Pomáháme ON|KOLO|GICKÝM pacientům

Celá Česká republika / Sbírku organizuje Olomoučané z.s.

0 %

Pomáháme ON|KOLO|GICKÝM pacientům

Vybráno 140 619 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -155 dnů
70 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 01. ledna 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Michal zdolal český rekord v nonstop jízdě na spinningovém kole pro dobrou věc! Z jeho sedla sesedl v sobotu 3. 12. v 10 hodin, přesně po 24 hodinách. Šlapat vydržel bez jediné přestávky i po celou noc, lidé jej sledovali a povzbuzovali v přímém přenosu i za výlohou jeho posilovny na Masarykově třídě. Michal nepřekonal jen tento rekord, ale i rakovinu v útlém věku. Proto výtěžek sbírky jde na pomoc vybraným dětským onkologickým oddělením nemocnic. A zdaleka nekončíme! Sbírka běží dál, takže do ni můžete stále přispět a podpořit tak nejen příběh Michala, který se dočtete níže.

Michalův příběh

Seznamte se s Michalem. Kdybyste jej potkali na ulici, uvidíte zdravého, vysportovaného a šťastného mladíka. Na první pohled byste řekli, že mu život přinesl jen to dobré. Dokud při nějaké příležitosti neuvidíte obrovskou jizvu táhnoucí se přes celé břicho na jeho vysportované svalnaté postavě.

Život se někdy nevyvíjí podle našich představ.

Michal o tom ví své. Ve třech letech mu byl diagnostikován Wilmsův tumor, poměrně vzácný ledvinový nádor postihující především děti předškolního věku. Ačkoli Michal neměl zpočátku žádné typické vážné příznaky, nádor v jeho dětském tělíčku narostl až do velikosti 18x21 cm, napadl okolní lymfatické uzliny a na osmi místech metastázoval do plic. Rakovina jej požírala zevnitř. Jeho pravá ledvina doslova přestala existovat, když byla zcela zničena nádorem. Když s maminkou odjížděl do pražské motolské nemocnice, lékaři ji připravovali na variantu, že veze svého 3letého syna nechat umřít a jedná se o definitivní konec.

Na poslední chvíli, díky Michalově přirozené houževnatosti a vůli nevzdávat se, díky péči českých lékařů a sester, díky shodě příznivých náhod a obrovské dávce štěstí, podstoupil Michal operaci, která mu sice vzala napadenou ledvinu, nechala jizvu na těle i na duši, ale dala mu druhou šanci k životu.

A Michal tento dar života využil naplno. Zcela se vyléčil, a přestože mu lékaři predikovali, že nebude moci nikdy sportovat, vystudoval Fakultu tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, stal se vášnivým sportovcem a trenérem v jím založené posilovně. Stal se dobrým člověkem, pokorným a přátelským, a pomáhá lidi okolo svým příběhem motivovat, že vždy existuje naděje. Naděje na uzdravení, na úspěch…

Pomáháme nejen ON|KOLO|GICKÝM pacientům

Michal je tím šťastnějším. Mnohé děti však právě bojují v českých nemocnicích o své zdraví a mnohdy i o svůj život. A i my můžeme pomoci z traumatického zážitku udělat moment, který člověka posune dál na jeho cestě životem. Michal se proto, jako poděkování lékařům a sestrám v českých nemocnicích, a jako ukázku, že i bývalý onkologický pacient může zdolávat vysoké mety, jakkoli může být meta vzdálená a cesta k ní plná překážek, rozhodl vést sbírku pro vybrané dětské kliniky. A jako důkaz, že i lidé jako on mohou dosáhnout velkých věcí, pojede 24 hodin nonstop na spinningovém kole a pokusí se tak zdolat český rekord.

Pomozte Michalovi dokončit jeho příběh!

Přispějte prosím do sbírky na Dětskou kliniku Fakultní nemocnice v Olomouci a Dětskou hematologickou a onkologickou kliniku Fakultní nemocnice v Motole, aby mohly vybavit své dětské herny a mohly svým dětským pacientům zajistit jiné aktivity během náročné a vyčerpávající (nejen) onkologické léčby.

Pomozte tak z okamžiku smutku udělat okamžik radosti pro tisíce českých dětí podstupujících léčbu.

Sbírka Pomáháme ON|KOLO|GICKÝM pacientům si stanovila rozumný cíl, vybrat 200 tisíc korun, které půjdou rovným dílem pro každou vybranou dětskou kliniku. Společnými silami toho můžeme dosáhnout.

Pomozte nám Michalův příběh sdílet, sledujte informace o aktivitách sbírky a poproste své přátele o příspěvek. Pro vás to může být drobná částka, jiným to může pomoci přečkat nejtěžší období života.


Michal to dokázal! Rekord zdolán!

05. 12. 2022

Ve dnech 2.12.–3.12. Michal Sláma úspěšně pokořil český rekord v nonstop jízdě na spinningovém kole. Celých 24 hodin neúnavně šlapal a od 10 hodin do 10 hodin následujícího dne neslezl z kola.

Michal svůj cíl zvládl, teď je na nás, abychom se pokusili dokončit cíl sbírky, ležící ve vzdálenosti 200 tisíc Kč. :)


Videoohlédnutí

https://www.youtube.com/watch?v=s0UezoOI_J8&ab_channel=Pom%C3%A1h%C3%A1meONKOLOGICK%C3%9DMpacient%C5%AFm


Odkazy v médiích

https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/rekord-spinning-michal-slama-olomouc-charita.A221203_103319_olomouc-zpravy_zdo?

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/regiony-zpravy-olomoucky-kraj-olomoucan-se-pokousi-o-rekord-v-nonstop-jizde-na-kole-je-soucasti-sbirky-220606?fbclid=IwAR3JAx469Ar1cQjPyDAJJaJ_3Ui1BtYVrOY3lZELa3Vjsc37SJGHA2Ucnuk

STREAM pokusu o zdolání rekordu na podporu sbírky

01. 12. 2022

Milí příznivci,

na tomto odkaze https://www.youtube.com/watch?v=RQ6jy2O9L4w&ab_channel=MS můžete již 2. prosince od 9:00 sledovat pokus Michala Slámy o překonání českého rekordu v nonstop jízdě na spinningovém kole.

Přijďte, fanděte s námi a přihoďte něco do sbírky pro dětské kliniky!

Pokus o rekord se blíží – už 2. prosince!

29. 11. 2022

Již 2. prosince se Michal Sláma pokusí na podporu sbírky Pomáháme ON|KOLO|GICKÝM pacientům zdolat český rekord v nonstop jízdě na spinningovém kole.

Přijďte Michalovi fandit buď osobně v Olomouci nebo na online stream na kanále celé sbírky a při té příležitosti přispějte jakoukoli drobnou částku na pomoc dětským klinikám olomoucké a motolské nemocnice.

https://www.youtube.com/@pomahameonkologickympacien9348/featured

Sbírku již podpořilo 155 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

777 Kč — Lenka Obas před 5 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

„Děkuji, držím palce.“
1 221 Kč — Robert před 5 měsíci

1 221 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

150 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

„Punčovné🤗 děkujeme všem, kteří nás podpořili při akci 24h na spinningovém kole.“
4 500 Kč — Olomoučané z.s. před 5 měsíci

„Přeji všem uzdravení.“
400 Kč — Dáša před 5 měsíci

777 Kč — Zdena před 5 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci