Podpořte služby pro pečující! #dekujemepecujicim #chrpapecujicim

ČR / Organizer: Alfa Human Service,z.s. zc.tebafla@avotrdap.anytsirk

{}
0 %

Podpořte služby pro pečující! #dekujemepecujicim #chrpapecujicim

Amount raised 2 477 Kč of 100 000 Kč goal
Left 148 days
2 % z původního cíle
The campaign has ended 30. June 2023

Help by sharing

Prosím podpořte naši práci, která má smysl. Poděkujte jim tak s námi za to, co dělají. Poděkujeme jim za to, jak se obětují. Každá koruna pomáhá! Děkujeme.

Kampaň pro pečující

U příležitosti Dne pečujících, který každoročně připadá na 2. října otevírá Alfa Human Service sbírku na psychoterapeutickou podporu neformálních pečujících -  Chrpa pečujícím 2022 #dekujemepecujicim #chrpapecujicim. 

Pečující jsou ti, kteří dlouhodobě pečují o své blízké - seniory, chronicky nemocné partnery a i děti se zdravotním postižením v domácím prostředí. Často je to péče 24/7 bez možnosti odpočinku či “normální” dovolené. 

Touto kampaní chceme zviditelnit práci pečujících v celé společnosti a ukázat jim, že mají právo říct si o pomoc a podporu bez pocitu selhání. O péči doma je nutné mluvit a dodávat pečujícím patřičnou podporu a pomoc, energii, sílu a odhodlání překonávat nemoci a fyzické i duševní strasti. Pečujícím nabízíme psychoterapii a poradenství zaměřené na práci s těžkými životními situacemi.

Nyní máme v péči přes 50 klientů v individuální psychoterapii a 8 klientů pracuje ve skupině.

Příběh Chrpy

Symbolem Dne Pečujících a celé kampaně je kvítek chrpy. Chrpa je běžná květina, která bez péče roste u cest, v polích, kde je mnohdy drobná, neviditelná a slabá. Chrpu můžeme také nalézt v zahradách. Tam, kde se o ni lidé starají se chrpa odměňuje krásou a sytou barvou svých velkých a bohatých květů. Stejně tak je to s pečujícími. – S podporou a pomocí jsou silnější a mají sílu a energii pečovat o své blízké

Podpořte pečující v naší sbírce: přispějte jim na psychoterapeutické konzultace a pomoc, kterou naše organizace poskytuje již 22 let.

 P.S. Grafickou podobu kvítku chrpy vytvořila výtvarnice Anna Niklová, které patří velký dík za podporu pečujících.

6 donations

“Moc celé Alfě děkuji za skvělou dlouhodobou podporu pečujících! ❤”
1 000 Kč — Renata Jeníčková 2 months ago

252 Kč — Anonymous donor 3 months ago

373 Kč — Anonymous donor 4 months ago

100 Kč — Anonymous donor 4 months ago

“Děkuji všem, kdo pečují!”
500 Kč — Martina 4 months ago

252 Kč — Anonymous donor 4 months ago