Pomoc pro Soňu s diabetem a syna Davida: kauce a boty

Příbram / Organizer: Soňa Hádková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomoc pro Soňu s diabetem a syna Davida: kauce a boty

Amount raised 31 189 Kč of 31 000 Kč goal
Left -574 days
101 % z původního cíle
The campaign has ended 31. October 2022

Help by sharing

Jmenuji se Soňa, je mi 53 let a žiji společně v domácnosti se synem Davidem, kterému je 14 let a navštěvuje základní školu.

Život s cukrovkou

Po tom, co jsem přišla o práci a tím i o bydlení, jsem si v roce 2021 zažádala o sociální byt. Jsem silný diabetik, a proto jsem momentálně v neschopnosti. Moje zdravotní potíže se projevují častými bolestmi zad a kloubů. Přesto si přivydělávám ve chráněné dílně. Nedaří se nám ale nic uspořit, zbývá nám na obživu každý měsíc cca 5 až 6 tisíc, jelikož od roku 2020 jsem v insolvenčním řízení, které mi bude končit v únoru 2023, z výplaty ve chráněné dílně mi dluh strhávají.

Nezbývá na boty pro syna

Aktuálně nás čeká nákladná položka v rozpočtu, a to jsou boty pro syna. Má velikost nohy 51-52, což se velmi špatně shání samo o sobě, natož za přístupnou cenu. Proto tyto boty málokdy najdeme ve slevě. Když už tomu tak je, tak stále vychází okolo 1 500,-. Pokud zrovna nejsou ve slevě a jsou za plnou cenu, tak nemáme na výběr, než je koupit za 2 až 3 tisíce Kč. Další položkou v rozpočtu jsou ze stejného důvodu ponožky. Již jsme se proto hodně uskromnili, i na potravinách. Můj zdravotní stav ovšem vyžaduje speciálně upravený jídelníček a David je zase ve vývinu, a tak je to opravdu těžké nějak skloubit s naším skromným rozpočtem.

Jak sbírka pomůže?

Příští rok v červnu bychom se měli odstěhovat do jiného bytu, což je pro mě děsivá představa – jednak nemáme nikoho, na koho bychom se s pomocí nejen se stěhováním mohli obrátit, a tak budeme muset objednat nějakou stěhovací firmu. Máme ale sotva na nájemné, natož na stěhování a na kauci nového bydlení. Všechny tyto položky jsou pro nás začarovaný kruh. Proto mě sociální pracovnice ze služby SAS, se kterou dlouhodobě spolupracuji, doporučila na tuto sbírku.

58 donations

2 112 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

200 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

150 Kč — Anonymous donor 2 years ago

500 Kč — Alexandra 2 years ago

200 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“držím palce”
373 Kč — Anonymous donor 2 years ago