Podpořte týraná zvířátka Mazlíčků u Fialek

Klobuky / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Podpořte týraná zvířátka Mazlíčků u Fialek

0 %

Vybráno 101 065 Kč z 60 000 Kč
Zbývá -293 dnů
Sbírka byla ukončena 25. září 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem dobrovolníkem ve stanici, která poskytuje domov a lásku týraným a handicapovaným zvířátkům. Jedná se o zvířátka, která mají různé fyzické a psychické problémy, a to kvůli lidem, kteří na nich vědomě, či svou hloupostí vybíjeli násilí. V naší stanici je například kočička, která kvůli diabolce v páteři přišla o zadní nožky a ocásek a musí nosit plenku. Dále tu máme kocourka, který skoro nemá ouška a přišel k nám s tak zničenou kůží, že se na něj nesmělo ani sáhnout, nebo dalšího kocourka, který byl jednou, nebo vícekrát tak nakopnut, že má poškozenou kyčel a na zadní nožku sotva chodí – o skákání nemůže být ani řeč. Poté pečujeme o perskou kočičku, která vyrůstala a žila v přepravce, kde i vykonávala potřebu, kvůli čemuž má psychické trauma a zasekl se jí růst. Mainský kocour, který byl v tak zanedbaném stavu, že mu cucky srsti prorůstaly do kůže, pejsci z Rumunských útulků smrti – což se dá nazvat spíš jatky než útulkem, ale také tu s námi jsou fenky, které se narodily na ulici v Rumusku. První část života žily na ulici, což je tak poznamenalo, že jedna z nich se bojí jít i vyčůrat. Dále tu s námi je Pejsek, který žil uvázán na řetězu u boudy a byl mlácen, mini prasátko, které když začalo růst, tak bylo odvrženo – dnes má 60 kilo. 

Jak sbírka pomůže? 

Výtěžek sbírky půjde na kastraci 4 fenek, dále kastraci 2 kočiček. Léčbu kocourka Sumíčka s respiračními problémy a výstavbu 2 kotců pro pejsky.  

Máme ve stanici momentálně 22 kočiček a 11 pejsků, kteří si všichni prošli peklem, dále se staráme o prasátko, kozy, ovce, drůbež, venkovní kočičky, které tu odložili bývalí majitelé, a tak o ně pečujeme a kastrujeme je. V neposlední řadě tu máme papoušky, králíky, činčilky, morčátka. 

Majitelka stanice se o vše s manželem stará sama, na víkendy si ještě bere svou dospělou mentálně postiženou dcerku z domova, kde žije a kde má svůj život (ale za zvířátky jezdí velmi ráda), a také majitelka stanice vše sama financuje – jídlo, ubytování, plenky, lékaře (a to je hodně velká položka u takovýchto zvířátek), hygienické potřeby, úklidové prostředky, a to z manželova platu a jejího částečného invalidního důchodu (do invalidního důchodu se bohužel dostala majitelka během fungování stanice).  

Snažíme se, kde můžeme, ale z jednoho invalidního důchodu a jedné výplaty toho moc navíc nemáme.  

Momentálně se nám toho sešlo nad naše finanční síly. Výstavba a dostavba kotců, kastrace 2 kočiček, kastrace 4 fenek, které k nám přišly jako štěňátka a čas na kastraci přišel teď, léčba našeho miláčka Sumíčka, který má respirační problémy a dusí se (jen vyšetření bude stát 8 000 Kč, a to máme velmi vstřícného pana doktora).  

Prosím, pomozte našim svěřencům. Děkujeme.

Velký dík všem dárcům!

09. 10. 2023

To nejmenší co můžeme udělat je z celého srdce poděkovat těm kteří finančně přispěli naší stanici. Nelze slovy vyjádřit co pro nás znamená takový dar. Nejsou to pro nás jen peníze, je to pro nás šance pomáhat, zachraňovat, dělat životy našich čtyřnohých přátel lepší, šťastnější a plnohodnotné. Protože po tom čím si prošli si to zaslouží a díky lidem jako jste vy, dobrosrdečným, šlechetným a laskavým je možné pomáhat čím dál víc a alespoň trochu vyvažovat dobrem to zlo co je pácháno.

Z celého srdce děkujeme

                   Vaše Fialky 

Partneři sbírky 1

gogu.cz

Partnerem sbírky je e–shop gogu.cz a jeho zákazníci.

Sbírku již podpořilo 70 dárců

1 640 Kč — E-shop GOGU.cz a jeho zákazníci před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Pozdrav pro všechna vaše zvířátka zasílají pejskové Koki a Veverka 🙂.“
253 Kč — Jitka Egermaierova před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Jste skvely!“
500 Kč — Zuzana před rokem

3 000 Kč — Anonymní dárce před rokem