Podpořte týraná zvířátka Mazlíčků u Fialek

Klobuky / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}
0 %

Podpořte týraná zvířátka Mazlíčků u Fialek

Vybráno 99 425 Kč z 60 000 Kč
Zbývá -6 dnů
166 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 25. září 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Jsem dobrovolníkem ve stanici, která poskytuje domov a lásku týraným a handicapovaným zvířátkům. Jedná se o zvířátka, která mají různé fyzické a psychické problémy, a to kvůli lidem, kteří na nich vědomě, či svou hloupostí vybíjeli násilí. V naší stanici je například kočička, která kvůli diabolce v páteři přišla o zadní nožky a ocásek a musí nosit plenku. Dále tu máme kocourka, který skoro nemá ouška a přišel k nám s tak zničenou kůží, že se na něj nesmělo ani sáhnout, nebo dalšího kocourka, který byl jednou, nebo vícekrát tak nakopnut, že má poškozenou kyčel a na zadní nožku sotva chodí – o skákání nemůže být ani řeč. Poté pečujeme o perskou kočičku, která vyrůstala a žila v přepravce, kde i vykonávala potřebu, kvůli čemuž má psychické trauma a zasekl se jí růst. Mainský kocour, který byl v tak zanedbaném stavu, že mu cucky srsti prorůstaly do kůže, pejsci z Rumunských útulků smrti – což se dá nazvat spíš jatky než útulkem, ale také tu s námi jsou fenky, které se narodily na ulici v Rumusku. První část života žily na ulici, což je tak poznamenalo, že jedna z nich se bojí jít i vyčůrat. Dále tu s námi je Pejsek, který žil uvázán na řetězu u boudy a byl mlácen, mini prasátko, které když začalo růst, tak bylo odvrženo – dnes má 60 kilo. 

Jak sbírka pomůže? 

Výtěžek sbírky půjde na kastraci 4 fenek, dále kastraci 2 kočiček. Léčbu kocourka Sumíčka s respiračními problémy a výstavbu 2 kotců pro pejsky.  

Máme ve stanici momentálně 22 kočiček a 11 pejsků, kteří si všichni prošli peklem, dále se staráme o prasátko, kozy, ovce, drůbež, venkovní kočičky, které tu odložili bývalí majitelé, a tak o ně pečujeme a kastrujeme je. V neposlední řadě tu máme papoušky, králíky, činčilky, morčátka. 

Majitelka stanice se o vše s manželem stará sama, na víkendy si ještě bere svou dospělou mentálně postiženou dcerku z domova, kde žije a kde má svůj život (ale za zvířátky jezdí velmi ráda), a také majitelka stanice vše sama financuje – jídlo, ubytování, plenky, lékaře (a to je hodně velká položka u takovýchto zvířátek), hygienické potřeby, úklidové prostředky, a to z manželova platu a jejího částečného invalidního důchodu (do invalidního důchodu se bohužel dostala majitelka během fungování stanice).  

Snažíme se, kde můžeme, ale z jednoho invalidního důchodu a jedné výplaty toho moc navíc nemáme.  

Momentálně se nám toho sešlo nad naše finanční síly. Výstavba a dostavba kotců, kastrace 2 kočiček, kastrace 4 fenek, které k nám přišly jako štěňátka a čas na kastraci přišel teď, léčba našeho miláčka Sumíčka, který má respirační problémy a dusí se (jen vyšetření bude stát 8 000 Kč, a to máme velmi vstřícného pana doktora).  

Prosím, pomozte našim svěřencům. Děkujeme.

Partneři sbírky 1

gogu.cz

Partnerem sbírky je e–shop gogu.cz a jeho zákazníci.

Sbírku již podpořilo 69 dárců

300 Kč — Anonymní dárce před týdnem

373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

252 Kč — Anonymní dárce před měsícem

777 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Pozdrav pro všechna vaše zvířátka zasílají pejskové Koki a Veverka 🙂.“
253 Kč — Jitka Egermaierova před 2 měsíci

300 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Jste skvely!“
500 Kč — Zuzana před 2 měsíci

3 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

5 000 Kč — Katka před 2 měsíci