Pomoc pro Soňu s diabetem a syna Davida: kauce a boty

Příbram / Sbírku organizuje Soňa Hádková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomoc pro Soňu s diabetem a syna Davida: kauce a boty

Vybráno 2 226 Kč z 31 000 Kč
Zbývá 36 dnů
7 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 03. srpna 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Soňa, je mi 53 let a žiji společně v domácnosti se synem Davidem, kterému je 14 let a navštěvuje základní školu.

Život s cukrovkou

Po tom, co jsem přišla o práci a tím i o bydlení, jsem si v roce 2021 zažádala o sociální byt. Jsem silný diabetik, a proto jsem momentálně v neschopnosti. Moje zdravotní potíže se projevují častými bolestmi zad a kloubů. Přesto si přivydělávám ve chráněné dílně. Nedaří se nám ale nic uspořit, zbývá nám na obživu každý měsíc cca 5 až 6 tisíc, jelikož od roku 2020 jsem v insolvenčním řízení, které mi bude končit v únoru 2023, z výplaty ve chráněné dílně mi dluh strhávají.

Nezbývá na boty pro syna

Aktuálně nás čeká nákladná položka v rozpočtu, a to jsou boty pro syna. Má velikost nohy 51-52, což se velmi špatně shání samo o sobě, natož za přístupnou cenu. Proto tyto boty málokdy najdeme ve slevě. Když už tomu tak je, tak stále vychází okolo 1 500,-. Pokud zrovna nejsou ve slevě a jsou za plnou cenu, tak nemáme na výběr, než je koupit za 2 až 3 tisíce Kč. Další položkou v rozpočtu jsou ze stejného důvodu ponožky. Již jsme se proto hodně uskromnili, i na potravinách. Můj zdravotní stav ovšem vyžaduje speciálně upravený jídelníček a David je zase ve vývinu, a tak je to opravdu těžké nějak skloubit s naším skromným rozpočtem.

Jak sbírka pomůže?

Příští rok v červnu bychom se měli odstěhovat do jiného bytu, což je pro mě děsivá představa – jednak nemáme nikoho, na koho bychom se s pomocí nejen se stěhováním mohli obrátit, a tak budeme muset objednat nějakou stěhovací firmu. Máme ale sotva na nájemné, natož na stěhování a na kauci nového bydlení. Všechny tyto položky jsou pro nás začarovaný kruh. Proto mě sociální pracovnice ze služby SAS, se kterou dlouhodobě spolupracuji, doporučila na tuto sbírku.

Sbírku již podpořilo 10 dárců

262 Kč — Anonymní dárce před týdnem

252 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

202 Kč — Johny před 3 týdny

„Hodně štěstí a držte se“
252 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

252 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

„Hodně štěstí <3“
252 Kč — Jana před 3 týdny

„❤️❤️❤️“
252 Kč — Marta Frolíková před 3 týdny

„Držím palce, ať je líp! “
252 Kč — Andrea před 3 týdny

„Aspoň troškou ráda pomůžu tak úžasným lidem co jim život nepřeje ❤️“
150 Kč — Janina Š. před 3 týdny

100 Kč — Anonymní dárce před měsícem