Pomoc pro Maděřičovy po ničivém tornádu

Moravská Nová Ves / Organizer: Agáta Maděřičová moc.liamg@avociredam.ataga

{}
0 %

Pomoc pro Maděřičovy po ničivém tornádu

Amount raised 138 579 Kč of 300 000 Kč goal
Left -424 days
46 % z původního cíle
The campaign has ended 01. October 2021

Help by sharing

Stačilo několik minut řádění silného živlu, který nemilosrdně ničil vše, co mu stálo v cestě a z našeho domu zbyla ruina. Ta dnes jen vzdáleně připomíná náš útulný domov, kde nás navštěvovalo tolik místních i lidí z celého světa. 

 Dům byl centrem pospolitosti, kulturnosti, přátelství a pohody. Abychom mohli dál pomáhat a stmelovat komunitu, potřebujeme tentokrát Vaši pomoc. Výtěžek sbírky použijeme právě na obnovu domu, aby mohl znovu zastřešit další setkání s Vámi.

 

Součástí domu byla i tzv. stodola, jak jsme jí říkali. Především tam se konaly různé komunitní akce. Lidé měli možnost potkat se tu s např. Petrem Procházkou, Magdou Vašáryovou, Milanem Lasicou. Dále k nám jezdili lidé jako Marek Hilšer, Danuše Nerudová, Marie Koldinská, generál Petr Pavel a mnozí další. 

 V domě žijí moji rodiče. Pár hodin před ničivým tornádem bylo kolem domu lešení a na opravě pracovali 3 muži. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Předem Vám děkujeme za vaši solidaritu v této nelehké životní situaci. Žádný dar není dost malý a oceníme každou pomoc.

Poděkování

15. 11. 2021

Naši milí dárci, naši noví přátelé,asi před půlrokem se náš život obrátil naruby. Místo téměř zrekonstruovaného rodinného domu jsme díky ničivému tornádu vlastnili ruiny bez střechy s rozbitými teprve 14 dní starými – tedy novými – okny. Nikomu z vás nepřejeme prožitek ocitnout se v epicentru tornáda a nikomu z vás nepřejeme takové ráno, jaké jsme prožili bezprostředně dne 25. června, kdy se rozednilo a my jsme dělali inventuru této zkázy. To ráno naštěstí vyšlo i slunko, a to hned dvakrát. Jedno na obloze a to druhé – v naší situaci důležitější – a to v podobě vaší obrovské empatie a solidarity. Davy dobrovolníků, kteří už to ráno začali pracovat v našem domě a davy vás dárců ať už materiální pmoci tak finanční. Věřte, že vás všech, tak počet obětí by byl vyšší, protože situace v našich domovech byla neuvěřitelně těžká. Byli jste to právě vy, kdo nám hned v prvních hodinách po tornádu dal víru, že to můžeme zvládnout.

Zvládáme to a zvládneme to – díky vám všem.

Náš rodinný dům navíc už v minulosti patřil k místem k setkávání otevřených aktivních lidí. Tento náš dopis, prosím, chápejte i jako pozvánku k nám domů. Svojí empatií s naší situací a svojí velkorysostí jste se už navždy zařadili mezi naše přátele. Moc se těšíme na setkání s vámi. Náš domov teď patří i vám.62 donations

1 040 Kč — Anonymous donor 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

778 Kč — Anonymous donor 1 year ago

50 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Myslíme na Vás!”
2 000 Kč — Petr a Nicola Dutkovi 1 year ago

“Držte se!”
1 221 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Držte se.”
6 000 Kč — Roman Chylík-Softplyn s.r.o. 1 year ago

50 000 Kč — Livesport s.r.o. 1 year ago

“Zlatka, myslíme na vás a podporujeme vás!”
500 Kč — Iwona Olkowicz 1 year ago

“Hodně sil!”
800 Kč — Krystyna Kolonko 1 year ago

Discover more

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky
26 %

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky

Ema
102 %

Ema

Pomoc rodině Pavla, který čeká na transplantaci
82 %

Pomoc rodině Pavla, který čeká na transplantaci