti mohly mít ke studiu stejné podmínky, jako ty ostatní.

Partneři sbírky 1

Women for women

Sbírka byla spuštěna na doporučení organizace WOMEN FOR WOMEN, o.p.s.

Sbírku již podpořilo 1 dárců

253 Kč — Anonymní dárce před 2 dny