Podpořme program zdravého rodičovství

Roudnice nad Labem / Sbírku organizuje Charita Roudnice nad Labem

{}

Podpořme program zdravého rodičovství

0 %

Vybráno 10 733 Kč z 50 000 Kč
Zbývá 9 dnů
Sbírka byla ukončena 05. června 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Charita Roudnice nad Labem nabízí v rámci sociální služby pro rodiny s ohroženými dětmi letos již po čtvrté kurz rodičovských dovedností z programu Dobrý začátek.


Program je úspěšně vyzkoušený v řadě dalších zemí, patří do tzv. evidence-based, tedy na důkazech založených programů, který vytvořilo několik světových univerzit, Unicef a WHO.

Ve zranitelných rodinách program pomáhá rodičům rozvíjet dovednosti potřebné pro vytváření pozitivních vztahů s dětmi a prokazatelně působí i proti násilí na dětech v rodinách.

Součástí našeho čtyřměsíčního kurzu, který jsme odstartovali na konci března, je také víkendový pobyt s klientskými rodinami v kempu. Díky společnému pobytu lektorů, účastníků kurzu a jejich dětí chceme prohloubit vzájemné vztahy a klientské rodiny více poznat tak, aby následné intervence v rodinách byly co nejvíce efektivní.


Dále chceme podpořit rodiny v aktivním trávení volného času s dětmi v přírodě a nabídnout jim vedle volnočasových aktivit také sebepoznávací techniky a preventivní přednášku o rizicích na internetu.

Jak sbírka pomůže?

Bohužel podobné akce není možné hradit z dotací na sociální služby. Bez podpory dárců se nám nepodaří tento důležitý pobyt s rodinami uskutečnit.

Rádi bychom vybrali 50 000 Kč, ze kterých bude financován zážitkově – vzdělávací víkendový pobyt rodinám, které si nemohou dovolit hradit jej ze svých prostředků (pobyt se stravou pro celkem 38 osob, doprava, lektor prevence kyberkriminality, materiál na činnosti s dětmi).


Za podporu moc děkujeme.

Sbírku již podpořilo 11 dárců

„Ať se vám společná akce vydaří!“
1 000 Kč — Michal před 2 týdny

373 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

2 112 Kč — Zdenka Pětníková před 2 týdny

2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

2 000 Kč — Pavla V. před 3 týdny

777 Kč — Anonymní dárce před měsícem

909 Kč — Anonymní dárce před měsícem

200 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Dekuji za vasi peci, je dulezite deti i rodice socializovat a ukazovat jim, ze zivot muze byt krasny 👏“
373 Kč — Jaromira před měsícem

100 Kč — Anonymní dárce před měsícem