Pomoc pro Milana a jeho děti ze Slovenska

Slovenske Darmoty / Sbírku organizuje Ajka Suhajdova moc.oohay@hcezc_akja

{}
0 %

Pomoc pro Milana a jeho děti ze Slovenska

Vybráno 30 723 Kč z 36 000 Kč
Zbývá 7 dnů
85 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 27. září 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Milan je tatínek, který se sám stará o 4 děti, a přitom se potýká s vážnými zdravotními komplikacemi. Momentálně bydlí se všemi v jednom pokoji, protože ostatní místnosti jsou neobyvatelné, silně do nich zatéká z naprosto děravé střechy.

Na oknech, které jsou z části shnilé, je jen fólie. Kuchyni doma nemají – jen malý pult a plynovou bombu, na které vaří. Elektřina je v havarijním stavu, rodina nemá napojenou vodu, a tak ji na vaření i hygienu nosí ve vědrech z protějšího domu. WC mají jen formou latríny na konci zahrady.

O pomoc pro pana Milana požádala nejprve místní sdružení OZ Sírius škola, kam chodí Milanovy děti. Sdružení odneslo rodině materiální pomoc ve formě základního oblečení pro děti, ale při osobní návštěvě zjistili, že vyřešili jen zcela malý problém rodiny, a tak byla založena sbírka na portálu LudiaLudom. V rámci sbírky na slovenském portálu se však zatím nevybralo tolik, aby se stavební práce mohly jakkoli pohnout.

Výtěžek sbírky na platformě znesnáze21 poslouží k financování menší, konkrétní části oprav – vodovodní přípojky, rozvodu vody a odkanalizování domu, které je pro rodinu nezbytné. 

Volám sa Milan Dudáš a žijem na juhu stredného Slovenska so svojimi 4 deťmi. 17 rokov som tvoril rodinu s mojou družkou, s ktorou sme mali 8 detí. Žili sme skromne v staršom domčeku po mojej mame, ktorý som sa rozhodol sám zrekonštruovať. Celý život som bol zamestnaný, chodil som pracovať aj do zahraničia. Finance stačily na uživenie tak početnej rodiny a aj na malé úpravy domu. Začal som napríklad budovať kúpeľňu, nakoľko sociálne zariadenie ani voda v dome nie sú.

Moja situácia sa rapídne zhoršila pred 2 roky, keď som dostal silný zápal pľúc, týždeň som bol v kóme. V dôsledku ochorenia mi museli operovať srdce, vymenili mi 2 chlopne. Pokojná rekonvalescencia ma však nečakala. Keď som prestal nosiť domov peniaze, moja partnerka ma opustila. Problémy sa objavily aj v škole, kde i keď deti vždy učitelia chválili, ich zanedbávanie si nemohli nevšimnúť

Môj súčasný príjem pozostáva zo 140 EUR nemocenskej a 100 EUR rodičovského príspevku, ktoré nám obec vypláca formou nákupu potravín. Výživné od matky detí nedostávam, nakoľko ešte súd nerozhodol o zverení detí do mojej starostlivosti. Z týchto peňazí zaplatím elektriku, kúpim lieky a už mi takmer nič neostane.

Veľmi pekne vás prosím o finančný prispevok.

uz jen 10 dni do skonceni sbirky

uz jen 10 dni do skonceni sbirky

18. 09. 2021

Mili prispevovatele - posilam vam vsem muj obrovsky dik za prispevky, ktere priblizily sen o vlastni vode v dome s koupelnou blize ke skutecnosti pro jednu rodinu single otce se 7 detmi - ktera uz nyni v zarizenem domku bydli a schazi se i s detmi zijicimi s maminkou. Doposud neni dokoncena prace na kanalizaci a tim i na koupelne - ale diky vam uz to nebude dlouho trvat. Dekuji jeste jednou moc za vasi podporu a pomoc - jste uzasni, stejne jako lide zijici v miste a organizujici fyzickou pomoc primo na dome za symbolickou cenu ci uplne zdarma.

S laskou Ajka


Rodina jiz s omezenim bydli

Rodina jiz s omezenim bydli

26. 08. 2021

Diky hektickemu stavebnimu finisovani minuly tyden a skvelemu vybaveni zajistenem nekolika darci ale predevsim aktivite OZ Sirius Nadeje rodina uz temer tyden spi ve svem, i kdyz jeste neni koupelna, kuchyn,topeni - lze jiz dum pokladat za domov, vsichni - deti i tatinek jsou nadseni z vysledku, ve ktery ani nedoufali jeste na pocatku tohoto roku. Prosim pomozte sdilenim a dalsi i malou podporou dokoncit odkanalizovani a koupelnu, at uz nemusi rodina chodit na polorozpadle suche WC na konci zahrady , kdyz uz je vsechno pred ukoncenim, jen financni prostredky na dokonceni chybi. Dekuji moc vsem prispevatelum i tem ,co sdili pribeh rodiny pana Milana - vsechno , co delate se vam jednou vrati zdvojnasobene. Dekuji Ajka

prace na dome  v progresu

prace na dome v progresu

20. 08. 2021

Uzasny progres s pracemi na dome diky OZ Sirius Nadeje a dalsim zucastnenym pomocnikum, vse ale "na dluh" zatim- prostredky prichazi pomaleji ,nez je treba pro financni vyrovnavani se s praci - co se tyka vody a kanalizace, zatim je privod vody ,ale ne kanalizace - pokud nejsou prostredky nelze pokracovat tak rychle, skola se blizi, deti musi mit domov pripraveny pro kazdodenni skolni rezim ....... Prosim o dalsi sdileni ci prispevek - muze vas tesit vedomi, ze jste pomohli jedne rodine ve velmi slozite zivotni situaci. a dali sanci 7 detem byt v prijemnem domove s nemocnym tatinkem jak jen to je mozne.

Sbírku již podpořilo 32 dárců

183 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

253 Kč — Barbora před 3 dny

2 112 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

300 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

500 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

373 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

2 225 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

777 Kč — Anonymní dárce před týdnem

565 Kč — Zdeňka před týdnem

2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro Luboše s ALS
73 %

Kmenové buňky pro Luboše s ALS

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma
70 %

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma

100 kroků zpátky do života
42 %

100 kroků zpátky do života