Pomoc pro malého Míšu s SMA

Hradec Králové / Sbírku organizuje Michal Haraburda

{}

Pomoc pro malého Míšu s SMA

0 %

Vybráno 233 662 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -756 dnů
Sbírka byla ukončena 30. května 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Míša se narodil jako zdánlivě zdravý druhý z dvojčat a celkem má osm sourozenců. V prvních dnech života se u něj však projevilo závažné nervosvalové onemocnění SMA prvního typu.

Onemocnění postihuje nervový systém a ochabuje svalstvo celého těla včetně dýchacích svalů. Dochází tak ke kolabování plic a nefunguje polykací systém. Míša je bohužel odkázán na krmení přímo do žaludku speciální sondou zvanou PEG.

Malý Míša má velmi omezenou možnost pohybu a musí používat spoustu důležitých přístrojů, které ho pomáhají udržet při životě. V dětském pokojíčku tak vedle hraček ční plicní ventilátor, kyslíkový koncentrátor, kašlací asistent a další pomůcky.

Přes všechny tyto komplikace jsou Míšovi téměř 3 roky, a pokud není nemocný (má časté infekty dýchacích cest), je to velký usměvavý bojovník.

Péče je pro naši rodinu velmi náročná, a to jak finančně, tak fyzicky a psychicky. Musíme být 24 hodin v pohotovosti.

Vybrané prostředky bychom rádi využili na dofinancování nákupu osobního automobilu a jeho provoz. Usnadní nám to časté cesty mezi domovem a nemocnicemi. Korunky půjdou také na léčebné pomůcky a zdravotnický materiál, který není hrazen ze zdravotního pojištění – vibrační rehabilitační válce, stříkačky a redukce.

Všem moc děkujeme.

Velká a milující rodina

Míša má tři velké ségry – Denisu, Adélku a Natálku, které už dostudovaly a mají vlastní život. „Prostřední“ Daniela studuje na střední škole. Dále jsou Pepa a Štěpánka, kteří chodí na základní školu. Po nich se narodil Ján, který od ledna začne chodit do školky. A poslední Míši sourozenec – dvojčátko Lukášek začne od nového roku chodit do speciální školky. Bohužel i on je nemocný.

Děti nám s péčí o Míšu a Lukáška moc pomáhají, i když je to pro ně také velmi těžké. Jsou šikovné, ale také nezbedné, jako každé jiné dítě jejich věku. 


Sbírku již podpořilo 147 dárců

„Mily Miso, at se Ti dari co nejlepe!“
252 Kč — tomas před 2 lety

„Míša to zvládne :-) !“
5 000 Kč — Aleš Malý před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

301 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Volejbal pomáhá “
3 400 Kč — Trenéři MČR U 14, 6.-8.5. před 2 lety

131 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Volejbalisté rádi pomohli “
3 200 Kč — Účastníci MČR žáků před 2 lety

„Každá troška pomůže 🤝“
252 Kč — Přítel TJ Slavia volejbal před 2 lety

373 Kč — Zbyněk Vallo před 2 lety