Podpořte služby pro pečující! #dekujemepecujicim #chrpapecujicim

ČR / Sbírku organizuje Alfa Human Service,z.s.

{}

Podpořte služby pro pečující! #dekujemepecujicim #chrpapecujicim

0 %

Vybráno 2 850 Kč z 100 000 Kč
Zbývá -203 dnů
Sbírka byla ukončena 31. října 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Prosím podpořte naši práci, která má smysl. Poděkujte jim tak s námi za to, co dělají. Poděkujeme jim za to, jak se obětují. Každá koruna pomáhá! Děkujeme.

Kampaň pro pečující

U příležitosti Dne pečujících, který každoročně připadá na 2. října otevírá Alfa Human Service sbírku na psychoterapeutickou podporu neformálních pečujících -  Chrpa pečujícím 2022 #dekujemepecujicim #chrpapecujicim. 

Pečující jsou ti, kteří dlouhodobě pečují o své blízké - seniory, chronicky nemocné partnery a i děti se zdravotním postižením v domácím prostředí. Často je to péče 24/7 bez možnosti odpočinku či “normální” dovolené. 

Touto kampaní chceme zviditelnit práci pečujících v celé společnosti a ukázat jim, že mají právo říct si o pomoc a podporu bez pocitu selhání. O péči doma je nutné mluvit a dodávat pečujícím patřičnou podporu a pomoc, energii, sílu a odhodlání překonávat nemoci a fyzické i duševní strasti. Pečujícím nabízíme psychoterapii a poradenství zaměřené na práci s těžkými životními situacemi.

Nyní máme v péči přes 50 klientů v individuální psychoterapii a 8 klientů pracuje ve skupině.

Příběh Chrpy

Symbolem Dne Pečujících a celé kampaně je kvítek chrpy. Chrpa je běžná květina, která bez péče roste u cest, v polích, kde je mnohdy drobná, neviditelná a slabá. Chrpu můžeme také nalézt v zahradách. Tam, kde se o ni lidé starají se chrpa odměňuje krásou a sytou barvou svých velkých a bohatých květů. Stejně tak je to s pečujícími. – S podporou a pomocí jsou silnější a mají sílu a energii pečovat o své blízké

Podpořte pečující v naší sbírce: přispějte jim na psychoterapeutické konzultace a pomoc, kterou naše organizace poskytuje již 22 let.

 P.S. Grafickou podobu kvítku chrpy vytvořila výtvarnice Anna Niklová, které patří velký dík za podporu pečujících.

Den pečujících se blíží! Buďte štědří!

08. 09. 2023

Na 2.10. 2023 připadá Mezinárodní den pečujících, naše organizace Alfa Human Service poskytuje zdarma psychoterapeutické služby pro pečující a v rámci Znesnáze 21 založila sbírku, příspěvkem (jakýmkoliv) do této sbírky podpoříte naše pečující, kteří mají nedostatek finančních prostředků na velice důležitou individuální psychoterapii, která jim pomáhá zvládat každodenní péči o své blízké.

www.alfahs.czSbírku již podpořilo 7 dárců

„Je úžasné, že děláte co děláte! Díky moc.“
373 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Moc celé Alfě děkuji za skvělou dlouhodobou podporu pečujících! ❤“
1 000 Kč — Renata Jeníčková před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Děkuji všem, kdo pečují!“
500 Kč — Martina před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety