Pomáháme ON|KOLO|GICKÝM pacientům

Celá Česká republika / Sbírku organizuje Olomoučané z.s.

Pomáháme ON|KOLO|GICKÝM pacientům

0 %

Vybráno 140 619 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -537 dnů
Sbírka byla ukončena 01. ledna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Michal zdolal český rekord v nonstop jízdě na spinningovém kole pro dobrou věc! Z jeho sedla sesedl v sobotu 3. 12. v 10 hodin, přesně po 24 hodinách. Šlapat vydržel bez jediné přestávky i po celou noc, lidé jej sledovali a povzbuzovali v přímém přenosu i za výlohou jeho posilovny na Masarykově třídě. Michal nepřekonal jen tento rekord, ale i rakovinu v útlém věku. Proto výtěžek sbírky jde na pomoc vybraným dětským onkologickým oddělením nemocnic. A zdaleka nekončíme! Sbírka běží dál, takže do ni můžete stále přispět a podpořit tak nejen příběh Michala, který se dočtete níže.

Michalův příběh

Seznamte se s Michalem. Kdybyste jej potkali na ulici, uvidíte zdravého, vysportovaného a šťastného mladíka. Na první pohled byste řekli, že mu život přinesl jen to dobré. Dokud při nějaké příležitosti neuvidíte obrovskou jizvu táhnoucí se přes celé břicho na jeho vysportované svalnaté postavě.

Život se někdy nevyvíjí podle našich představ.

Michal o tom ví své. Ve třech letech mu byl diagnostikován Wilmsův tumor, poměrně vzácný ledvinový nádor postihující především děti předškolního věku. Ačkoli Michal neměl zpočátku žádné typické vážné příznaky, nádor v jeho dětském tělíčku narostl až do velikosti 18x21 cm, napadl okolní lymfatické uzliny a na osmi místech metastázoval do plic. Rakovina jej požírala zevnitř. Jeho pravá ledvina doslova přestala existovat, když byla zcela zničena nádorem. Když s maminkou odjížděl do pražské motolské nemocnice, lékaři ji připravovali na variantu, že veze svého 3letého syna nechat umřít a jedná se o definitivní konec.

Na poslední chvíli, díky Michalově přirozené houževnatosti a vůli nevzdávat se, díky péči českých lékařů a sester, díky shodě příznivých náhod a obrovské dávce štěstí, podstoupil Michal operaci, která mu sice vzala napadenou ledvinu, nechala jizvu na těle i na duši, ale dala mu druhou šanci k životu.

A Michal tento dar života využil naplno. Zcela se vyléčil, a přestože mu lékaři predikovali, že nebude moci nikdy sportovat, vystudoval Fakultu tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, stal se vášnivým sportovcem a trenérem v jím založené posilovně. Stal se dobrým člověkem, pokorným a přátelským, a pomáhá lidi okolo svým příběhem motivovat, že vždy existuje naděje. Naděje na uzdravení, na úspěch…

Pomáháme nejen ON|KOLO|GICKÝM pacientům

Michal je tím šťastnějším. Mnohé děti však právě bojují v českých nemocnicích o své zdraví a mnohdy i o svůj život. A i my můžeme pomoci z traumatického zážitku udělat moment, který člověka posune dál na jeho cestě životem. Michal se proto, jako poděkování lékařům a sestrám v českých nemocnicích, a jako ukázku, že i bývalý onkologický pacient může zdolávat vysoké mety, jakkoli může být meta vzdálená a cesta k ní plná překážek, rozhodl vést sbírku pro vybrané dětské kliniky. A jako důkaz, že i lidé jako on mohou dosáhnout velkých věcí, pojede 24 hodin nonstop na spinningovém kole a pokusí se tak zdolat český rekord.

Pomozte Michalovi dokončit jeho příběh!

Přispějte prosím do sbírky na Dětskou kliniku Fakultní nemocnice v Olomouci a Dětskou hematologickou a onkologickou kliniku Fakultní nemocnice v Motole, aby mohly vybavit své dětské herny a mohly svým dětským pacientům zajistit jiné aktivity během náročné a vyčerpávající (nejen) onkologické léčby.

Pomozte tak z okamžiku smutku udělat okamžik radosti pro tisíce českých dětí podstupujících léčbu.

Sbírka Pomáháme ON|KOLO|GICKÝM pacientům si stanovila rozumný cíl, vybrat 200 tisíc korun, které půjdou rovným dílem pro každou vybranou dětskou kliniku. Společnými silami toho můžeme dosáhnout.

Pomozte nám Michalův příběh sdílet, sledujte informace o aktivitách sbírky a poproste své přátele o příspěvek. Pro vás to může být drobná částka, jiným to může pomoci přečkat nejtěžší období života.


Příběh Michala Slámy se šíří médii

24. 11. 2022

Pokusu Michala Slámy o extrémní sportovní výkon – zdolat na podporu sbírky český rekord v nonstop jízdě na spinningovém kole – jste si mohli všimnout i v mnoha českých médiích. O Michalově příběhu psaly ČTK, Novinky.cz, Hanácké novinky, Olomoucká drbna, Olomoucký report, Náš region a jdou k nám zvěsti, že informace o sbírce zveřejnilo také jedno z celostátních rádií. Za podporu a pozornost srdečně děkujeme a doufáme, že to pomůže vybrat peníze pro nemocné děti.

Novinky.cz

https://www.novinky.cz/.../muzi-olomoucan-se-pokusi...

Hanácké novinky

https://hanackenovinky.cz/.../v-detstvi-kvuli-rakovine-o...

Olomoucká drbna

https://olomoucka.drbna.cz/.../26955-rekordni-jizda-pro...

Olomoucký report

https://olomoucky.report.cz/.../den-na-spinningovem-kole.../

Náš region

https://nasregion.cz/na-spinningovem-kole-si-chce.../

Příběh Michala Slámy v bakalářském filmu "Někdo to být musí"

21. 11. 2022

Zaujal vás příběh Michala Slámy? Pusťte si celý bakalářský film o jeho nemoci, útrapách, ale především snahách vyrovnat se s trvalými následky a následování vlastního snu.

Už nyní na YouTube kanále sbírky Pomáháme ON|KOLO|GICKÝM pacientům

https://youtu.be/XW3VewHRtE0

Sbírku již podpořilo 155 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

777 Kč — Lenka Obas před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Děkuji, držím palce.“
1 221 Kč — Robert před rokem

1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem

150 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Punčovné🤗 děkujeme všem, kteří nás podpořili při akci 24h na spinningovém kole.“
4 500 Kč — Olomoučané z.s. před rokem

„Přeji všem uzdravení.“
400 Kč — Dáša před rokem

777 Kč — Zdena před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem