Pomoc pro Maděřičovy po ničivém tornádu

Moravská Nová Ves / Sbírku organizuje Agáta Maděřičová

{}

Pomoc pro Maděřičovy po ničivém tornádu

0 %

Vybráno 138 579 Kč z 300 000 Kč
Zbývá -970 dnů
Sbírka byla ukončena 01. října 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Stačilo několik minut řádění silného živlu, který nemilosrdně ničil vše, co mu stálo v cestě a z našeho domu zbyla ruina. Ta dnes jen vzdáleně připomíná náš útulný domov, kde nás navštěvovalo tolik místních i lidí z celého světa. 

 Dům byl centrem pospolitosti, kulturnosti, přátelství a pohody. Abychom mohli dál pomáhat a stmelovat komunitu, potřebujeme tentokrát Vaši pomoc. Výtěžek sbírky použijeme právě na obnovu domu, aby mohl znovu zastřešit další setkání s Vámi.

 

Součástí domu byla i tzv. stodola, jak jsme jí říkali. Především tam se konaly různé komunitní akce. Lidé měli možnost potkat se tu s např. Petrem Procházkou, Magdou Vašáryovou, Milanem Lasicou. Dále k nám jezdili lidé jako Marek Hilšer, Danuše Nerudová, Marie Koldinská, generál Petr Pavel a mnozí další. 

 V domě žijí moji rodiče. Pár hodin před ničivým tornádem bylo kolem domu lešení a na opravě pracovali 3 muži. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Předem Vám děkujeme za vaši solidaritu v této nelehké životní situaci. Žádný dar není dost malý a oceníme každou pomoc.

Poděkování

15. 11. 2021

Naši milí dárci, naši noví přátelé,asi před půlrokem se náš život obrátil naruby. Místo téměř zrekonstruovaného rodinného domu jsme díky ničivému tornádu vlastnili ruiny bez střechy s rozbitými teprve 14 dní starými – tedy novými – okny. Nikomu z vás nepřejeme prožitek ocitnout se v epicentru tornáda a nikomu z vás nepřejeme takové ráno, jaké jsme prožili bezprostředně dne 25. června, kdy se rozednilo a my jsme dělali inventuru této zkázy. To ráno naštěstí vyšlo i slunko, a to hned dvakrát. Jedno na obloze a to druhé – v naší situaci důležitější – a to v podobě vaší obrovské empatie a solidarity. Davy dobrovolníků, kteří už to ráno začali pracovat v našem domě a davy vás dárců ať už materiální pmoci tak finanční. Věřte, že vás všech, tak počet obětí by byl vyšší, protože situace v našich domovech byla neuvěřitelně těžká. Byli jste to právě vy, kdo nám hned v prvních hodinách po tornádu dal víru, že to můžeme zvládnout.

Zvládáme to a zvládneme to – díky vám všem.

Náš rodinný dům navíc už v minulosti patřil k místem k setkávání otevřených aktivních lidí. Tento náš dopis, prosím, chápejte i jako pozvánku k nám domů. Svojí empatií s naší situací a svojí velkorysostí jste se už navždy zařadili mezi naše přátele. Moc se těšíme na setkání s vámi. Náš domov teď patří i vám.Sbírku již podpořilo 62 dárců

1 040 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

778 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Myslíme na Vás!“
2 000 Kč — Petr a Nicola Dutkovi před 3 lety

„Držte se!“
1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držte se.“
6 000 Kč — Roman Chylík-Softplyn s.r.o. před 3 lety

50 000 Kč — Livesport s.r.o. před 3 lety

„Zlatka, myslíme na vás a podporujeme vás!“
500 Kč — Iwona Olkowicz před 3 lety

„Hodně sil!“
800 Kč — Krystyna Kolonko před 3 lety