Pomoc pro Pavla s roztroušenou sklerózou

Česká Třebová / Sbírku organizuje Pavol Živčák

{}

Pomoc pro Pavla s roztroušenou sklerózou

0 %

Vybráno 2 521 Kč z 58 000 Kč
Zbývá -807 dnů
Sbírka byla ukončena 09. května 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Pavol, je mi 41 let. Narodil jsem se na Slovensku a již 10 let žiji v České republice. Protože mi byla diagnostikována roztroušená skleróza pozdě, mám chronickou progresivní formu.

Nyní čekám na první 2 dávky biologické léčby formou infuze, kterou mi lékaři naplánovali na březen. 4 dávky kortikoidní léčby, které jsem prodělal, mi totiž nezabraly.

Již jeden rok jsem stále jen v jedné místnosti. Většinou jen ležím na starém proleženém rozkládacím gauči, což není vhodné v mém stavu. Zajdu si o berlích jen na toaletu a do koupelny. Mimo návštěvy lékařů, kam nás vozí sanitky, nemůžu nikam vycházet. Stará se o mě má přítelkyně, která je sama chronicky nemocná – astma, diabetes, pohybové problémy po borelióze. Téměř rok trpím každý den bolestmi a léčba zatím nezabírá.

Potřebuji polohovací postel – abych jen neležel, židli do sprchy, další vybavení a zdravotní pomůcky stejně jako léky.

Vystudoval jsem obor číšník. Tuto práci jsem vykonával 6 let. Poté jsem pracoval ve skladech. Po seznámení s přítelkyní jsme se usadili v České Třebové, kde bydlíme doposud. Já pracoval jako operátor výroby, přítelkyně je již 30 let jako učitelka v mateřské škole.

Pro zhoršující se zdravotní problémy jsem musel opustit práci operátora výroby. Pak už mě zaměstnali jen brigádně – jako údržbáře. U toho jsem se věnoval zajišťování sponzorských darů pro nejrůznější dětská zařízení.

Bydlíme v podnájmu a nejsme na tom finančně dobře. Velmi se snažím si vyřídit invalidní důchod, to ale chvíli potrvá a na jinou pomoc od státu nedostanu. Prosím pomozte mi s nákupem zdravotních pomůcek, které mi usnadní můj život s nemocí.

Sbírku již podpořilo 4 dárců

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

12 € — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

21 € — Anonymní dárce před 2 lety