Podpořte absolventský film BÝT LÁSKOU

ČR / Sbírku organizuje Marina Malysh

{}

Podpořte absolventský film BÝT LÁSKOU

0 %

Vybráno 6 910 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -41 dnů
Sbírka byla ukončena 08. května 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Každé umělecké dílo nese určité poselství lidem, kteří toto dílo vidí nebo slyší. Film, který je uměním masovým, má největší amplitudu vlivu na diváka. Pomocí filmu lze vštípit nejrůznější idey a názory, ale co když film vštípí divákovi bezpodmínečnou lásku k životu?

Film BÝT LÁSKOU vypráví příběh mladého muže, Lukáše, který kvůli těžkému dětství ztratil víru v lidi a lásku ke světu.

Jako dítě se Lukáš ocitl v těžké situaci: zemřela mu matka a otec začal kvůli smutku hodně pít. OSPOD musel tak Lukáše z péče otce vzít a umístit ho do dětského domova. Takové traumatické události nemohly nezanechat stopy na psychice dítěte a jeho pohledu na svět. Problémy a negativní emoce se jedna po druhé shlukly do velké hroudy, která se později změnila ve smrtelnou srdeční chorobu.

A kdy jindy, když ne před tváří samotné smrti, je člověk schopen shrnout výsledky svého života, dospět k nějakému závěru a přiznat chyby?

Lukáš dostane šanci promluvit o své cestě se samotnou podstatou vesmíru - láskou a vše napravit, dokud není příliš pozdě. Nakonec najde sílu pro odpuštění a získává smysl nového života.

Chceme divákům znovu otevřít oči na všechny nádherné okamžiky, které dříve naplňovaly náš život smyslem. Kvůli kterým jsme se usmívali a smáli, nebo možná plakali, které jsme sdíleli s mámou kdysi v dětství, když se všechny barvy života zdály jasnější. Chceme ukázat, že tyto barvy nevybledly, ale že jsme je s věkem prostě začali vnímat jen očima, aniž bychom je propustili srdcem. Chceme ukázat, že ptáci zpívají stále stejně hlasitě a smích je stále stejně nakažlivý, jen jsme omezili naše uši rozumem. Chceme lidi naučit znovu cítit své srdce jako kdysi v dětství a žít jen podle něj, vzdát se všech ostatních smyslů. Protože jediný smysl, na kterém záleží a který dává kořeny všem ostatním, je láska.

Obracíme se na vás s prosbou o podporu vzniku absolventského filmu s touto zajímavou sociální tematikou! Děkujeme

Poděkování

29. 05. 2024

Štáb filmu BÝT LÁSKOU a osobně režisérka tohoto filmu Marina Malysh by chtěli poděkovat všem dárcům, kteří na ten projekt přispěli a tak nám ho umožnili natočit. Zvlášť děkujeme nadačnímu fondu Propolis, který ocenil poselství filmu a tak se stal patronem sbírky, a platformě Znesnaze, která tuto sbírku na svých stránkách zveřejnila. Děkujeme Vám za to, že pomáháte šířit lásku a víru v ni a tím děláte náš svět trošku lepší:)

Marina Malysh

Partneři sbírky 1

NF Propolis33

Patronkou sbírky je Lilia Khousnoutdinová a Nadační fond Propolis33.

Sbírku již podpořilo 4 dárců

„Děkuji, že otevírate světu toto důležité téma. “
1 111 Kč — Miroslava Vokounová Krepčíková před měsícem

100 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

5 555 Kč — NF Propolis33 před 2 měsíci

144 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci