Podpořte dokument o dobrovolnictví v oblasti autismu

Praha / Sbírku organizuje Autismus jako dar, z.s.

0 %

Podpořte dokument o dobrovolnictví v oblasti autismu

Vybráno 7 527 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -420 dnů
15 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 08. srpna 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Hledáme spojence, kteří nám pomůžou šířit dobro!

Proč se chystáme dokument natočit?

Náš příběh

Jsme s manželem rodiče 14letého syna s autismem a máme neziskovou organizaci Autismus jako dar. 9 let pracujeme s dobrovolníky, kteří si s naším Ángelem chodí hrát. Již se jich u nás prostřídalo přes 50. První dvě dobrovolnice přišly v době, kdy bylo Ángelovi 5 let a nemluvil, byl fixovaný jen na nás dva s manželem. Půl roku poté začal mluvit a objevovat kouzlo navazování vztahů s dalšími lidmi.

Dobrovolníci v synově vývoji sehrávají zásadní roli, jsou to totiž takoví jeho kámoši, se kterými si hraje a povídá. Občas jdou třeba na výlet a s každým z nich se Ángel učí novým věcem a neuvěřitelně posouvá dál.

Prospěch získává nejen Ángel, ale i my – rodiče, máme chvíli pro sebe nebo na práci, a víme, že takhle Ángelovi pomáháme v jeho sociálních dovednostech i v budoucím osamostatňování. Také je to forma budování vazeb a cesta ven ze sociální izolace.

I dobrovolníci si tuto zkušenost pochvalují a berou ji jako cestu osobního růstu, dobrodružství či obohacení o nové úhly pohledu, pro studenty a pracovníky v sociální oblasti jde i o cennou praxi.

Jak sbírka pomůže?

Naším cílem je, aby vzniklý dokument rozdával nejen radost, ale i pochopení, že jsme jeden druhému navzájem darem, protože vztahy jsou naším největším bohatstvím.

Věříme, že námět tohoto dokumentu pomůže mnoha rodinám s dětmi s životími výzvami, které se někdy jeví jako překážky (nejen tedy rodinám s dětmi autistického spektra) a zároveň poskytne cennou i ucelenou zkušenost dobrovolníkům. Pomůže motivovat nejen rodiny, ale i dobrovolníky a lidi zvažující tuto formu pomoci. Dobro se tak šíří všemi směry!

Jak bude dokument vypadat?

Dokument bude mít 20-30 minut a volně naváže na snímek Autismus jako dar z roku 2018, který má na YouTube přes 66,000 shlédnutí a získal celou řadu ocenění v ČR i zahraničí.

Ukáže několik dobrovolníků v akci, bude o tom, jak dobrovolníky získat a jak s nimi pracovat, i o tom, že dobrovolníkem může být skoro každý.

Jak budou finance využity?

I když všichni věnujeme přípravě a natáčení dokumentu čas zdarma, máme s dokumentem další výdaje, které potřebujeme pokrýt. Finance ze sbírky tedy využijeme na techniku, stříhání/studio, titulky atd. Pokud se vybere víc, věnujeme je na propagaci dokumentu i tématu dobrovolnictví.

Moc vám děkujeme za podporu dobra (nejen) v rodinách s autismem ♥️. Pomáháte už tím, že tyto řádky čtete nebo že náš projekt budete sdílet, můžete se k nám přidat i jako dobrovolník, či nás podpořit finančně. Každé – i drobné – částky si moc vážíme.

Děkujeme za vaše pozitivní myšlenky a držení palců.

Díky Vám všem !!!

15. 09. 2022

Moc vám všem ze srdce děkujeme za vaši podporu a finanční příspěvky! Dokument už máme natočený a teď ho stříháme a finalizujeme. Děkujeme moc, že nám vaší podporou pomáháte šířit povědomí o dobrovolnictví v oblasti autismu!

 

Sbírku již podpořilo 5 dárců

„Jste TOP“
5 000 Kč — ❤️💙❤️💙❤️ před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držíme moc palce,to co děláte pro nás všechny má velký smysl.Děkujeme a myslíme na Vás tak jsme podpořili též🙏😇❤“
600 Kč — Anděla před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem